Rasgeldi Sakacı ; çalınmadık kapı, girilmedik ev, ulaşılmadık bir karış yer kalmayacak.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve Haliliye CHP İlçe Başkanı Mehtap Rastgeldi Sakacı ve yönetim kurulu üyeleri ile basın kuruluşları ile bir araya geldi.

Rasgeldi Sakacı ; çalınmadık kapı, girilmedik ev, ulaşılmadık bir karış yer kalmayacak.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve Haliliye CHP İlçe Başkanı Mehtap Rastgeldi Sakacı ve yönetim kurulu üyeleri ile basın kuruluşları ile bir araya geldi.

Rasgeldi Sakacı ; çalınmadık kapı, girilmedik ev, ulaşılmadık bir karış yer kalmayacak.
06 Temmuz 2022 - 13:21

Şanlıurfa Eski Belediye Başkanlarından Hüseyin Kılıç’da CHP Haliliye ilçe Yönetim Kurulunda saymanı olarak görev aldı.

CHP Şanlıurfa İl başkanı Ferhat Karadağ yaptığı konuşmada :Geçen günlerde iki merkez ilçemizde bir kan değişikliğine gittik.Haliliye ilçemizde ve Eyübiye ilçemizde eski ilçe Başkanlarımız Avukat Halil Alagöz ve Eyübiye eski ilçe başkanımız Ahmet Açmaz’a  bu güne kadar partimize verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.Haliliye ilçe Başkanımız Mehtap Rastgeldi Sakacı ve Eyübiye İlçe Başkanlığına ise Adnan öncel’e yeni görevlerinde başarılar diliyorum.Şanlıurfa’mız her alanda çürümüş durumda ,hizmete susamış durumda, Cumhuriyet Halk Partisi kadroları olarak yerelde eksiklikleri tespit edip çözüm odaklı sorunları dile getireceğiz. Şanlıurfamız kadim bir kenttir. 3 ana başlıkla Tarım, Turizm ve Kültürdür.

TARIM ARAZİLERİ İMARA AÇILIYOR

Karadağ, Tarımın Başkenti olarak adlandırılan Şanlıurfa’nın tarım alanlarının imara açılması ve verimli kullanılması ve bu günlerde çiftçilerimizin zor günler geçirmesi ile şu an tarım politikası bitmiş durumdadır Kültürel varlıklarımızın yeterince korunmadığından şehrimize turist çekemiyoruz. Yerel yöneticiler özellikle turistin gelmemesinden yakınıyorlar. Bugün kültürel varlıklarımıza sahip çıkamazsak kültürel varlıklarımız betonlaşma ile katledilirse urfa’ya turistin gelmesi mucize olur.Yerel idarecilere sesleniyorum görevini layıkı ile yerine getirin.getiremiyorsanız CHP kadroları  hzırdır.inşallah iktidara geleceğimiz günlerde urfa halkımıza döröt dörtlük hizmet ederek yerel yöneticiliği icra edeceğiz dedi.

BİZLER ELİMİZİ VE HATTA GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARAK MÜCADELE ETMEYE KARAR VERDİK.

CHP Haliliye İlçe Başkanı Mehtap Rastgeldi Sakacı yaptığı konuşmada ; Ziraat mühendisiyim. işime ek olarak siyasi  ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak 14 yıl görev almış biriyim. Çocuğunuzun bildiğiniz gibi kısa bir süre başka bir siyasi partinin Kadın kolları il başkanlığı görevini üstlenmiştim.oradan da anlaşılacağı üzere kadınların gücüne cesaretine, çalışkanlığına ve başarma azmine  olan inancım tamdır.işte tam bu sebeple kurulduğu günden bu yana Milli Hakimiyetin ve egemenliğin cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm millete ait olduğunu vurgulayan ve Cumhuriyetin aslında bir Kadın devrimi olduğuna inanan ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu, demokrasinin güvencesi Cumhuriyet Halk Partisinin bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gün evde oturup bize dayatılan bu korkunç tabloyu izleme günü değildir.Bizler elimizi ve hatta gövdemizi taşın altına koyarak mücadele etmeye karar verdik.İl yönetimimizle birlikte aynı heyecanı ,aynı sorumlulukları hissediyoruz.Çünkü bu seçimlerde ülkemiz için daha karanlık bir kader çizgisi çizilmek istendiğini düşünüyoruz. Ampulü ile sadece kendi yandaşlarını aydınlatmayı seçen bu zihniyete dur demek için tüm ülkeyi ezen, yoksullaştıran yolsuzluklara dur demek için; bize ezilen kadere boyun eğmemek için CHP olarak omuz omuza bir yola çıktık.Artık Cumhuriyete sahip çıkma zamanıdır. Yargı organlarımıza, hukukumuza, meclisimize ve insanımıza sahip çıkma zamanıdır.Bu yüzden çalınmadık kapı, girilmedik ev, ulaşılmadık bir karış yer kalmayana kadar çalışma günüdür diyoruz. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden inşa edeceğiz o güne kadar durmadan, yorulmadan mücadelemiz devam edecektir. Gün kişisel hesapların günü değil; Gün geçmiş kırgınlıkların ve farklılıkların ortaya konulup hesaplaşmanın günü değil; gün yaşadıklarımızın farkında olma günü, gün layık olmadığımız dayatmalara dur demek için kenetleme günüdür. bu ülkede siyasetçi olmak zordur. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha da zordur.Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak inanın en zorudur. sadece benim açımdan değil. Şanlıurfa’mızda ilk kez kadın ilçe başkanı ile çalışmayı seçen il yönetimimiz adına da zor bir karardır. Bizim coğrafyamızda bu zor kararı olarak kadın-erkek eşitlini sosyal anlamda bir eyleme dönüştüren başta genel başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’na, örgüt yönetimlerimizden sorumlu Genel başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcıya ve şahsıma ve yönetimime inanarak  bizleri genel merkezimize tavsiye eden il Başkanımız Ferhat karadağ’a ve birbirinden  değerli il başkan yardımcılarımıza sizin huzurunuzda teşekkür ediyor. Müteşekkirim gerçekten. kıymetli başkanlarımın bu güvenine ve inancına layık olabilmek adına yılmadan,pes etmeden mücadele eden bir Haliliye ilçe başkanını göreceksiniz. Son olarak yönetimimde yer alan tüm yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. dedi.
 Haber: Kamil Güler

YORUMLAR

  • 0 Yorum