Kılıçdaroğlu'nun Çiftçilere elektrik açıklamasına AK Parti ve CHP'den karşılıklı açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti MYK üyesi Vildan Polat, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçilere elektrik açıklamasına tepki gösterdiler.

Kılıçdaroğlu'nun Çiftçilere elektrik açıklamasına AK Parti ve CHP'den karşılıklı açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti MYK üyesi Vildan Polat, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçilere elektrik açıklamasına tepki gösterdiler.

Kılıçdaroğlu'nun Çiftçilere elektrik açıklamasına AK Parti ve CHP'den karşılıklı açıklama
10 Aralık 2021 - 17:45


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; Kemal bey yine coşturup döktürmüş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz. demiş. Demesine demiş ama ! Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Mersin ve Tekirdağ Belediyelerinin CHP’de olduğu galibe unutmuş. Dedi.

 
AK Parti MYK üyesi Vildan Polat’da sosyal medya paylaşımında” Her zaman tutmayacağı sözleri veren bay kemal yine döktürmüş. Şanlıurfa’yı bize verin elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz demiş. Sizi tutan mı var. CHP Belediyesi olan illerde buyurun çiftçiye elektriği bedava verin. Şanlıurfa’yı ancak rüyanızda görürsünüz. dedi.
 
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesini kazanınca elektriği bedava yapacağını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.
 
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa'da bir programda Büyükşehir Belediyesini kazandıklarında Çiftçiye elektiriği bedava vereceğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Siyaset algı ile yönetilmez, Şanlıurfa'daki bir programda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni kazandıklarını enerjiyi bedava çiftçiye vereceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğluna soruyorum hali hazırda CHP'li Büyükşehir Belediye olan Adana, Mersin, Hatay, Eskişehir ve İzmir gibi tarım şehirlerinde CHP elektiriği bedava yapmış mıdır? Bunun cevabını versin.  Eğer cevabı Hayır ise bugün söylenen cümlelerin hic bir kıymeti yoktur. Yine Sayın Kılıçdaroğlu'nun hayal ettiği GES sistemini biz AK Parti olarak zaten hayata geçirdik. Biz Şanlıurfa AK Parti İl Teşkilatı olarak enerji konusunda ve çiftçilerimizin diğer sorunlarını Tarım Bakanımız ve Enerji Bakanımızla sürekli olarak konuşmaktayız.  Yine Sulama Birliklerine GES Sistemlerinin kurmaları ile ilgili lisansını bir sonraki torba yasa ile kendilerine verilecek ve çiftçimiz GES sistemi üzerinden kendi enerjisini kendisi üretecektir.  Sayın Kılıcdaroğlu araştırmadan afaki bir şekilde vaatlerde bulunuyor ama Şanlıurfa halkı aklı selim bir halktır. Elbetteki karşılığı olmayan siyasi vaatlere inanmaz.  Yine Muhtarlar hakkında bu memleketin mihenk taşı dedi ama Sayın Cumhurbaşkanımız gerek Külliyede gerekse çeşitli toplantılarla her daim muhtarlarla bir araya gelirken Kemal Kılıçdaroğlu ise bu memleket Muhtariyet yönetimiyle mi yönetiliyor demiştir." İfadelerini kullandı      

CHP İl Başkanı Cidir’den AKP İl Başkanı Kırıkçı’ya Cevap
 
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir,  AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın iddialarına cevap verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere, 09.12.2021 tarihinde Şanlıurfa’ya geldi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da yaptığı esnaf ziyaretiyle ilgili ve “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’ne verin Kıraç arazilere Güneş enerjisi sistemi kuralım. Elde ettiğimiz enerji ile Şanlıurfa’da tarım yapan çiftçilere bedava elektrik verelim         “ açıklamalarıyla ilgili AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, bazı açıklamalarda bulundu. Kırıkçı’nın açıklamasında kabul edilemeyen ifadeler kullandığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, basın açıklaması yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın iddialarına cevaben yaptığı basın açıklamasında; “Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bazı gezi, ziyaret ve toplantılara katılmak üzere 09-12 Aralık 2021 tarihinde Peygamberler şehri Şanlıurfamıza geldi.
Sayın Genel Başkanımızın Şanlıurfa’da yapmış olduğu programlar bazılarını rahatsız etmiş ki, kabul edilemeyen ifadelerde bulunmuşlar. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, yaptığı açıklamada İngiliz ve Fransız emperyalizmine karşı Kuvay-i Milliye ruhuyla mücadele veren Şanlıurfalılar hakkında ağır ithamlarda bulunmuştur. Sayın Kırıkçı, sokakta para ile adam tutulduğunu iddia etmiştir. Sayın Kırıkçı, sen daha Şanlıurfa halkını galiba tanımamışsın. Şanlıurfa halkı hiçbir zaman senin düşündüğün gibi kendini para ile satacak bir halk olmadı ve de olmayacaktır. Senin tek yapman hemen Şanlıurfa halkından bir an önce özür dilemektir.
Ayrıca Sayın Genel Başkanımız dün Mozaik AVM Yanı Sergi ve Toplantı salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meslek odaları temsilcileri ve muhtarlarımızla Şanlıurfamızın ve ülkemizin geleceği için bir toplantı gerçekleştirdi. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada ‘Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’ne verin Kıraç arazilere güneş enerjisi sistemi kuralım. Kuracağımız sisteme çiftçilerimizi de ortak edeceğiz. Bu sistemden çiftçilerimizde kazanıp,  gelir elde edecekler.  Elde ettiğimiz enerji ile Şanlıurfa’da tarım yapan çiftçilere bedava elektrik verelim’ dedi. Bu açıklamayı AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, çarpıtarak basın açıklaması yapmıştır.
Sayın Genel Başkanımızın yaptığı açıklamaların hepsi ülkemizin ve Şanlıurfa’mızın geleceği içindir. Sayın Genel Başkanımızın açıklamalarını kimsenin çarpıtmaya hakkı yoktur” dedi.
 

Kılıçdaroğlu ne demişti.
CHP olan Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Şanlıurfa'daki  meslek odaları, Sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ile Urfa City AVM’deki  Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda bir araya gelmiş burada yapdığı konuşmada ; Şanlıurfa'nın Kurtuluş Savaşı'nda Gaziantep ile olağanüstü çaba gösteren, tarih ve kültürüyle dikkati çeken bir şehir olduğunu ,Şanlıurfa'nın Türkiye'nin önemli bir tarım kenti olduğunu, Tarım, stratejik sektördür. Arabanız, buzdolabınız olmayabilir ama günde üç sefer yemek yeme zorundasınız, evlatlarınızın karnını doyurmak zorundasınız. Hayvanınız varsa hayvanınızın karnını doyurmak zorundasınız. Beslenmek zorundayız hepimiz. O nedenle tarım sadece Türkiye'de değil tüm dünyada stratejiktir ve bütün dünya başka bir ülkeye el avuç açmayayım diye tarıma, çiftçiye özel destek verir." Çiftçinin en büyük sorununun elektrik olduğunu, 'Benim Şanlıurfa'ya sözüm olsun.Şanlıurfalılar bir yere yazsınlar.Yerel Yönetimler geldiğinden bize Şanlıurfanın Büyükşehir belediye Başkanlığını verin.Elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz.demişti.
         "Şanlıurfa AK Parti Milletvekillerinin, Belediye Başkanlarının , 13 ilçe Başkan ve Yönetim kurulu üyelerinin, belediye Meclis üyelerinin  CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu’nun   Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz." açıklamasına cevap vermemeleri ise dikkat çekti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum