Reklam

İnsan sağlığının bedeli olamaz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Dünya Güzellik Merkezi sahibi Ümran Başar ile röportaj yaptı.

İnsan sağlığının bedeli olamaz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Dünya Güzellik Merkezi sahibi Ümran Başar ile röportaj yaptı.

İnsan sağlığının bedeli olamaz
18 Aralık 2018 - 13:10

Maalesef, Şanlıurfalı vatandaşları bu konuda çok bilinçli görmedim en çok da duyduğum şey ‘’Bize bir şey olmaz’’ deyip geçiştiriyorlar, ben bunu arkadaşlarımla istişare de yaptım ‘’Hijyene dikkat ediyor musunuz?’’ ‘’Nasıl yerler de işlem yaptırıyorsunuz?’’ onlar da maalesef ‘’Ya bir şey olmaz’’ sözüyle çok sık karşılaştım. Bir şey olmaz dersiniz ama olduğu taktirde de sonucu çok kötü noktalara dayanan asla da olmasını istemediğimiz olaylarla da karşılaşabilirler.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Ümran BAŞAR .Resmi devlet kurumundan emekliyim

DÜNYA GEZELLİK MERKEZİ NE ZAMAN HİZMETE AÇTINIZ?

Öncelikle Dünya Güzellik Merkezini açmaya nasıl karar verdiğimi anlatayım size; sağlıkla ilgili pek çok gözlemim oldu, dünyada ki en değerli şeyin insan sağlığı olduğunu düşünüyorum ve takdir edersiniz ki hepiniz de aynı şeyi düşünüyorsunuzdur. Öncelikle amacımız sağlıklı bir şekilde insanların ihtiyaçlarına hizmet edebilmektir. Bunun için de bir takım eğitimler alınması gerekir, biz bunları tamamladık gerek özel sektör de gerekse devlet sektöründe çıraklık ve eğitim merkezinde kalfalık belgelerimizi aldık ve şuan da Dünya güzellik merkezinde çalışabiliyoruz kendime ait bir iş yerim olduğu için ve tüm Şanlıurfa halkına da hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

İŞLETMENİZ FAALİYET KONUSU  HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Öncelikle yaptığımız işlemlerden bahsedeyim, işletmemiz sağlık, güzellik ve estetikle ilgilidir. Biz burada neler yapıyoruz? Öncelikle hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu, epilasyon hizmetlerini yapıyoruz, bununla ilgili iki adet cihazımız var bir tanesi ‘’Diod buz lazer’’ dediğimiz son derece gelişmiş ince ve açık renkli tüyler de dahi etkili olabilen bir cihazdır. Diğer cihazımız da aynı şekilde ‘’IPL’’ dediğimiz o da daha kalın ve koyu renkli tüyler de başarılı olan bir cihazdır. Biz bu iki cihazı kombinleyerek yüzde 90’lara varan bir başarıyı hedefledik ve deneyimlerimizle de bu şekilde olduğunu da gözlemledik. Epilasyon hizmetlerimizin dışında cilt bakım hizmetlerimiz var, yine ince kırışıklıkların ve Şanlıurfa’da en çok şikâyet edilen güneş lekelerinin tedavisini hedefliyoruz. Ayrıca bizim birlikte çalıştığımız bir hekimimiz var, bize ciddi anlamda destek oluyor ve bazı işlemleri bizzat kendileri yapıyorlar. Doktor Bey’in yaptığı işlemler, Türkiye’de çok az olan ve Urfa’da hiç olmayan tabancalı ozonlu PRP, tabancalı olmasının faydaları ise, normal şartlar da manuel olarak yapılan PRP işlemi hem çok seyrek bir şekilde cilt üzerinde işlem yapılabilmekte hemde cildin derinliği her zaman homojen bir şekilde ayarlanamamakta fakat tabancalı PRP ile hem istenilen derinliğe sabit bir şekilde inme imkanı var hem de yüze uygulanması gereken kök hücrenin, ozonun, somon DNA’nın cildin ihtiyacı her ne ise onun homojen bir şekilde dağıtılması var dolayısıyla hem sonuçlar yüz güldürücü hem de müşteri memnuniyeti esaslıdır. Doktor Bey’in yapmış olduğu diğer bir hizmetimiz ise, Botox hizmetleridir onun dışında da ‘’Hıfu’’ dediğimiz ameliyatsız yüz germe, yüz gençleştirme işlemleri yapılmakta merkezimiz de. Diğer türlü el ve ayak bakımları, kalıcı makyaj, kaş, dudak dolgusu ayrıca yüzün çökük kısımları varsa yüz, boyun veya vücudun her hangi bir yerinde ki dolgu işlemleri merkezimiz de hekim tarafından yapılmaktadır. Ayrıca hem hanımlara hem beylere hizmet vermekteyiz, hanımlarımız için günlük 17.30’a kadar, beylerimiz için de 18.00 – 21.30 arası işlemlerini yapabiliyoruz.

KALİTELİ BİR GÜZELLİK SALONUN DA BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Olmazsa olmaz olan hijyen kurallarına kesinlikle uyulmasıdır. Biliyorsunuz, hijyen kurallarına uyulmadığı taktirde özellikle iğneli işlemlerde, insanların her hangi bir mikrop veya virüslere açık kalarak bir tarafımızı düzeltelim derken başka türlü hastalıklarla karşılaşma olasılığı olur. Biz bu konuda çok titiz çalışıyoruz ve hijyen kurallarına gerçek anlamda çok dikkat ediyoruz.

ŞANLIURFA HALKININ İLGİSİ NASIL?

Ben şunu gözlemledim, birçok merkezi dolaştım, ziyaret ettim, neler yapılıyor? Kimler yapıyor? Nasıl bir ortamda yapılıyor? Bunları inceledim ve gözlemlediğim şey, bu konuda gerçekten çalışmaması gereken kişilerin bu konuda hizmet verdiklerini gördüm. Özellikle şırıngalı işlemler, iğneli işlemler kesinlikle hekimler tarafından yapılması gerekirken hekim olmayan hatta hemşire dahi olmayan, her hangi bir kalfalık belgesi bulunmayan kuaför tarzında kişilerin bu işlemleri yaptığını gördüm. Özellikle ben Urfalılara şunu tavsiye etmek istiyorum; gittikleri merkez de öncelikle hekimleri var mı diye sorsunlar. İkinci olarak, orada çalışma yetkileri olan kişiler mi çalışıyor, en azından bu sektör de kalfalık belgesi olan kişiler mi bu işlemleri yapıyor buna dikkat etsinler. Belgesi olmayan veya hijyen kurallarına dikkat etmeyen merkezler de kesinlikle işlem yaptırmasınlar çünkü sağlığın kesinlikle bedeli olamaz, insan için en değerli olan kendi sağlığı, kendi vücududur onun kıymetini bilsinler.

BU KONUDA ŞANLIURFA HALKI BİLİNÇLİ Mİ?

Maalesef, çok bilinçli görmedim en çok da duyduğum şey ‘’Bize bir şey olmaz’’ deyip geçiştiriyorlar, ben bunu arkadaşlarımla istişare de yaptım ‘’Hijyene dikkat ediyor musunuz?’’ ‘’Nasıl yerler de işlem yaptırıyorsunuz?’’ onlar da maalesef ‘’Ya bir şey olmaz’’ sözüyle çok sık karşılaştım. Bir şey olmaz dersiniz ama olduğu taktirde de sonucu çok kötü noktalara dayanan asla da olmasını istemediğimiz olaylarla da karşılaşabilirler.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Ben bu işi çok seviyorum, son derece de titiz çalışan bir ekibimiz var, zaten her başarının arkasında bir kişi yoktur sadece ekibi vardır. Ekibi eğer işini düzgün yapıyorsa, hijyen kurallarına dikkat ediyorsa, hele hele birlikte çalıştıkları bir hekim gibi avantajları varsa o iş yerinin başarısız olma gibi bir durumu olamaz.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ben teşekkür ederim bize bu imkanı verdiğiniz iin..

YORUMLAR

  • 0 Yorum