Milletvekilleri sadece seçimlerde halkı ziyaret ediyor

Coşkun . Milletvekilleri Seçimlerde genellikle önümüze çıkıyorlar biz bunları yapıyoruz diye ta ki onlar seçilene kadar seçim bitikten sonra herkes kendi kafasında hiç halkı düşünmüyorlar.

Milletvekilleri sadece seçimlerde halkı ziyaret ediyor

Coşkun . Milletvekilleri Seçimlerde genellikle önümüze çıkıyorlar biz bunları yapıyoruz diye ta ki onlar seçilene kadar seçim bitikten sonra herkes kendi kafasında hiç halkı düşünmüyorlar.

Milletvekilleri sadece seçimlerde halkı ziyaret ediyor
30 Ocak 2020 - 17:51

Kübra Coşkun Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Foto Aşkın dükkânın işletmecisiyim.  Urfa’nın çok sıkıntısı var Türkiye’de olduğu gibi daha doğrusu yol sorunları çok mesela bizim evin orada sürekli illa bir çalışma oluyor makinelerin sesinden uyanıyoruz. Bizim ev cadde üzerinde olduğu için sürekli araçlar gelip gittiği zaman yol daralıyor insanlarda illa ki bundan rahatsız oluyorlar. İşsizlik sorunu çok üniversite öğrencisi olarak ben geldim burada çalışıyorum herkes benim gibi şanslı olmayabiliyor. Şanlıurfa’da elektrik sorunu var. Ben burada günde birkaç kurgu yapıyorum arada aklımıza gelmiyor kaydetmek kaydetmiyorum arada aniden elektrik gidiyor ne olmuş burada çalışma var beş dakika sonra tekrar bırakıyorlar sonra tekrar elektrik gidiyor ve aynı şeyleri tekrardan kurgulamak zorunda kalıyorum. Birçok otel yapılması gerekiyor öncelikle, tarihi yerlerin korunma altına alınması gerekiyor, turistlere iyi davranılması gerekiyor. Bazen turistler geleceği zaman burada konaklanacak bir yer arıyorlar fiyatından dolayı da belki gelemiyorlardır. Trafik sorunu çok olduğu için bu soruna önem vermeleri gerekiyor şehir içi otobüslerin oraya gitmesi gerekiyor. Biz buradan bir yere gidene kadar saatlerce bekliyoruz otobüslerin çoğalmasını bekliyoruz. Turistler Urfa’ya geldiği zaman hemen otobüse binip oraya gitsin etrafa soru sormak zorunda kalmasın. Esnaf olarak bizde esnaf olduğumuz için biz elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.Genellikle öylede diyebiliriz örneğin bizim hava alanı Urfa’nın merkezine çok uzak turistler bu açıdan da gelmiyor olabilirler.
Milletvekilleri seçim bitikten sonra herkes kendi kafasında hiç halkı düşünmüyorlar
Gönül ister ki çok şey istesin ki biz ne kadar söylesek de yapmıyorlar bizim konuşmamız boşuna gidiyor. Urfa’nın trafik sorunuyla ilgilenmeleri gerekiyor. Uçak seferlerinin üzerinde durmaları gerekiyor. Patlıcan, biber, domatesin fiyatları olmuş ne kadar milletvekillerin halkın içine karışmaları gerekiyor. Seçimlerde genellikle önümüze çıkıyorlar biz bunları yapıyoruz diye ta ki onlar seçilene kadar seçim bitikten sonra herkes kendi kafasında hiç halkı düşünmüyorlar belediyelere gittiğimiz zaman biriyle konuşacağımız zaman bir hafta on gün bizi geri itiyorlar ondan sonrada dönüş sağlamıyorlar zaten bu konuda milletvekillerimizin halkla iç içe olmaları gerekiyor. Milletvekillerin bizim tarihi Göbeklitepe’nin reklamını iyi yapması gerekiyor. Milattan önce iki bin yıllık eski göbekli tepenin reklamı doğru düzgün bir yerde yok. Reklamını Antep yapıyor elimiz de bir Halfeti kalmış onu da Antepliler alacak bu gidişle Urfa değerlerinin korunması gerekiyor. Bizim eski dönemler iyidi ben 2014-2015 mezunuyum bizim olduğumuz yıllardan sonraki yıllara bakıyorum öğretmen ve öğrenci arasında hiçbir ilişki yok. Öğretmen ne kadar öğrenciyi derse odaklamaya çalışsa da öğrenci ders çalışmıyor ellerinde aklı telefonlar, bilgisayarlar var diye hiç değer vermiyorlar bazen ödevlerini bile yapmıyorlar. Ben dershaneye gidiyordum hoca bize ödev veridi eve gittikten sonra çalışın tekrar edin biz de telefona bağımlı kalıp ders yapmıyorduk öğrencilerin bu anlamda öğretmenlere değer vermeleri gerekiyor. Eskiden biz hocalarımızdan korkuyorduk eskiden öğretmenlerin elinde ne kadar da bir değnek olsa da biz onları görüp korkardık şimdi öğrenciler çok serbest. Eskiden hocalara karşı saygı daha çoktu hocalar bir şey söylediği zaman tamam der geçiştirildik. Şimdi ise öğretmenler öğrenciye bir şey söylediği zaman hemen öğretmene saldırma pozisyonundalar. Eskiden öğretmenlere karşı saygı vardı şimdi ise onu göremiyorum öğrencilerin şimdi ailesine de saygısı kalmamış budan dolayı ailelerin çocuklarına biraz daha saygıyı ve sevgiyi öğretmeleri gerekiyor. Dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum