Muhtarlar, yerel idareciler ile bir araya geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Şanlıurfa merkez ve ilçe muhtarlarına yönelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlar buluşması düzenlendi.

Muhtarlar, yerel idareciler ile bir araya geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Şanlıurfa merkez ve ilçe muhtarlarına yönelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlar buluşması düzenlendi.

Muhtarlar, yerel idareciler ile bir araya geldi
20 Ekim 2021 - 18:38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat, AK Parti İlçe Başkanları, Parti yöneticileri, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile çok sayıda muhtar katıldı.
 
Şanlıurfa’da görev yapan muhtarların büyük bir özveri ile halkın dertlerini kendi dertleri gibi görüp dert babası olduklarını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Biz berabersiz, yöneticiler ve muhtarlar beraberiz. Urfa’nın problemleri etrafında toplanan, Urfa’nın derdiyle dertlenen büyük bir aileyiz. Ben şuna şahit oldum. Muhtarlarımızın hiçbir zaman kendi dertlerini, kendi problemlerini problem etmediklerini, mahallenin problemlerini problem ettiklerine şahit oldum. Mahallenin sorunlarını kendilerine dert edindiklerini gördüm. Yine muhtarlarımız bir mahallede sıkıntı varsa en önce koşan kişiler olduklarını gördüm. Temas halinde bulunduğumuz, ziyaret ettiğimiz evlerde sorduğumuzda ben derdimi muhtarıma anlattım dediklerini gördüm. Bu muhtarlarımız birer kanaat önderi birer dert babası aynı zamanda ve bizim motivasyon kaynağımız. Oturup konuştuğumuz zaman bir çok projemizin temelinde muhtarlar olmuştur. Muhtarı dinlediğimiz zaman da o proje kolay çözülüyor. Eğer o işin arkasında muhtar varsa o proje çok rahat çözülüyor, bu güne kadar çok zor işlerimiz sizlerin desteği ile kolay oldu hepinize bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Şanlıurfa halkına hizmet yolunda araç filosunu her geçen gün daha da güçlendirdiklerini belirten Başkan Beyazgül, ‘’Bizim aldığımız asfalt paleti sayesinde, araç ve gereçlerimiz sayesinde anında müdahale ettik. Çok fazla miktarda araç aldık. Çok fazla miktarda kırk ayak aldık, silindir aldık, kepçe aldık, asfalt aldık neden birlikte Urfa’da başaralım.  Muhtarlık bizim tarihimizde de geçmişi çok eskiye dayanır. 1829 yıllarına dayanan bir geçmişi var muhtarlarımızın. O günden bu güne muhtarlarımız halk içinde saygı duyulan, seçkin insanlar. Bana göre muhtarlarımız aynı zamanda kanaat önderleridir. İyiki varsınız, iyiki birlikteyiz, iyiki Şanlıurfa için beraber çalışıyoruz’’
Programda bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin, muhtarlık müessesesinin önemine değinerek, kamu hizmetlerinin sağlıklı yürütülmesinde muhtarların rolüne dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesesine gösterdiği hassasiyete işaret eden Vali Erin, “2015 yılından itibaren bu anlamlı gün, Türk demokrasisinin mihenk taşlarından biri olan muhtarlık müessesesini tekrar gündeme getiren ve muhtarlarımızın değerini kat be kat artıran Cumhurbaşkanımızın takdiri sonucu muhtarlar günü olarak kutlanıyor. Muhtarlık, cumhuriyet tarihi boyunca ülkemize eşsiz hizmetler sunan, demokrasimizin gelişmesine büyük katkı sağlayan, vatandaşlarımızın kırsaldan merkeze kadar istek ve taleplerinin usulünce kamu idaresine ulaştırılmasını sağlayan çok önemli bir fonksiyon icra etmektedir.” diyerek, son yirmi yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesine ve muhtarlara vermiş olduğu önem sonucu, İçişleri Bakanlığı nezdinde ve kamu idaresinde muhtarlara yönelik çok büyük değişiklikler yapıldığını hatırlattı.

2023 hedeflerine muhtarların destekleriyle yol alacaklarını anlatan AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat’ta  ise ‘’19 Ekim Muhtarlar gününzü tebrik ederken, yerel yönetimlerin temel taşı, devlet millet arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız ile yeni ve daha güçlü bir Türkiye yolunda muhtarımızın özverili samimi katkılarıyla biz siyasiler olarak da sizlerle birlikte sahada var olarak elimizden gelen tüm desteği sunarak bu AK kadrolarla sizlere hizmet etme yolunda yeni dönemde 2023’e giderken sizlerin destekleriyle yol alacağız.
 
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise muhtarların gününü kutladıklarını belirttiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum