Elektrik kesintileri esnaf mağdur ediyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 35 metre caddesi faaliyette bulunan esnaf elektrik kesintilerinden dolayı mağdur oluyor.

Elektrik kesintileri esnaf mağdur ediyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 35 metre caddesi faaliyette bulunan esnaf elektrik kesintilerinden dolayı mağdur oluyor.

Elektrik kesintileri esnaf mağdur ediyor
27 Ağustos 2020 - 08:35

Şeker; , Günde 4 – 5 saat elektriklerimiz gidiyor ve biz mağdur oluyoruz. Benim burada çikolatalarım var hepsi eriyor
Yıldırım; böyle lüks bir semtte bir ayda 3 – 5 kez elektrik kesilmesi bizim işimizi yoğun bir şekilde etkiliyor.
Yiğit ; elektrik en az 4 – 5 saat gidiyor, pos cihazlarımız çalışmıyor biz burada esnafız müşterinin taleplerini karşılayamıyoruz, çok mağdur durumdayız.
Elmas; elektrik kesintilerinden dolayı jeneratöre benzim parası yetiştiremiyoruz.
Papatya çiçekçilik işletme sahibi Mehmet Şeker Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  35 metre yol üstünde esnafım her gün elektrikler gidiyor, günde 4 – 5 saat elektriklerimiz gidiyor ve biz mağdur oluyoruz. Benim burada çikolatalarım var hepsi eriyor, akvaryumlarımın içerisinde ki balıklar havasızlıktan ölüyor elektrik kesintilerinden dolayı canlı çiçeklerimizin hepsi sıcaktan ölüyor, dolapta güllerimiz var onlar ölüyor. Arka tarafta kuşlarımız var hayvanların ağızları, dilleri yok aşırı sıcaktan hepsi ölüyor, buradan Şanlıurfa’da ki tüm yetkililere sesleniyorum, Şanlıurfa’nın elektrik sorununa bir çözüm bulun benim gibi binlerce esnaf var. Yan tarafım da kasap var etleri kötü oluyor, diğer yanımda eczane var onun yanında bakkal var sebzeleri, meyveleri hep telef ediyor bu yüzden yetkililerden ricamız elektrik sorununa çözüm bulmalarıdır. Dedi.
Cihan Yıldırım Karaköprü Akbayır mahallesinde 35 metre üzeri bankalar caddesinde esnafım bayan giyim tekstili yapıyorum, böyle lüks bir semtte bir ayda 3 – 5 kez elektrik kesilmesi bizim işimizi yoğun bir şekilde etkiliyor. Saat 14.00 civarlarında gidip saat 20.00 civarlarında geliyor ve bu bizim işimizi ciddi şekilde etkiliyor. Kiralarımız ağır, covıd-19’dan dolayı insanlarımız zaten tedbirli davranıyor dışarı çıkmakta ve alışveriş yapmakta zorlanıyorlar bu da belimize kambur oluyor, bunun en kısa sürede çözülmesini istiyoruz, tüm esnaf arkadaşlar bu konuda çok mağdur. Dedi.
Ramazan yiğit, , 35 metre yol üzerinde halıcı esnafı, yaklaşık son 3 – 4 ayın içerisinde ve özellikle bu haftanın içerisinde biz perişan olduk, elektrik en az 4 – 5 saat gidiyor, pos cihazlarımız çalışmıyor biz burada esnafız müşterinin taleplerini karşılayamıyoruz, çok mağdur durumdayız. Yetkililerden ricamız bizim mağduriyetlerimizin giderilmesidir, hasta komşularımız var, astım hastası olan var, diyaliz makinesine bağlananlar var, bu sıcak da duruluyor mu? Elektrikler yokken gelen müşteriler gidince bir daha gelmiyor zaten esnafın durumu belli, yetkililer bu işin bir çaresine baksınlar. Esnaf kirasını mı ödesin? Vergisini mi ödesin? Esnafın durumu zaten belli, bir de elektrikler gidince müşteri geliyor pos cihazlarımız çalışmıyor. Biz esnaf olarak derdimizi kime anlatalım? Elektrik arızasını bildirdim, 4 – 5 defa aradım elektrik kurumunu, biz esnaf olarak yetkililerden talebimiz elektrik sorununa çözüm bulsunlar. Dedi. (Haber Cahit Coşkun)
Bekir Elmas, eczanede çalışıyorum. Her gün elektrik kesiliyor.gördüğünüz gibi jeneratör çalışıyor.bezen sabahtan akşama kadar kesinti oluyor.market ve çevre esnaflar iş yapamıyor.35 metrenin bir tarafında elektrik var. bizim işyerlerimizin olduğu yerde elektrik yok.elektrik kesintilerinden dolayı jeneratöre benzim parası yetiştiremiyoruz.yetkililere rica ediyoruz. Elektrik kesintilerine çare bulunsun.
(Haber  Cahit Coşkun)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum