Elektrik sorununu birlikte olursak çözeriz

Özyavuz, cesaretle söylememiz lazım .Şanlıurfa’nın enerji sorunu siyasetin üzerinde yer alıyor Şanlıurfa’da her alanı öldürdüler, insanların yaşamını bitirdiler . organize sanayi bölgelerindeki elektriğini keserek onların zararına neden oldular.

Elektrik sorununu birlikte olursak çözeriz

Özyavuz, cesaretle söylememiz lazım .Şanlıurfa’nın enerji sorunu siyasetin üzerinde yer alıyor Şanlıurfa’da her alanı öldürdüler, insanların yaşamını bitirdiler . organize sanayi bölgelerindeki elektriğini keserek onların zararına neden oldular.

Elektrik sorununu birlikte olursak çözeriz
20 Ocak 2019 - 08:21

MHP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Özyavuz Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni kapı mitingi ile Türkiye’de yeni bir sayfa açıldı. Hain FETÖ darbesinden sonra Cumhurbaşkanımız ve Sayın genel Başkanımızın miting sonrasında aldıkları bir kararla ile Milliyetçi hareket partisi ve AK partinin beraber hareket edeceği yönde ve hatta diğer siyasi partililerde aynı çatı altında birlik oldu daha sonra bu birlikleri Türkiye cumhuriyeti Anayasa’nın tekrar yapılanmasında devam etti ve halk oylamasına gidildi ve büyük başarı kazanıldı.

İttifakın 24 Haziran seçimlerinde de devam edilmesi yönün de karar alındı bunlar Türkiye cumhuriyeti bekası açısında çok önemli kararlardı bu ittifak cumhur ittifakı hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın rahat seçilmesine hem de Milliyetçi hareket partisi ve Ak partinin mecliste çoğunluk edeceği milletvekili sayısın ulaşmasına vesile oldu.

Türkiye’nin geleceği hakkında çok önemli adımlar atıldı.

Yerel seçimlerde de ittifak yapılsın veya yapılmasın diye tartışmalar çıktı ardında genel seçim ile yerel seçim arasında fark olduğu genel seçimin yapıldığı faka yerel seçimin anayasa da veya seçim kanunda bununla ilgili bir zemin olmadığı ve yerel seçimlerde de bir ittifakın yapılabileceği sayın genel başkanımız ile cumhurbaşkanı Erdoğan ile birkaç görüşmeden sonra karşılıklı fedakârlıklar yaparak Türkiye’nin geleceği hakkında çok önemli adımlar atılabileceği ve hatta 2023-2053 ve 2071 hedefine de bu şekilde ilerlenebileceği bu şekilde bir birliktelik kuruldu daha sonra bu işi yürüten AK parti genel merkezinde şuan Ankara büyükşehir başkan adayı olan sayın Mehmet Öz ateşi ve Milliyetçi hareket partisi genel başkan yardımcımız yerel yönetimlerden sorumlu sayın Sadir Durmaz bunu masaya yatırdı ve büyükşehir olmayan 51 ilde AK parti ile Milliyetçi hareket partisi kendi adaylarıyla seçimlere gidileceği yönünde karar alındı fakat 30 tane büyükşehirde de cumhur ittifakı çerçevesinde yine 2014 mahalli seçim ve 2018 yılındaki  24 haziran seçimleri baz alınarak ittifak yapılabileceği masaya yatırıldı ve dolaysıyla Milliyetçi hareket partisi kazanmış olduğu 2014 yılında Manisa, Adana ve Mersin büyükşehir belediyeleri yine Milliyetçi hareket partisinde kalacak ve AK parti buralarda büyükşehirde aday göstermeyecek diğer kalan 27 ilde de büyükşehirlerde de AK parti aday gösterecek ve Milliyetçi hareket partisi de destekleyecek bu yönde bir karar alındı.

Sorun Türkiyenin Beka sorunudur.

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Bizim liderimiz bu milleti ve bizleri hiç mahcup etmeyen öngörüleriyle Türkiye’nin geleceğini şekillendiren Sayın Devlet Bahçeli bunun bir beka meselesi olarak sürekli vurgulayarak kendileri bu birliktelikte meselenin bir veya iki belediye başkanlığını kazanmak olmadığını eğer belediyemi ya da bekamı diye bir soru yöneltilirse bekadan yana tavrını koyacağını söyledi bize milliyetçi hareket partililerin bu konuda tavır almalarını ve sayın başkanın attığı bu adımın arkasında yürümektir.  

Sayın genel başkanı Milliyetçi hareket parti genel başkanı değil zaman zaman bir baba, zaman zaman bu milletin gerçek lideri zaman zaman da bilge liderimizde olarak gördüğümüzde dolayı onun attığı her adım bizim içi bir talimattır bir emirdir ve bunu yerine getirmek  ve yapmak kendisine olan vefa borcumuzdur bu ülkeye olan borcumuzdur d dolayısıyla bu ittifak devam etti ve 30 ilde masaya yatırıldı karşılıklı jestlerle, fedakarlıklarla bu işin sonuna gelindi Şanlıurfa için de aynı şey geçerliydi.

Şanlıurfa’nın 13 ilçesi var bir büyükşehri ‘de sayın Zeynel Abidin Beyaz gül eski Ak parti il başkanımız aday gösterilmiştir. Bizde kendisine destek vereceğiz dolayısıyla bu 13 tane ilçede de bugün genel merkezinin  açıkladığı şekilde 12 tane ilçe belediye başkanlığı  AK parti çatısı altında seçime girecek 1 tanesi de yani Harran ilçesi 24 haziranda birinci olan milliyetçi hareket partisine bırakılacaktı ve nitekim de öyle oldu bugünde ilan edildi. Ben başta büyükşehir başkan adayımız sayın Zeynel Abidin beyaz gül olmak üzere bütün ilçelerdeki cumhur ittifakı adaylarımıza başarılar diliyorum inşallah çok önemli bir başarıya imza atacağız.

                Harran’da Cumhur ittifakı yüzde 97 oy aldı

Özyavuz: Bana Ak parti kurmayları ve genel merkezi çok önemli ve çok sıkıntılı bir süreç içerisinde didik adayları inceleyerek 12 ilçede çok önemli ve çok iddialı adaylar açıkladı. Aday açıklamak yerel seçimlerde yerel aktörlerde çok önemlidir. Şunda baktığımızda çok önemli yerel aktörlerin Ak parti çatısı altında yani cumhur ittifakında aday olarak gösterildiği ortada.Harran da milliyetçi hareket partisinin 2014 yılında çok az bir farkla seçimi kaybeden adayı yine aday oldu dolaysıyla 2014 te, 2018 yılında baktığımızda da Harran için bir analiz yaptığımızda Harran’ın %49 oyla milliyetçi hareket partisi adına Türkiye birincisi olduğunu yine %97 de cumhur ittifakıyla yine Türkiye rekorunu elinde bulundurduğunu görüyoruz.Ak parti ile milliyetçi hareket partisi oylarını bir araya getirdiğimizde Harran da % 97’lik bir oran görünüyor bizim hedefimiz bütün vatandaşlarımızı kucaklayarak orada zaten başka siyasi partiye oy vermeyen bu değerli hemşerilerimizim Mahmut Özyavuz çatısı altında birleşerek yine bir Türkiye rekorunu egale etmektir.Ben milliyetçi hareket partisinin merkez yönetim kurulu üyesi ve güneydoğuda seçilen bir milletvekili olarak görev verilen yerlerde bir çalışma yürüteceğiz milliyetçi hareket partisinin ve cumhur ittifakının başarısı için gecemizi gündüzümüze katıp tempomuzu yükselteceğiz.

24 saat telefonlarımız açık

Özyavuz; TBMM’DE Şanlıurfa’nın bütün sorunlarını meclise taşımaya çalıştık. Meclis genel kurulunda torba yasağı vardı iki tane ve kira makamı vardı yasalaştırmak için bütün gece arkadaşlarımızla beraber mücadele ettik.Biz milletimizin hizmetindeyiz milletimizin emrindeyiz kendimiz bu siyaseti ve eğer siyaseti seçmişse insan siyasetin gereğini yapmak zorundadır. Biz halkımızın emrindeyiz 24 saat telefonlarımız açık elimizden ne gelirse yapmaya çalışacağız biz Şanlıurfa’ya hizmetkârlık ve hamallık yapmaya geldik.

Şirketin sözleşmesi yeniden gözden geçirilmeli

Özyavuz; Günde 50-60 tane vatandaşımız bizi elektrik sorunlarında dolayı arıyorlar bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz TBMM kurulunda yapmış olduğum birkaç konuşmada enerji sorununa büyük bir yer ayırdım ve özellikle şunu söyledim yani sayın enerji Bakanına ve hükümete çağrı yaptım ve buradan yine yapıyorum özellikle Şanlıurfalı milletvekillerine de çağrı yaptım dedim ki hep bir araya gelelim ve TEDAŞ ile bu işi ciddi konuşalım TEDAŞ 6-7 yıldır elektrik enerjisinin özel şirkete devrettiler fakat halen yatırım yapılmadı Şanlıurfa’da yatırım yapılmadıkça bu sorun devam edecek. Şimdi köylere gidiyorsunuz eskide 50 tane ampul yanarken şuanda binlerce ampul yanıyor bunun yanında her türlü ev aletleri ve dolaysıyla alt yapıya önem verilmeli bu şirket bu işi ya yapmalı yada yapmamalı benim önerim şu oldu bir an önce enerji bakanı bu şirketin dikkatini çekecek ve eğer gerekiyorsa bu milletin menfaatine olacaksa zararlıda olacaksa bu şirketin sözleşmesi yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bunu cesaretle söylememiz lazım bu siyasetin üzerinde bir şey Şanlıurfa’nın enerji sorunu siyasetin üzerinde yer alıyor Şanlıurfa’da her alanı öldürdüler, insanların yaşamını bitirdiler inşaların organize sanayi bölgelerindeki elektriğini keserek onların zararına neden oldular şunda her tarafta sorun var her tarafta feryat var .TEDAŞA Dicle elektriğe isyan var bu isyan devlete karşı yapılıyor devlete karşı kışkırtılıyor onun için yani bu devletin her şeyi yapma kudreti var bu meseleye karşı birlikte olursak bu meseleyi çözeriz Milliyetçi hareket partisi Şanlıurfa da 13 te bir milletvekili olarak her platformda elektrik sorununu çözmek için beraberim onun dışında bir işimiz olmaz. Sayın valimizle ve hep beraber bu sorunu çözemeye çalışacağız. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum