Geçim sıkıntısı boşanmaları artırıyor (Videolu Haber)

Ok; . Şanlıurfa da geçim şartları adam 2.500 lira maaş alıyor bir fabrikada çalışıyor aç cebinde para yok.

Geçim sıkıntısı boşanmaları artırıyor (Videolu Haber)

Ok; . Şanlıurfa da geçim şartları adam 2.500 lira maaş alıyor bir fabrikada çalışıyor aç cebinde para yok.

Geçim sıkıntısı boşanmaları artırıyor (Videolu Haber)
23 Mart 2020 - 18:56

Ahmet OK Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Şanlıurfa doğumluyum küçük çarşıda bir esnafım.2019 da evlenmeler azaldı boşanmaların artması Milletin cebinde para olmadığı zaman, geçim sıkıntısı olduğu zaman millet neye evlensin evlenen adamda 3-5 ay veya 1 yıl sonra boşanıyor. Niye kadın bir şey istediklerinde alamıyorlar alamadığı zamanda hanımı terk edip gidiyor. Şanlıurfa da geçim şartları adam 2.500 lira maaş alıyor bir fabrikada çalışıyor aç cebinde para yok. Niye diye sorduğumda aybaşına zor yetiştiriyorum kendimi diyor. Diyor ben evde ben et yemiyorum et yemeğe hasret kalmışım diyor Yani hayat şartları çok zor.Elektronik sigara ithalatı yasaklandı ancak Yasaklanmasaydı keşke millet tütünden uzak dururdu soruna bir çözümdü aslında. ulusal kanallarının dışında yerel kanalları da takip etmiyorum vaktim fazla olmuyor.  Göbekli tepeye gidemedim ama canı gönülden gitmeyi arzuluyorum inşallah en kısa zamanda giderim. İşten dolayı gidemiyorum. Dedi.
TÜİK verilerine göre , geçen yıl evlenen çiftlerin sayısı 2018 yılına göre yüzde 2,3 azalarak 541 bin 424'e geriledi. Kaba evlenme hızı binde 6,56 olarak gerçekleşti. Geçen yıl boşanma sayısı bir önceki yıla göre yüzde 8 artarak 155 bin 47'ye yükseldi. Kaba boşanma hızı binde 1,88 oldu. Ortalama ilk evlenme yaşı, geçen yıl erkekler için 27,9, kadınlar için 25 olarak kaydedildi. Boşanmaların yüzde 36'sı evliliğin ilk 5 yıllık döneminde, yüzde 20,6'sı ise 6-10 yılında gerçekleşti.

Yabancı gelinlerde ilk sıra Suriyelilerin bulunuyor. Yabancı gelinlerin sayısı 2019'da 23 bin 264 olarak kaydedilirken, toplam gelinlerin yüzde 4,3'ünü yabancılar oluşturdu. Yabancı gelinler uyruklarına göre incelendiğinde, yüzde 14,5 ile Suriyeli gelinler ilk sırada yer aldı. Suriyeli gelinleri yüzde 11,7 ile Azerbaycanlı gelinler ve yüzde 10,5 ile Alman gelinler izledi. Yabancı damatların sayısı geçen yıl 4 bin 580 olurken, bu rakam toplam damatların yüzde 0,8'ini oluşturdu. Yabancı damatlar uyruklarına göre incelendiğinde, yüzde 31 ile Alman damatlar birinci sırada yer aldı. Alman damatları yüzde 16,4 ile Suriyeli damatlar ve yüzde 6,8 ile Avusturyalı damatlar takip etti.

 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum