Eski Milletvekili Mehmet Güneş'ten eğitime katkı (video)

Mehmet Güneş Anadolu Lisesine yaptırılan konferans salonu ve kütüphane törenle hizmete açıldı.

Eski Milletvekili Mehmet Güneş'ten eğitime katkı (video)

Mehmet Güneş Anadolu Lisesine yaptırılan konferans salonu ve kütüphane törenle hizmete açıldı.

Eski Milletvekili Mehmet Güneş'ten eğitime katkı (video)
15 Mart 2019 - 17:52

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hayırsever Mehmet Güneş tarafından Mehmet Güneş Anadolu Lisesine yaptırılan konferans salonu ve kütüphane açılış törenine katıldı.

Karaköprü ilçesinde bulunan Mehmet Güneş Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hayırsever Mehmet Güneş’in yaptığının gurur verici olduğunu belirterek, “Bugün açılışını yaptığımız 10 bin kitaplık kütüphanemiz ve konferans salonumuz, okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Şanılurfa eski milletvekili Mehmet Güneş  ise   “Eğitim bir insanın nefesi gibidir, su gibidir. Bir insanın nefesini tutarsanız bir iki saniye içinde boğulur. Eğitim de böyle bir şeydir. Eğitimsiz insan, her zaman can çekişen bir insandır” diye konuştu.

Şanlıurfa’nın coğrafi ve beşeri bakımdan Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında geldiğini ancak eğitimdeki başarısının 78’inci sıra olmasından büyük ızdırap duyduğunu ifade eden Güneş, “Urfa’nın 870 bin öğrencisi var. Böyle bir öğrenci nüfusunun yanında büyük bir öğretim kadrosunun olması lazım. Ama ne yazık ki on yıl önce de Urfa eğitim başarısında 78’inci sıradaydı, bugün de ne yazık ki aynı sırada. Eğitim kadrosunun bunu alt etmesi lazım. Bizde terör yok, vatanına bayrağına bağlı bir toplumuz” diyerek, eğitimde başarı seviyesinin yükseltilmesi için eğitim kadrosunun ve öğrencilerin başarıya odaklanması gerektiğine işaret etti.

“İnsan yaptıklarıyla övünmez, onlar Allah’ın katında yazılır” diyerek, yaptığı hizmetler hakkında bilgi veren Güneş, “Bu okulu yaptık, Kahramanmaraş’ta bir okul inşa ettik, Adıyaman’da güzel bir kültür merkezi inşa ettik, Urfa’da babamın adına güzel bir cami, Gaziantep’te yine bir caminin tamamını ve altına öğrenci okutulacak kadar yerler ile taziye evi, Şanlıurfa’da bir çorba evi ile taziye evi inşa ettik. Ama en önem verdiğim şey okuldur. Bu okuldan 260 öğrenciyi kendi verdiğim bursla mezun etmişim. Bu 260 kişinin içinde sadece 3 tanıdık çıktı. Diğerlerinin hiç birini tanımam. Sağolsunlar doktor olmuşlar, avukat olmuşlar, mühendis olmuşlar. Vatana millete faydalı insanlar olmuşlar” dedi.

Burs sistemini yeniden kuracağını ve öğrencilerin başarılı olması için elinden gelen katkıyı sunacağını ifade eden Güneş, “Bu okul bir ara Türkiye gündemine oturdu. Bu okuldan Türkiye’nin 20’ncisi, 32’ncisi çıktı. Yine sizlerden bunu istiyorum. Siz yapın, ben de size destek olayım” diye konuştu.

Okula yaptırdığı kütüphane ve konferans salonunun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Güneş, konuşmasının sonunda Mehmet Güneş Anadolu Lisesi adına, eğitime sunduğu katkılardan dolayı Vali Erin’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Konuşmaların ardından konferans salonu ve kütüphanenin açılış kurdelasını kesen Vali Erin, Mehmet Güneş ve diğer katılımcılar okulu gezdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum