Garantili ve temiz yıkamak önceliğimiz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sembol Halı yıkama sahibi Yaşar çakmak ile röportaj yaptı.

Garantili ve temiz yıkamak önceliğimiz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sembol Halı yıkama sahibi Yaşar çakmak ile röportaj yaptı.

Garantili ve temiz yıkamak önceliğimiz
09 Kasım 2019 - 16:16

Çakmak; Garantili halı yıkama yani garantili yıkıyoruz. Her türlü güvenceyi veriyoruz. Halıdaki bütün lekeler çıkartılıyor.
Halı yıkamadan önce ne türlü bir işlemden geçiyor. Bu halının tozu alınıyor mu alınmıyor mu? Halı geldiği zaman ücreti ne şekil ödenir ya da o halı poşetlenip mi gidilmesi mi lazım yoksa gidilmemesi mi lazım.  Bunların hepsini müşteriler aradığı zaman biz tek tek söylüyoruz.
Geneli memnun kalıyor şuana kadar. Ben memnun kalmadım diyenle karşılaştığımız olmadı. İnşallah bundan sonrada olmaz. Çünkü halıya gereken bütün müdahaleyi yapıyoruz. Nasıl bir doktor ne gerekiyorsa ne teşhisi koyuyorsa bizde halıyı yıkamadan önce o halıyı kontrol ediyoruz bakıyoruz o halı için ne yapmamız gerekiyor.
 
SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
Ben Yaşar Çakmak halı yıkama sektöründe yirmi yıla yakındır bu işin içindeyiz. Bayanlarımızı ev hanımlarını mutlu etmek için halılarını en temiz şekilde yıkamak için bu sektörün içinde bulunuyoruz.
SEMBOL HALI YIKAMA FİRMANIZ HAKKINDA BİZE BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?
Sembol halı yıkama 1996’dan beri halı yıkıyoruz Şanlıurfa da. Şanlıurfa halkına hizmet için varız. Önceliğimiz en temiz şekilde halıları temizleyip temiz bir şekilde müşteri memnuniyetlidir. İlk önceliğimiz odur.
KAÇ TANE PERSONELLE ÇALIŞIYORSUNUZ VE İŞLEMLERİNİZ NELERDİR?
Sekiz tane personelle çalışıyoruz. Telefon çaldığı gibi en hızlı ve en pratik şekilde halıyı evden teslim alıp tertemiz yıkadıktan sonra paketleyip eve ulaştırmaktır. Zaten birinci önceliğimiz temiz ve hılı olmaktır. Bir de müşterimizin bizden memnun kalmasıdır. Müşteri memnun kaldı mı problem yoktur.
SEMBOL HALI YIKAMANIN BAŞLICA ÖZELLİĞİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ Mİ?
Evet, tek amacımız müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnun kaldı mı? Zaten sıkıntı yoktur.
İYİ BİR HALI YIKAMA NASIL OLMALIDIR VE HALI YIKARKEN NELERE DİKKAT EDİYORSUNUZ?
Halı geldi mi halıyı tanımak lazım. Her türlü ilacı kabul etmeyen halılar vardır. Halının bozulmaması lazımdır. Müşteri memnuniyeti dedik ya, müşteri memnuniyeti derken halılar hangi ilaçla yıkanacaksa değişik halılar var. Bütün halıların yıkama şekli aynı olmaz hiçbir zaman. Buna göre ilaçlarımız var. Yirmi seneden fazladır biz bu işin içindeyiz.  Halıyı gördüğümüz gibi hangi ilacı kullanacağımızı ne kullanacağımızı zaten ustalar da bizde bunun takipçisiyiz özellikle. Halı geldiği gibi halıyı kontrol ediyoruz zaten yıkamayı da canlı bir şekilde gösteririz.
BİR HALI YIKAMA ŞİRKETİ İLE ANLAŞILACAĞI ZAMAN NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİR İŞİNİN EHLİ OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?
Bir sabit hat telefonu olacak iş yeri belli bir yerde olacak bilinecek. Sadece bir cep telefonu ile bu iş olmaz. Önce bir yer sahibi ve telefon hattının olması lazım. Bu işi ne zamandan beri yapıyor hangi tür ilacı kullanıyor. Yıkama türü nasıldır.  Halı yıkamadan önce ne türlü bir işlemden geçiyor. Bu halının tozu alınıyor mu alınmıyor mu? Halı geldiği zaman ücreti ne şekil ödenir ya da o halı poşetlenip mi gidilmesi mi lazım yoksa gidilmemesi mi lazım.  Bunların hepsini müşteriler aradığı zaman biz tek tek söylüyoruz. Yaptığımız işlemleri biz müşterilere tek tek anlatıyoruz.  Şuana kadar da bir sıkıntımız yok. Temizlik konusun da herhangi bir sıkıntımız yok.
SEMBOL HALI YIKAMA OLARAK UZMAN PERSONEL İLE ÇALIŞMAK SİZE KATKI SAĞLIYOR MU?
Tabi ki uzman personel daima bir adım önde. Bu işi gözümüz kapalı güvenli bir şekilde yapıyoruz. Uzman kadromuzda sürekli zaten personellerimiz on, on beş seneden beri bizimle çalışıyor. Kendimizde yirmi, yirmi iki seneye yakın bu işin içindeyiz. En yeni elemanımız on senelik elemandır.  On seneye yakındır bizim yanımızda çalışıyor. Çekirdekten yetişme diyebiliriz elemanlar.
SEMBOL HALI YIKAMAYI DİĞERLERİNDEN AYIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Garantili halı yıkama yani garantili yıkıyoruz. Her türlü güvenceyi veriyoruz. Halıdaki bütün lekeler çıkartılıyor. Bütün hepsine garanti veriyoruz. Marka haline gelmişiz şuana kadar kim yıkattıysa tekrardan arayıp teşekkür ediyor.  O konuda zaten garantili yıkamanın tek adresi. El dokuma olsun yorgan olsun her şeyi tertemiz bir şekilde yıkayıp müşterilere teslim ediyoruz.  Hem temiz hem hızlı hem pratik şekilde teslim ediyoruz.
HALILARI YIKADIKTAN SONRA MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE GERİ DÖNÜŞLERİ NASIL MEMNUN KALIYORLAR MI?
Geneli memnun kalıyor şuana kadar. Ben memnun kalmadım diyenle karşılaştığımız olmadı. İnşallah bundan sonrada olmaz. Çünkü halıya gereken bütün müdahaleyi yapıyoruz. Nasıl bir doktor ne gerekiyorsa ne teşhisi koyuyorsa bizde halıyı yıkamadan önce o halıyı kontrol ediyoruz bakıyoruz o halı için ne yapmamız gerekiyor hangi tür ilaç, hangi lekeyi hangi ilaç çıkarır on çeşit leke çıkarıcı ilacımız var. Onun için şuana kadar bir sıkıntı yaşamadık. Sadece bizi arayanlar teşekkür için arıyor. Onun haricinde telefonda bir şey ile karşılaşmıyoruz.
SEMBOL HALI YIKAMA HAKKINDA SON OLARAK NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Güvenilir bir yeriz yerimiz belli. Garantili ve temiz yıkamak önceliğimiz. Müşteri memnuniyeti, müşteri memnun kaldıktan sonra tek amacımız odur. Tek amacımız müşterinin memnun kalmasıdır.
ŞANLIURFA HALKI SİZE NASIL ULAŞABİLİR?
Bizim telefon numaralarımız var. 0544 424 80 81diğeri 0543 860 91 99 Telefon numaralarımızdan bize yirmi dört saat ulaşabilirler.
            BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
            BEN TEŞEKKÜR EDERİM.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum