Kısıtlamaların kalkmasından Şanlıurfa esnafı memnun

Şanlıurfa’da kafe ve lokanta sahipleri normalleşme sonrası işlerinin açıldığını belirterek yetkililere teşekkür ettiler.

Kısıtlamaların kalkmasından Şanlıurfa esnafı memnun

Şanlıurfa’da kafe ve lokanta sahipleri normalleşme sonrası işlerinin açıldığını belirterek yetkililere teşekkür ettiler.

Kısıtlamaların kalkmasından Şanlıurfa esnafı memnun
25 Temmuz 2021 - 17:12

Özel Haber
Kafe işletme şefi Merve Eroğlu;  kafemiz Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından açıldı tabi öncelikle çok mutluyuz artık hizmet verebileceğiz. Müşterilerin oturma iznini gelmesinin yanı sıra hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırıldı tabi bizim için umut oldu. Bizim çoğu işimiz akşam olurdu tabi çok teşekkür ederiz yetkililere hafta sonu sokağa çıkma ve oturamama yasaklarının kalkması da çok sevindirdi bizi. Biz müşterilerimiz için düzenli dezenfektan ile temizliğimizi yapıyoruz gönül rahatlığıyla gelebilirler kafelerimize dedi.
Lokanta işletmecisi Kenan Ericek , İş yerlerimizin kapalı olması sadece beni değil tüm esnaf arkadaşlarımızı etkiledi, içeriye müşteri alamıyorduk, paket servisleri zaten istenilen düzeyde değildi bu durum tabi bizi baya olumsuz etkiledi. Oturma iznini gelmesi ve beraberinde hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılmasına ben bir esnaf olarak tabi çok sevindim, en azından insanlarla bire bir iletişime geçeceğiz, insanlar dükkânlarımıza gelip oturup hem yemeklerini yiyecekler hem tatlılarını yiyecekler tabi bu dönem de işlerimiz de açılacak. Zaten halkımız uzun süredir evdeydi hepimiz sıkılmıştık insanlar kafelere, lokantalara gitmeye başladılar. Bize çok faydası oldu  bu durum işlerimize de yansır, bizlere de yansır, halkımıza da yansır her anlam da güzel günler bizleri bekliyor.
Lokanta işletmecisi Ethem usta , Önceden kötü durumdaydık haftanın 5 günü açıktık 2 günü kapalıydık, o 5 günde de oturmak yasaktı içeriye müşteri alamıyorduk sadece paket servis hizmetimiz vardı. Hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılması ve oturma izni verilmesi bizim çok iyi oldu inşallah daha iyi olur. Pandemi dediğimiz koronavirüs zaten dünyaya bir bela olarak geldi Allah yardımcımız olsun inşallah bir an önce başımızdan bu bela gider de hepimiz rahat ederiz. Biz zaten müşterilimiz için önlem alıyoruz iş yerlerimiz de bu yüzden müşterilerimiz de hafta içi ve hafta sonu gönül rahatlığıyla gelebilirler.
Kafe işletmecisi Muhittin Arşit; Öncelikle çok sevinçliyiz artık müşteriler gelip kafelerimiz de oturabilecekler. ben buradan yetkililere teşekkür ederim.
Lokanta işletmecisi Hasan Mızrak¸Kısıtlamaların hafta sonu kalkması ve oturma izni verilmesi bizi çok mutlu etti, inşallah bu sayede işlerimiz açılacak umutluyuz. Bizim yerlerimiz tüm kurallara uygun şekilde, sosyal mesafe kurallarına ve hijyen kurallarına uygun biçim de yüzde 50 kapasiteyle iş yerlerimiz müsaittir, ben buradan yetkililere teşekkür ederim.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum