Prof.Dr.Gürbüz Aksoy vefat etti.

Harran Üniversitesi eski Rektör yardımcılarından Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Gürbüz AKSOY vefat etti.

Prof.Dr.Gürbüz Aksoy vefat etti.

Harran Üniversitesi eski Rektör yardımcılarından Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Gürbüz AKSOY vefat etti.

Prof.Dr.Gürbüz Aksoy vefat etti.
20 Ocak 2021 - 18:04

Harran Üniversitesinden yapılan açıklamada ; Üniversitemiz eski Rektör yardımcılarından Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Gürbüz AKSOY vefat etmiştir.
Cenaze namazı, 20.01.2020 Pazartesi günü öğle namazını müteakip Üniversitemiz Osmanbey Kampüs Camiinde n  cenazesi 21.01.2020 Salı günü Sivas'ta defnedilecektir.
Değerli hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Prof. Dr. Gürbüz Aksoy 1954 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Sivas Şarkışla’da, liseyi Şanlıurfa’da okudu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1976 yılında mezun olan Aksoy, 1978 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Asistan olarak çalışmaya başladı. 1978-1982 yılları arasında doktora eğitimi için Almanya’da bulunan Aksoy, 1993 yılından bu yana üniversitemizde görev yapmaktaydı. Prof. Dr. Gürbüz Aksoy yetiştirdiği çok sayıda öğrencinin yanı sıra, Rektör Yardımcılığı, Dekanlık, Senato Üyeliği gibi pek çok idari ve akademik görev üstlenerek üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar şehrimizin ve üniversitemizin gelişimine ve kalkınmasına çok önemli katkılar sunmuş tüm öğrenci,  çalışan ve hemşerilerimizin teveccühünü kazanmıştır.
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi  eğitim ve araştırma hastanesi Müdür Yardımcısı Ramazan ışık sosyal medyada yaptığı paylaşımda ; 10 yıl kendisi ile çalışmaktan her zaman büyük onur duymuş olduğum Harran Üniversitesi kurucu ve Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Gürbüz Aksoy Hocanın vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum