Maşuk'da Ali baba çiğ köfteye yoğun ilgi (video)

Torunoğlu, Temizlik, titizlik konusunda herkesin tamamen güvenip gelebilecekleri bir yer, kadınlarımızın özellikle rahat rahat gelip oturabilecekleri, rahatça sohbet, muhabbet edebilecekleri, yiyip, içecekleri bir ortam.

Maşuk'da Ali baba çiğ köfteye yoğun ilgi (video)

Torunoğlu, Temizlik, titizlik konusunda herkesin tamamen güvenip gelebilecekleri bir yer, kadınlarımızın özellikle rahat rahat gelip oturabilecekleri, rahatça sohbet, muhabbet edebilecekleri, yiyip, içecekleri bir ortam.

Maşuk'da Ali baba çiğ köfteye yoğun ilgi (video)
27 Mayıs 2021 - 11:19

Büşra Torunoğlu Şanlıurfa Gazetesinee yaptığı açıklamada; ben kadın girişimciyim, Maşuk daha yeni yapılan bir semt biliyorsunuz ki ve burada gıda üzerine bir eksiklik hissediyordum. Aşağı çarşı da çok güzel kadın girişimciler bulunuyor peki ben neden yapamayayım dedim ve Maşukta çiğ köfte salonu açmak istedim. Ben aslında tüm çiğ köfteleri denedim ve en çok Adıyaman çiğköftesi hoşuma gitti çünkü hem rahatsız etmiyor hem de ağır gelmiyor, tadıyla, lezzetiyle ve her kesime hitap etmesiyle beni tatmin etti. Fiyatlar konusunda da gayet uygun zaten kadın girişimci olmak bambaşka bir olay, temizlik, titizlik konusunda herkesin tamamen güvenip gelebilecekleri bir yer, kadınlarımızın özellikle rahat rahat gelip oturabilecekleri, rahatça sohbet, muhabbet edebilecekleri, yiyip, içecekleri bir ortam.
Torunoğlu;  Ben hiçbir bütçesi olmadan bu işe atılan bir insanım, kesinlikle çok düşündüm ama bu kadar düşündüğüm için pişmanım, keşke hiç düşünmeden bu işe direk girseydim. Çünkü çok cüzi miktarla girebiliyoruz hem de insan kendini böylece her konuda mutlu hissediyor, asla düşünülmemesi gereken bir olay aslında yapabilir miyim demememiz gereken bir olay.  Ben herkese tavsiye ediyorum sadece burası için değil, küçük bir boncuk işiyle başlayıp kocaman yerlere gelen insanlar var, kadınlarımız girişime asla yok demesin, hiç düşünmeden girsinler.
Ali baba çiğköfte uzun yıllardır ve köklü geçmişi olan bir firma
Torunoğlu; Ali baba çiğköfte uzun yıllardır ve köklü geçmişi olan bir firma, ben ilk olarak İstanbul’da yemiştim ve tanıdık birinin de açmasıyla tanışmıştım Ali baba çiğ köfteleriyle ve gayet lezzetli, güzeldi. Her konuda hoşuma giden bir yerdi bu yüzden de bu sektöre atılmak istedim. Hem benim tattığım kadarıyla hem de müşterilerin yorumladığı kadarıyla şunu söyleyebilirim, Ali baba çiğ köftelerinin kesinlikle rahatsız etmemesi, yoğun baharatlar kullanılmaması, hafifliği ve herkes farklı firmaya gittim içinde ki malzemeleri beni aşırı rahatsız etti diyorlar ama mecburiyetten dolayı yediklerini söylüyorlardı. Biz şuan ki müşterilerimizden gayet olumlu cevaplar aldık ve bu da bizi çok mutlu etti. Fiyat konusunda da şöyle düşünüyorum, bir çiğ köfteye 8 – 10 lira verebileceğimi düşünmüyorum ve bunun da aslında herkese hitap etmesini istediğim için bizde şuan fiyatlar çok uygun. Örneğin biz 1 dürümü 4 liraya veriyoruz ki Urfa genelinde sanırım en iyi fiyatı veren de biziz.
Etli çiğköftenin bakterisi çok yüksek oluyor.
Torunoğlu; En fazla dikkat ettiğimiz şeylerden birisi ürüne belirli bir gramaj veriliyor ya biz o gramajı kesinlikle göz ardı ediyoruz çünkü önemli olan müşteri gerçekten onu yediği zaman mutlu olması, dürümün içinde ki lezzeti hissetmesi çok önemlidir. Genel de zaten dükkâna girenlerin tepkisi Şanlıurfa gibi bir yerde Adıyaman çiğköftesi mi diye bir şaşkınlıkla giriyorlar. Çünkü Urfa’nın çiğ köftesi etli oluyor zaten evlerimiz de yaptığımızdan biliyoruz ki hemen tüketmemiz gerekiyor yoksa çiğ köftenin şişmesi oluyor, etli olduğu için bakterisi çok yüksek oluyor, Şanlıurfa sıcak bir memleket bu yüzden de etli çiğ köfte sıkıntılı olabilecek bir durum. Adıyaman’ın çiğ köftesi etsiz ama lezzetiyle tercih edilebilecek bir ürün. Bizim ürünlerimiz zaten gelir gelmez yıkanır, dezenfektan yapılır, bunu da şöyle yapıyoruz sirkeli su da bekletiyoruz, dezenfektesi bu şekilde yapılıyor. Ürünlerimiz temizlendikten sonra dolaba diziliyor, arkadaşlarımız da zaten bonesiz, eldivensiz, maskesiz asla çalışamıyor. Bunun dışında sürekli zaten sirkülasyon halinde sürekli temizleniyor.
Maşuk Ali baba Çiğköfte Şanlıurfa’nın yeri buraya hepinizi bekliyoruz.
Çıkın çıkın gelin diyoruz, her zaman bekliyoruz burası sadece bizim yerimiz değil, Şanlıurfa’nın yeri buraya hepinizi bekliyoruz. Gelirseniz mutlu oluruz, biz burada aile edasıyla çalışıyoruz gelecek olan kişiler de bizim için aynı şekilde her zaman bekliyoruz. Böyle bir işe girdiğimiz için gurur duyuyoruz bu şekilde herkesi bekliyoruz. Şanlıurfa halkı bize 0551 198 34 02 numaradan paket servisimiz var ve Maşuk Ali baba çiğ köfte instagram adresimiz bu şekilde de iletişim sağlayabilirler. Dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum