Reklam

Milletvekillerimizden hiçbir hizmet beklediğimiz yok

Gündüzalp, on dört vekilimiz bir Fatma Şahin yapmaz ben Urfalıyım ama samimi söylüyorum ki urfa’nın o milletvekilleri o koltuğa otururlarsa bir faydalarını gördüğümüz yok hizmet desen yok halkın sesine kulak vermek desen yok icraat yok.

Milletvekillerimizden hiçbir hizmet beklediğimiz yok

Gündüzalp, on dört vekilimiz bir Fatma Şahin yapmaz ben Urfalıyım ama samimi söylüyorum ki urfa’nın o milletvekilleri o koltuğa otururlarsa bir faydalarını gördüğümüz yok hizmet desen yok halkın sesine kulak vermek desen yok icraat yok.

Milletvekillerimizden hiçbir hizmet beklediğimiz yok
29 Ocak 2020 - 18:50

Serdal Gündüzalp  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; yıldız meydanında esnafım. Yaklaşık yirmi yıldır tekstil işiyle ilgileniyoruz. Urfa’mızın eksikleri çok bunlar için idarecilerimizin biraz daha fazla halkla içi içe girmesi lazım, biraz daha halkın sesine kulak vermeleri lazım, trafik sıkıntısı allak bulak yabancı bir kafile geldiği zaman urfanın içler acısı trafiği, tıkanmışlık, yürünmeyen yollar, bozuk kaldırımlar yani say say bitmez ama bunlar çözüme ulaşılabilir mi ulaşılabilir. Benim nazarımca bizim Urfa belediyesi bu konuda biraz daha çaba sarf etmesi lazım. İpek yolu piazza dediğimiz kavşak üç dört yıldır. Bir Antep’i göz önünde bulunduralım bir yol yapmak istediği zaman üç ayda dört ayda halkı perişan etmeden hallederler. Bizim ki ise çile yolu oldu. Hangi birini size anlatayım. Acilen çözüm bulunması gerek sorunlar; kaldırımlar ve bitmesi gereken projelerin bir an önce bitmesi bu görüntü kirliliğinin bir an önce ortadan kaldırılmasıdır. Dünyanın merkeziyiz Mezopotamya dünya burada kuruldu ama turistlerin gelip tarihi eserleri görüyorlar hoşlarına gidiyor lakin bunu tam manada anlatamıyoruz. Otellerimiz yetersiz. Bir sıra gecesiyle talkı kalmışız ya da bir ciğerimizle yabancılar buraya geldiği zaman bir restorantta ciğerden başka bir yemek tavsiye edemiyoruz. Bunları üst üste katarsak Urfa da eksik çok belediye olsun valilik olsun yöneticiler olsun bunların hepsinin tek çatı altında toplanıp bir an önce Urfa sorunlarına çözüm bulması lazım. Bizim burada söyleyeceklerimizle yöneticiler bir şeyler yapacak mı bilemiyorum ama öncelikle otopark sorununa bir çözüm bulmaları lazım. Yol kenarına park edilen arabaların bir nizami şekilde düzenli yapmaları lazım. Vatandaşların otoparka yönlendirmeleri ve kaldırımların düzelmeleri gerekiyor.  Kızıl koyunda ki çalışmaların bitirilmesi ve bir an önce faaliyete geçirmeleri gerekiyor. Kale eteğini güzleştirdiler ileriki safhalarda olacak diye düşünüyoruz. Urfa’mızı Urfa yapsınlar başka bir şey istemiyoruz.
Milletvekillerimizden hiçbir hizmet beklediğimiz yok
Gündüzalp; Milletvekillerimizden hiçbir hizmet beklediğimiz yok onlar koltuklarında otursunlar maaşlarını ceplerine koysunlar. Sayın cumhurbaşkanımızın söylediği gibi halkla iç içe olun dedikleri günü ertesi gün halkın içine karışıyorlarsa tamam cumhurbaşkanımız eyvallah da kendi rıza ve inisiyatiflerini kullanamıyorlar mı ?  halkın içine karışıp bir not bile tutmayı düşünmüyorlar. Selam veriyorlar sıkıntınız ne halk derdini anlatır bir kulaktan girer diğerinden çıkar ha söylemişsin ha söylememişsin bir anlamı yok. Söylenen her şey havada kalıyor. İcraat sıfır on dört vekilimiz bir Fatma Şahin yapmaz ben Urfalıyım ama samimi söylüyorum ki urfa’nın o milletvekilleri o koltuğa otururlarsa bir faydalarını gördüğümüz yok hizmet desen yok halkın sesine kulak vermek desen yok icraat yok yılda bir defa halkın içine karışırlar esnafla tokalaşırlar biz her zaman toklaşıyoruz ne değişiyor bir şeyler değişmedikten sonra bir şeyler anlatamadıktan sonra Urfa’da bir taş üstüne taş koymadıktan sonra sen bin gel dolaş içimi döksem daha çoktur da anlatacağım şeyler havada kalacak bir anlamı yok gelip selam veririler bizde güzel karşılarız çayı önlerine koyarız otururlarsa iki kelam ederiz sonra giderler.Urfa zaten altı üstü komple hizmete muhtaç Urfa’ya yapılacak o kadar çok şey var ki ben ancak bunları not alayım size tek tek anlatayım. Halkın içine karış dedikleri zaman bu sadece halkla muhabbet etmek değil halkın derdini sıkıntısını gidermek konuşup da kulak arkası etmekle bu işler yürümüyor. Millet artık doydu laf kalabalığı yapmanın anlamı yok.dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum