İlçe Müftüleri toplandı

Kasım ayı ilçe Müftüleri toplantısı İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın başkanlığında yapıldı.

İlçe Müftüleri toplandı

Kasım ayı ilçe Müftüleri toplantısı İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın başkanlığında yapıldı.

İlçe Müftüleri toplandı
19 Kasım 2019 - 18:12

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile ilçe Müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak, uygulama birliği oluşturmak, yeni gelişmeleri değerlendirip uygulanacak proje ve yürütülen hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunmak, ayrıca hizmetlerde etkinliği ve verimliliği artırmak amacıyla her ay düzenli olarak yapılan Müftüler toplantısı Akçakale İlçe Müftülüğünde gerçekleştirildi.
Şanlıurfa İl Müftüsü Taştan’ın başkanlığında yapılan toplantıya on üç İlçe Müftüsü iştirak etti.İl genelinde yürütülen din hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda değinilen konular; Vaaz ve İrşad, Mevlid-i Nebi Haftası değerlendirilmesi, İl ve İlçe Müftülüklerinin Geleceğe Nefes 11 Milyon Fidan Etkinliği Değerlendirmesi, Aile Okulu Projesi, 4-6 Yaş Kuran Kursları açılması ve yapılan çalışmalar, Cami açılışları ve yapılan çalışmalar konu edildi.
2019-2020 Umre Kayıtları, Planlanan 37 İl Müftüleri istişare konuları, Hac ve Ön kayıt tarihleri ve kura çekimi ile ilgili konuları, Bölgemizde gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatında Müftülüklerce sorumluluk ve görevlerimiz gibi v.b. konular Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan başkanlığında on üç İlçe Müftülerimiz ile değerlendirildi.
Şanlıurfa İl Müftüsü Taştan yaptığı konuşmada; “Yapılan çalışmaları özenle ve özveriyle takip ederek İl Müftülüğümüz ve İlçe Müftülüklerimiz ile birlikte icra etmekteyiz. Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini yüzlerce programla icra ettik. Başkanlığımızca belirlenen “Peygamberimiz ve Aile” temalı programımızı bir hafta süresince Kuran-ı Kerim Ziyafeti, televizyon, konferans, sunum, vaaz gibi faaliyetlerle Mevlid-i Nebi haftasında yoğun çalışmalarınızdan dolayı İlçe Müftülüklerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz eder, çalışmalarınızda muvaffakiyetler dilerim.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
Toplantının akabinde İl Müftüsü Mehmet Taştan ve İlçe Müftüleri ile birlikte Barış Pınarı Harekatında yaralanıp şehit olan Akçakale Milli Eğitim Personeli Halil Yoğurt’un taziyesine katılarak Kuranı Kerim Tilaveti ve dua edildi.
Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya makamında ziyaret edilerek Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınlarından “Kuranı Kerim ve Meali ile İslam İlmihali” hediye edildi. Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya İl Müftüsü ve heyetine teşekkür etti.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum