Reklam

insana ve insan sağlığına önem veriyoruz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Güzellik Merkezi sahibi Funda Bozaner ile röportaj yaptı.

insana ve insan sağlığına önem veriyoruz

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Güzellik Merkezi sahibi Funda Bozaner ile röportaj yaptı.

insana ve insan sağlığına önem veriyoruz
21 Mayıs 2019 - 17:26

Bozaner ; gerekli donanım ve bilgi birikimine sahip olmayan herkesin bu işe soyunmasına olumlu bakmıyorum. Çünkü bizim işimizde insanların sağlığı söz konusu bunu çok önemsiyor ve itinanın gösterilmesini tehlikeli buluyorum.

Uzun senelerdir onlarca güzellik uzmanı yetiştiren birisi olarak her zaman öğrencilerime tavsiyem, halkımızı kandırmadan, bilimsel yollardan şaşmadan, halkımızın istediklerini gerçekçi yaklaşımlarla işleme dökerek işlemleri yapmalıyız.

Her konuda olduğu gibi güzellik ve estetik konusunda liyakat çok önemli, yaptığı işin hakkını veren bizim gibi merkezlerin önce çıkacağına inanıyorum. Biz gerek aldığımız eğitimler gerekse disiplinli çalışmalarımızla kendi alanımız da markalaşmayı hedefliyoruz.

Bu konuda mutlaka yetkili mercilerin yaptıkları denetimleri sıkılaştırmaları ve kötü niyetli olan merkezlere gereken işlemleri başlatmalarını biz insana ve insan sağlığına önem veren, kaliteli hizmet vermek için çaba sarf eden güzellik merkezlerinin en büyük talebi olacaktır.

 

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Funda BOZANER  şuan Güzellik merkezi sahibiyim.

BİR GÜZELLİK MERKEZİNE GİDERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Kullanılan aletlerin kaliteli olması, belli bir alet kullanılarak yapılan işlemlerden birini tercih edecekseniz, kullanılan makinelerin iyi olmasına dikkat edin. Örneğin, lazer epilasyon işlemi yaptıracaksanız, bu işlemde hangi makinenin kullanıldığına dikkat edin. Bazı merkezler bu işlemi çok uygun fiyatlı yaptıklarını söylerler ama eski teknolojiye sahip olan epilasyon merkezlerini tercih ederler. Bu tip durumda başınıza gelmesi yüksek iki olasılık vardır birincisi, cildiniz ciddi bir biçimde tahriş olabilir, yanabilir. İkincisi ise aylarca bu merkeze bir sürü para vermenize rağmen tüyleriniz de hiçbir azalma olmadığını fark edersiniz. İyi bir epilasyon makinesi şuan diod buz başlıklı makine, 6 ila 8 seans arasında çözüme ulaşacak.

KALİTELİ BİR GÜZELLİK MERKEZİ SİZCE NASIL OLMALI?

Emsal salonlarla karşılaştırma yaparak karar vermelerini tavsiye ederim. İşlem satın alınırken öncelik etkili şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak için ya da cilt bakımı yaptırmak olsada en üstte tutulması gereken unsur güvenlik ve güvenilirlik olmalıdır. Birinci sınıf cihazlar kullanan merkezler tercih etmelerini, uygunsuz durumlarla karşılaşmamak için kalitesini ispat etmiş güzellik merkezleri ve hastane veya poliklinikler de işlem olunmalı ve mutlaka yaptıracağı yerden ön bilgi alması, düşünüp karar vermesini tavsiye ederim.

SON ZAMANLAR DA GÜZELLİK SALONLARININ SAYILARI ARTTI SEN NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Güzellik merkezlerinin artması günümüz kadınlarının bakımlarına ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesidir. Ayrıca bu durumdan bizler de çok memnunuz çünkü rekabet başarıyı getirir. Bu konuda bir uyarı yapmak isterim, gerekli donanım ve bilgi birikimine sahip olmayan herkesin bu işe soyunmasına olumlu bakmıyorum. Çünkü bizim işimizde insanların sağlığı söz konusu bunu çok önemsiyor ve itinanın gösterilmesini tehlikeli buluyorum.

YETKİLİLERDEN TALEPLERİNİZ NELERDİR?

Bu konuda mutlaka yetkili mercilerin yaptıkları denetimleri sıkılaştırmaları ve kötü niyetli olan merkezlere gereken işlemleri başlatmalarını biz insana ve insan sağlığına önem veren, kaliteli hizmet vermek için çaba sarf eden güzellik merkezlerinin en büyük talebi olacaktır. Ayrıca güzellik salonu açabilme kriterlerinin gözden geçirilmesi de bizi gayet memnun ederdi.

BU KONUDA ŞANLIURFA HALKI BİLİNÇLİ Mİ?

Şanlıurfa halkı her konuda olduğu gibi bu konuda da titizlikle araştırma yapıp kendi sağlığına ve kaliteye gereken önemi veren merkezleri tercih ediyor. Fakat yine de kendi sağlığını hiçe sayıp kalitesiz, belgesiz yere kulaktan dolma bilgilerle giden kişilere burdan birkrez daha söylemek istiyorum, en iyi güzellik merkezi kaliteli ve sağlığı ön planda tutan yerdir.

ŞANLIURFA HALKINA TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

Uzun senelerdir onlarca güzellik uzmanı yetiştiren birisi olarak her zaman öğrencilerime tavsiyem, halkımızı kandırmadan, bilimsel yollardan şaşmadan, halkımızın istediklerini gerçekçi yaklaşımlarla işleme dökerek işlemleri yapmalıyız.  Halkımızın sağlığını önde tutarak profesyonelce hizmet verip onların sağlıklı güzelliğe ulaşmasına yardımcı olmayı her zaman kendinize ilke edinmek bizlerin en önemli görevi olmalıdır. Bizler bu kadar sizleri düşünürken, sizler de size bu şekilde hizmet  veren yerleri lütfen doğru seçin, hem paranızdan hem sağlığınızdan olmayın ve merkeze gidince ilk önce belgelerini sorun.

SON OLARAK NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Her konuda olduğu gibi güzellik ve estetik konusunda liyakat çok önemli, yaptığı işin hakkını veren bizim gibi merkezlerin önce çıkacağına inanıyorum. Biz gerek aldığımız eğitimler gerekse disiplinli çalışmalarımızla kendi alanımız da markalaşmayı hedefliyoruz. Şunu da belirtmek isterim bünyesinde hakim bulunmayan salonlar tercih edilmemelidir, ortamın hijyen ve steril olup olmadığını dikkat etmeli ve benim en çok üzerinde durduğum konu ustalık belgesinin olup olmadığını kontrol etmeleridir.

                BİZE ZAMAN AYIRDIĞNIZ İİN TEŞEKKÜR EDERİM.

                Ben teşekkür ederim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum