"Önkol Home" da her bütçeye uygun mobilya (video)

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan “Önkol Home” satış sonrası da verdiği hizmetlerle Şanılurfalıların yoğun ilgisini çekiyor.

"Önkol Home" da her bütçeye uygun mobilya (video)

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan “Önkol Home” satış sonrası da verdiği hizmetlerle Şanılurfalıların yoğun ilgisini çekiyor.

25 Eylül 2020 - 18:54
Reklam

Önkol Home’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı  Metin Önkol   Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada;  mesleğimiz  Babadan oğula geçmiş bir meslek. Yaklaşık 8 yıldır bu mesleğin içindeyim. Yani  liseden  sonraki hayat döngüm diyebilirim önkol olarak ise  Şanlıurfa bölgesinde belli sayılı ailelerden biriyiz. Bu meslekle tanındık Urfa’da bu mesleği de sürdürmeye devam ediyoruz. Tabi bunun yanı sırada farklı meslekler yapıyoruz onları da ön planda tutuyoruz ama öncelikle önemli olan bizim mobilyacı olarak yaptığımız en iyi iş mobilyacılıktır yani bu mesleği sürdürüyoruz asıl mesleğimiz mobilyacılıktır.
Ürün sattıktan sonra her hangi bir sorun olursa çözüyoruz.
Önkol; firmamız kurumsallaştı. Kurumsallaşmamız içinde elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Herkesin ayrı ayrı işleri var. Mesela satıcı satış işine bakıyor. Sevkiyatçı sevkiyat mesela servis ekibimizde var ürün sonrasında hizmet veriyoruz zaten amaç burada insanları daha iyi hizmet verebilmek. Hizmette ürünü sattıktan sonra meydana gelen bir şey biz ürünü sattığımız zaman sadece ürünü satmakla kalmıyoruz. İnsanlara hizmet veriyoruz ondan sonra insanların ihtiyacı varsa mobilya kısmında özellikle onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Bütçeye göre mobilya getiriyoruz.
                Önkol; her insana hitap edebilecek mobilya çeşitlerimiz var. işte bütçesi olmayanlar içinde bütçesine uygun mobilyalar getiriyoruz. biz sırf urfa halkı daha iyi hizmet alabilmesi için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Nasıl diyeceksiniz çıkıyoruz buradan dışarıya gittiğimiz zaman Ankara olsun inegöl olsun Kayseri olsun bu gibi yerlere gittiğimiz zaman tabi orda çok  mobilyacı var, Yani en iyilerini seçip en iyilerini getirip ve güzel şartlar altında urfa halkına hizmet veriyoruz.
                Diğer mobilya mağazalarını rakip olarak görmüyoruz
Önkol;  rağbeti şu şekilde sektörde müşteri dediğim gibi gelip tanıdıktan sonra emin olun memnun kalıyorlar rağbetten ziyade ise tabi urfa genelinde belli sayılı önkol firması veya belli sayılı mobilya firmaları var . Haddinden fazla rağbet var yani biz bunların  hiçbirini kendimize rakip olarak görmüyoruz. Biz sadece gelen müşterilere daha iyi hizmet verebilmemiz için elimizden gelen bütün çabayı sarf etmeye çalışıyoruz.
Mobilyaları satmak için satmıyoruz
                Önkol; Tabi yeri geldiğinde bu pandemi sürecinde sıkıntılar yaşadık müşteriler bu süreçte yani tek bizim için söylemiyorum. Bütün mobilyacılar için söylüyorum  şikayete gelen oldu ama ürünü teslim ettikten sonraki hizmet onlar için çok güzel olduğundan dolayı gelip Allah razı olsun teşekkür ederiz gibi tepkilerde gördük. Yani bu gibi şeylerde bize gurur veriyor. Bunları gördükçe biz daha çok işe dört elle sarılıyoruz bizi mutlu ediyor. Yani bu şöyle söyleyeyim müşteriyi kazanabilmek için satmıyoruz. Biz ürün sonrasında hizmet verdiğimiz için müşteriyi öyle kazanıyoruz  satmak için satmıyoruz.  Firmamızda Herkesin ayrı ayrı görevi var. Bizim servis aracımız var yani tamamen sevkiyata bağlı servis aracımız var bu gibi sıkıntılarda servis aracımızı direkt yönlendiriyoruz. Yönlendirdikten sonrada gereken bütün yöntemleri sağlıyoruz. Zaten oda tamamen hani şu şekilde söyleyeyim kimi ücret karşılığı yapar, Bunu biz kesinlikle ücret bile talep etmiyoruz yani 2 sene boyunca dört dörtlük hizmet veriyoruz.dedi,
Pandemi Süreci Bizi Etkiledi
Önkol; Çok yordu aşırı derecede yordu. Şimdi yormuyor demesem yalan olur pandemi süreci bizi bayağı yıprattı.Yaklaşık 3 aya yakın mağazalar kapalıydı. Yani kapalı diyebilirim şuanda da devam ediyor zaten ürün aldığımız fabrikada halen devam ediyor. Biz buna rağmen hiçbir zaman şevkimizi kırmadık daima çözüm odaklı gittik.Yani çözüm odaklı gitmemizin sebebi ise insanlara ne kadar sıcak yaklaşırsak o kadar güzel verimler alabilme amaçlı çözüm odaklı gidiyoruz sağolsun insanlar çoğu anlayışla karşılıyor .dedi.
Önkol Home kurumsal bir şirket
                “Önkol Home”  kurumsal bir şirket tabi biz bu seviyeye getirmek için çok bedel ödedik. Güven açısından söylüyorum. Tabi ya şu an çok şükür sektörümüzde başarılarımızı görebiliyoruz. Bunun devamı için insanlardan sadece şunu talep ediyorum. Hani “Önkol Home”u  talep ettiği süre boyunca  daima güzel hizmetler alacağına gönülden inanıyorum ve bunları dile getiriyorum. Yani “Önkol Home” yaklaşık 4 yıldır hizmet vermekte bundan öncede hizmet veriyorduk .Yine mobilya olarak Önkol home olarak 4 yıldır hizmet veriyoruz başarıya ne kadar çabuk erişmek istersek başarı o kadar çabuk gelir.Bizimde gayemiz daha iyi yerlere gelebilmek  daha iyi hizmet verebilmektir insanlara bu sözü de gönülden verebilirim dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum