Kurban Bağışının Önemi Anlatıldı
  • Reklam

Kurban Bağışının Önemi Anlatıldı

Şanlıurfa II. Bölge Organize Sanayi Yeni Caminde İl Müftüsü Mehmet Taştan Kurban bağışı konulu vaazında cemaate ve sanayi esnaflarına hitap etti.

19 Temmuz 2019 - 18:12

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının 1993 yılından beridir ehil bir şekilde 145 ülkede Vekalet yoluyla kurban organizasyonu faaliyeti yaptığını; elirten il Müftüsü Mehmet Taştan, bir çok yabancı ülkelerde ihtiyaç sahiplerine kurbanların ulaştığını dile getirerek kurban ibadeti ile Afrika’da bir bölgede ihtiyaç sahibi 300 nüfuslu bir köyde bulunan hristiyan topluluğunun Başkanlığımız ve Vakfımız öncülüğünde; yapmış olduğunuz bağışlardan dolayı hepsinin iman ederek müslüman olduklarını dile getirdi.
Şanlurfa İl Müftüsü Taştan Cuma Namazı sonrasında II. Bölge Organize Sanayi Esnafları ile hasbihal etti. Bölgede bulunan Esnaflar Cuma vaazından çok etkilendiklerini söyleyerek Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesine bağışlar yaptılar. İl Müftümüz Mahmet Taştan Allah (c.c) yapmış olduğunuz bağışları kabul eylesin. Hayırlı bir şekilde bayrama eriştirsin. Ülkemize, milletimize, vatanımıza, hanelerimize yapmış olduğumuz bağışlar huzur ve bereket getirsin diyerek konuşmalarına son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi
Şanlıurfa’da 4 bin kök kenevir ele geçirildi
Odunluk yangınında faciadan dönüldü
Odunluk yangınında faciadan dönüldü