Madde bağımlılarının korkulu rüyası Kahraman polisin tayini çıktı (Video)

Bediüzzaman mezarlığı ve mağaraları madde bağımlılarından temizleyen fedakar polis Halil Ünal’ın tayinin çıkması ile madde bağımlıları tekrar mezarlığı mesken tutmaya başladı.

Madde bağımlılarının korkulu rüyası Kahraman polisin tayini çıktı (Video)

Bediüzzaman mezarlığı ve mağaraları madde bağımlılarından temizleyen fedakar polis Halil Ünal’ın tayinin çıkması ile madde bağımlıları tekrar mezarlığı mesken tutmaya başladı.

Madde bağımlılarının korkulu rüyası Kahraman polisin tayini çıktı (Video)
05 Haziran 2021 - 19:04

Ot; Mahalle sakinleri polis memuru Halil Ünal’ın tayinin durdurulması ve mezarlık bölgesinde tekrar görevlendirilmesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve İl Emniyet müdürü Selçuk Doğuş’un konuya el atmasını istiyor.
Çiftçi; Mağaraların içinde 14 – 15 yaşlarındaki genç çocuklar madde bağımlıları bulunuyor ve mezarlık ziyaretine ailelerin korkudan gidemediklerini belirtti.
Ben mezar taşı ustası Yusuf OT, 40 yıldır Bediüzaman mezarlığındayım ve maalesef son zamanlar da burada bir sorun görüldü. Malumunuz, belki Valimizin ve Emniyet müdürümüzün de haberi vardır, burada ki mağaralar da ve mezarlık içerisinde madde bağımlıları görülmeye başlanmıştı. Fakat benim gördüğüm kadarıyla son 7 – 8 aydır burada ki madde bağımlıları sorunumuz azaldı, madde bağımlıları buraya gelmemeye başladı ama maalesef son 1 haftadır yine madde bağımlıları görünmeye başlandı. Duyduğum kadarıyla bu bölgeye bakan bir kardeşimiz var ismi Halil kendisi polis memuru, ben bizzat tanımıyorum kendisini ama onun sayesinde madde bağımlıları buraya gelemiyordu. Duydum ki o kardeşimizin tayinini çıkarmışlar oysaki bu adamı kahraman polis ilan etmemiz lazım çünkü bu kardeşimizin sayesinde diğer çocuklarımız da maddeye bulaşmıyor. Ben 1 kaç gündür de bu kardeşimizi buralar da görmüyorum, bizzat kendisini de tanımam ama buraya aileler ziyaretlere geldikleri zaman diyorlar yine madde bağımlıları başlamış önceden bir polis memuru vardı onun sayesinde gelmiyorlardı ama şuan biz geliyoruz o polis memurunu göremiyoruz diyorlar. Bende Sayın Valimden, Sayın Emniyet Müdürümden rica ediyorum bu kardeşimizin tayinini durdururlarsa biz seviniriz çünkü en azından başka çocuklarımız maddeye bulaşmaz. Ortalama son 7 – 8 aydır, devletin polis aracını burada bırakırdı kendisi tek başına yürüyerek bu mağaralar da ve mezarlığın içini gezerdi dönerdi artık ayakları şişmiş ve giderdi. Ben ilk başlar da polis olduğunu da bilmiyordum hatta ben sonradan duydum ki bu kardeşimiz mesai saatleri dışındayken izinli günlerin de bile sivil şekilde gelip buraları gezip huzurunu ve emniyetin sağlamaya çalışıyormuş. Bazen hanımefendi kardeşlerimiz bu kızılkoyuna çıkarken o polis memuru kardeşimiz de hanımefendi kardeşlerine yardımcı oluyordu beraber çıkıyorlardı bunu ben gözümle de gördüm. O polis memuru kardeşimizin sayesinde burası huzura erdi, madde bağımlıları buraya gelmemeye başladılar ama maalesef bakıyorum son 5 – 10 gündür yine burada görünmeye başladılar. Ben Sayın Valimden, Emniyet müdürümden rica ediyorum eğer bu kardeşimizin tayinini durdururlarsa en azından diğer gençlerimiz bu pisliğe bulaşmazlar çünkü çocukları bu mağaralara getirip, mezarlığın içerisine getirip uyuşturucuya alıştırıyorlar.
Mağara ve mezarlıklardan madde bağımlılarından temizleyen polisin tayini çıkması mahalle sakinlerini üzdü
Şeyhmus ÇİFTÇİ, doğma büyüme Tılfındır mahallesindeyim ve mahallemizin öyle sorunları var ki hangisini anlatacağımı bilmiyorum, şu mağaraların içerisinde neler neler yok ki! 14 – 15 yaşlarında ki genç çocuklar Allah yardımcıları olsun madde bağımlıları. Yetkililer tarafından bunlara el atılsın, vatandaş bediü zaman mezarlığından yukarı çıkamıyor, yukarıdan da aşağı inemiyor fakat Halil abimiz var kendisi polis memuru Allah ondan razı olsun. O adam arabasını bırakıp tek başına buralara gelip geziyor, yürüyerek mağaraları tek tek dolaşıyor Allah ondan razı olsun biz ona çok dua ediyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum bu konuya el atsınlar, Cuma günleri aileler rahatça mezarlıklara dua etmeye gelemiyorlar çünkü madde bağımlıları var, yetkililer tarafından mümkünse bu konuya el atılsın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum