Ömeroğlu Yemekçilik Şirketine Şanlıurfa'da yoğun ilgi

Şanlıurfa Gazetesi Muhabiri Esin Kapaklı Ömeroğlu Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Öncel ile röportaj yaptı.

Ömeroğlu Yemekçilik Şirketine Şanlıurfa'da yoğun ilgi

Şanlıurfa Gazetesi Muhabiri Esin Kapaklı Ömeroğlu Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Öncel ile röportaj yaptı.

Ömeroğlu Yemekçilik Şirketine Şanlıurfa'da yoğun ilgi
05 Ağustos 2022 - 18:09

Öncel, Sadece Şanlıurfa’da hizmet veren değil , il dışına da hizmet vermek istiyoruz. Şu anlık sadece Şanlıurfa’ya hitap ediyoruz, düğün organizasyonlarında bulunuyoruz, taziye yemeklerinde hizmet veriyoruz.
 
, Firmamızın öncelikle hedefi yüksek, günü kurtarmak değil örneğin Urfa’da olan bir ön yargı var ki o da şöyle, yemek şirketi bir ay devam eder ondan sonra kötüleşir, ben asla buna izin vermiyorum. Biz çok güçlü personel ekiple çalışıyoruz, çalışma arkadaşlarımızın hepsi bilinçli, hepsi eğitimli kişiler, bir aile şirketi ama tamamen kurumsal şirket olmak istiyorum, hedefim bu yönde
 
Bizim 20 kişiye yakın personelimiz bulunmaktadır tabi hedefimiz daha fazla büyümek ve daha fazla kişiye katkı sağlamak, iş imkânı sağlamak. Ben her zaman şunu diyorum 20 çarpı 3 desek 60 kişiye vesile oluyoruz, bu şekilde ilerleme sağlıyoruz.
 
          Öncelikle ben kadın girişimcilerin sayısının daha fazla artmasını istiyorum, benim 3 çocuğum var.Ben diyorum ki kadınlar güçlüdür, başarabilir her alanda. Örneğin yeri geliyor ben şoförden alıp transit aracını kullanabiliyorum, kadın olarak ben organize sanayide belki tekim ama artabilir sayımız, her kadın bence istediği her alanda kendini geliştirebilir.
             Kadınlara verilen maaşlar yerine benim kendi fikrim kadınlar için iş istihdamı sağlanabilir deyim yerindeyse balık vermektense balık tutmayı öğretmeleri gerekiyor diye düşünüyorum ben. Bu konuda aslında benim kendi projem var, bu işte daha da ilerlersem ve devletten destek alabilirsem devletin istihdam ettiği bir binayı sırf kadınlara destek amaçlı kurmak istiyorum.
          Hem bir kadın hem de bir anne olarak ve bir de gıda teknikeri olarak ve birde gıda mühendisimiz de var Emine Öncel onunla iş birliği içerisinde bir ilerletiyoruz. Halden gelen sebzeler dezenfektan edildikten sonra doğramaya alınıyor, biz sürekli dezenfektan ile temizletiyoruz onu. İçeride çalışan personellerimizin hepsi bone, eldiven olmadan çalışmalarına izin vermiyoruz.  
 
SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
 

Fatma Öncel, 3 çocuk annesiyim, 4 yıldır bu sektördeyim Ömeroğlu Yemekçilik şirketini işletiyorum.
 
BU SEKTÖRE NASIL BAŞLADINIZ?
 
Ben gıda teknikeriyim ve bu bölüm üzerine ilerleme yaptım daha önce bu işin A’dan Z’ye tüm bölümlerinde bulundum. Bu işin bütün bölümlerinde çalıştım daha sonra şuan ki şirketin devrini aldım ve işletmeciliğini yapıyorum.
 
FİRMANIZ İLE İLGİLİ BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
 
Firmamızın öncelikle hedefi yüksek, günü kurtarmak değil örneğin Urfa’da olan bir ön yargı var ki o da şöyle, yemek şirketi bir ay devam eder ondan sonra kötüleşir, ben asla buna izin vermiyorum. Biz çok güçlü personel ekiple çalışıyoruz, çalışma arkadaşlarımızın hepsi bilinçli, hepsi eğitimli kişiler, bir aile şirketi ama tamamen kurumsal şirket olmak istiyorum, hedefim bu yönde. Sadece bir ay değil sürekli istikrarlı bir şekilde gitmek istiyorum ne yazık ki yemek şirketlerine toplumumuz pek ılımlı bakmaz ama şuan ev yemeklerine yakın bir yerde ilerlemeye çalışıyoruz ve kendi yemediğimizi de yedirmiyoruz.
 
FİRMANIZIN FARKLILIKLARI NELERDİR?
 
Ben diğer tüm benimle aynı sektör de bulunan meslektaşlarıma saygı duyuyorum onlarla rakip değil takım arkadaşıyız hepsiyle, biz kendimizi ilerletmeye çalışıyoruz. Bir gün bir hata yaptığımız zaman ertesi gün o hatayı telafi etmeye çalışıyoruz ve o hatayı tekrarlamamaya çalışıyoruz. Bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özellik biz günü kurtarma derdinde değiliz bizim hedefimiz tamamen istikrarlı şekilde ilerlemektir.
 
ŞİRKETİNİZİN VİZYONU VE MİSYONU HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
 
Yemek firmalarına çoğu kişinin ön yargısı var, biz daha çok organize sanayi ağırlıklı çalışıyoruz. Hepsi diyor ki ilk 1 ay iyi sonra kötü gidiyor ve kendilerinin bahsettiği şey temiz yemek yiyemiyoruz, hijyen yok. Biz de hijyen, lezzet, kendi kullandığımız malzemelerin hepsi göz önünde, kendi yediğimiz yemeği evimize de gönderiyoruz bu şekilde çalışıyoruz. Sadece Şanlıurfa’da hizmet veren değil il dışına da hizmet vermek istiyoruz şu anlık sadece Şanlıurfa’ya hitap ediyoruz, düğün organizasyonlarında bulunuyoruz, taziye yemeklerinde hizmet veriyoruz.
 
FİRMANIZ KAÇ KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR?


 Bizim 20 kişiye yakın personelimiz bulunmaktadır tabi hedefimiz daha fazla büyümek ve daha fazla kişiye katkı sağlamak, iş imkanı sağlamak. Ben her zaman şunu diyorum 20 çarpı 3 desek 60 kişiye vesile oluyoruz, bu şekilde ilerleme sağlıyoruz. Bizim hedefimiz yüksek olduğu için bizim kendi personelimiz de kendi bünyemizde yetişiyor şuan, daha önce dışarıdan personel aldığımız da biraz zorlandık, şuan personel sayımız biraz fazla olabilir, biz 2 bine yakın kişiye şuan yemek vermekteyiz. Biz kendi içimiz de kendi personelimizi eğitme kararı aldık o yüzden personel çıkartmıyoruz ve bu şekilde devam ediyoruz.
 
KADINLARI DA ARTIK İŞ HAYATINDA SIKLIKLA GÖRMEYE BAŞLADIK VE YEMEK SEKTÖRÜNDE DE BUNA ÖNCÜLÜK EDEN İSİM SİZSİNİZ BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?
 
Öncelikle ben kadın girişimcilerin sayısının daha fazla artmasını istiyorum, benim 3 çocuğum var Rabbim herkesin çocuklarını bağışlasın benim çocuklarımı da bağışlasın ve ben diyorum ki kadınlar güçlüdür, başarabilir her alanda. Örneğin yeri geliyor ben şoförden alıp transit aracını kullanabiliyorum, kadın olarak ben organize sanayide belki tekim ama artabilir sayımız, her kadın bence istediği her alanda kendini geliştirebilir.
 
BURADAN İŞ HAYATINA ATILMAK İSTEYEN HEMCİNSLERİNİZE MESAJ VERMEK İSTER MİSİNİZ?
 
Ben bu konuda öncelikle Valiliğimizin desteğinin olması gerektiğine inanıyorum çünkü insanların imkanı olmayabilir iş yeri açmaları için en azından devlet tarafından istihdam sağlanırsa kadınlar daha da güçlü şekilde ilerleyebilir. Kadınlara verilen maaşlar yerine benim kendi fikrim kadınlar için iş istihdamı sağlanabilir deyim yerindeyse balık vermektense balık tutmayı öğretmeleri gerekiyor diye düşünüyorum ben. Bu konuda aslında benim kendi projem var, bu işte daha da ilerlersem ve devletten destek alabilirsem devletin istihdam ettiği bir binayı sırf kadınlara destek amaçlı kurmak istiyorum. Örneğin bir yer kuaför salonu bir yer kreş bir yer pastane ve tabi sadece kadınların çalıştığı ve kadınların çocuklarına destek olabilecekleri bir yer düşünüyorum. Özellikle eşinden ayrı kadınların çocuklarına destek olmaları amacıyla bu projeyi çok istiyorum. Kadınlarımızın çalışması noktasında Şanlıurfa ön yargıyı daha da kırmak zorunda çünkü artık kadının her işi yapabileceğine Urfa artık inanmalı ona göre de destek olmalı bence.
 
FİRMANIZIN HİJYENİNE NASIL DİKKAT EDİYORSUNUZ?
 
Hem bir kadın hemde bir anne olarak ve bir de gıda teknikeri olarak ve birde gıda mühendisimiz de var Emine Öncel onunla iş birliği içerisinde bir ilerletiyoruz. Halden gelen sebzeler dezenfektan edildikten sonra doğramaya alınıyor, biz sürekli dezenfektan ile temizletiyoruz onu. İçeride çalışan personellerimizin hepsi bone, eldiven olmadan çalışmalarına izin vermiyoruz.  Zaten şefimiz var Mehmet Polat Bey o da personellere çok dikkat ediyor tırnak kesimi olsun, saç tıraşı olsun hepsine çok dikkat ediyor. Sadece lezzet değil bir yemek şirketinde hijyen ile lezzetin birleşmesi lazım.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Ben teşekkür ederim.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum