Kaymakam Yılmaz, vatandaşlarla buluştu
  • Reklam

Kaymakam Yılmaz, vatandaşlarla buluştu

Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz Germuş mahallesinde vatandaşlarla buluştu.

16 Temmuz 2019 - 15:42 - Güncelleme: 16 Temmuz 2019 - 16:02

Kaymakamlık ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan “Saklı Tarih Germuş”  Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere; Dağeteği (Germuş) Mahallesinde bir dizi incelemelerde bulunan Kaymakam Ali YILMAZ burada vatandaşlarla bir  araya geldi.

Mahallenin sorunlarını vatandaşlardan dinleyen Kaymakam YILMAZ mahallenin en önemli sorununun bozulan yolun yapılması olduğunu ifade etti. Vatandaşlar mahallelerine ilk defa bir Kaymakamın gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Tarihi Germuş Kilisesinde defineciler tarafından yapılan tahribatın önüne geçilmesini istedi. Mahallenin tarihi bir dokusunun bulunduğunu ve Germuş Kilisesi nedeniyle bölgenin bir cazibe merkezi haline gelebileceğini belirten Kaymakam YILMAZ mevcut “Saklı Tarih Germuş“ Projesi kapsamında bir takım çalışmaların sürdürüldüğünü, gerekli aydınlatma ve tanıtım çalışmaları ile güzergah üzerinde iki ana dört ara olmak üzere toplam altı durağın kurulduğunu belirterek, mevcut durumun muhafazasını temin için kilisenin dört bir yanına güvenlik kameralarının konulacağını ifade etti.

Türk sinema tarihinin klasiklerinden olan Züğürt Ağa Filminin çekildiği Konak’ta incelemelerde bulunduktan sonra Germuş Kilisesinde incelemelerde bulunan Kaymakam Ali YILMAZ ve beraberindekiler mevcut durumun tespit edilerek proje çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gençlerden başkan Kuş’a teşekkür
Gençlerden başkan Kuş’a teşekkür
Büyükşehir meclisi ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir meclisi ağustos ayı toplantısını tamamladı