Rüzgar Gülü kreşi gelecek nesilleri yetiştiriyor

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler çocuk gelişim uzmanı Rüzgar Gülü Kreşi sahibi Neslihan Öge ile Röportaj yaptı.

Rüzgar Gülü kreşi gelecek nesilleri yetiştiriyor

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler çocuk gelişim uzmanı Rüzgar Gülü Kreşi sahibi Neslihan Öge ile Röportaj yaptı.

Rüzgar Gülü kreşi gelecek nesilleri yetiştiriyor
24 Aralık 2020 - 16:45

Öge; Kreşte çocuklarımızla birlikte etkinlik anlamında onların el koordinasyonlarını, göz koordinasyonlarını, beyin koordinasyonlarını geliştirecek küçük el kaslarını geliştirecek etkinlik ve aktiviteler yapıyoruz. Onların gün içerisin de sabahtan akşama ya da sabahtan öğlene kadar hem yarı zamanlı hem tam zamanlı eğitim ve eğlence adı altında eğitim vermeye çalışıyoruz.

Kreşe giden çocuklar zihinsel gelişimlerinin hepsini sağlıyor.Een çok onların mutlu olabileceği şeyler yaptırılıyor. Eğitimler veriliyor. Cahil bir topluluğu biz ekarde etmiş oluyoruz, aslında başlangıcını bizler yapmış oluyoruz.

Bizler sürekli çocukların içinde olduğumuz için bu duyguyu en iyi biz anlıyoruz, ben de bir anneyim ve anne olduktan sonra fikirler çok değişiyor. Bizim topluma yararlı, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmemiz lazım, hiç istemesek de haberler de görüyoruz bunu hiç istemiyoruz ama maalesef ki bu duyguları çok fazla yaşıyoruz ve yaşatılıyor artık.

 Biz çocuklarımıza kattığımız şeylerle birlikte yarın onları öncelikle bir anne bir baba yapacağız, bizim şimdi ki doktorlarımız, avukatlarımız bizim çocuklarımızın büyüyüp talip olacakları meslekler olacaklar inşallah. Bu yüzden onları en güzel şekilde ahlakını, terbiyesini verirsek ne mutlu bize inşallah bunu başarırız.


SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?
Neslihan Öge, çocuk gelişimi mezunuyum, bu meslekte yıllardır hizmet veriyorum, kendi kreşimi de bu yüzden açtım 3 yıldır süre gelen bir şekilde devam ediyoruz. Çocuklarla birlikte hizmet veriyoruz bu sektör adına ve başarılı olduğumuzu düşünüyoruz devamını da diliyoruz.

FİRMANIZI TANITIR MISINIZ?
Biz 3 yıl önce Rüzgârgülü kreş ve anaokulu ailesi olarak hizmet vermeye başladık. Burada çocuklarımızla birlikte etkinlik anlamında onların el koordinasyonlarını, göz koordinasyonlarını, beyin koordinasyonlarını geliştirecek küçük el kaslarını geliştirecek etkinlik ve aktiviteler yapıyoruz. Onların gün içerisin de sabahtan akşama ya da sabahtan öğlene kadar hem yarı zamanlı hem tam zamanlı eğitim ve eğlence adı altında eğitim vermeye çalışıyoruz. Onlarla birlikte günlük olarak yaptığımız şeyler de kurallı oyunlar, kuralsız oyunlar bunun yanı sıra branş derslerimiz oluyor, bunun birlikte İngilizce dersi, dini değerler dersi, jimnastik dersi, resim dersi bunların hepsini veriyoruz. Sanatsal olarak da taş boyama, ebru sanatı bunları da yanında ekstra ders olarak öğretiyoruz ve onların sabahtan akşama kadar güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

ŞANLIURFA’DA Kİ VELİLERİN KREŞLERE OLAN BAKIŞ AÇISI NASIL?
Eskiye nazaran daha iyi ama halen eksikliğimiz var, özellikle parantez açmak istiyorum en çok babalarımızdan bu konuda mağduriyetimiz var, kendi çocuğuna kendin bakabilirsin bakış açısı var bizler onu istemiyoruz. Çalışan anneler mecburen gönderiyor ama babaların anneler üzerinde yaptırım güçleri olduğu için çok fazla üstünde durmuyorlar, bizler istiyoruz ki iyi eğitim verelim, çocukların sosyal aktivitelerini geliştirelim. Bizim çocukluğumuz da sokakta oynuyorduk şuan da o durum kesinlikle yok kimse çocuğunu dışarı bırakamıyor, yeni nesil için güven problemimiz çok fazla o yüzden bu tarz ortamlar da çok daha etkili oluyor çocuklar eğleniyor, gülüyor ve evine neşeyle gidiyor. Bu da anneye bir mutluluk katıyor, çocuğun eğitim alması zaten başlı başına çok güzel bir duygu ama bir de çocuğunun da mutlu olduğunu görmek bir anne için daha da mutluluk verici çünkü bunu biz de fark ediyoruz ve veli de bunu çok güzel bir şekilde söylüyor.

BİR KREŞ ÇOCUĞU NE KATAR?
Çocukların zihinsel gelişimlerinin hepsini sağlıyoruz, en çok onların mutlu olabileceği şeyler yaptığımız için en çok onları mutlu ediyoruz bir defa, bunun yanı sıra eğitimler veriyoruz, cahil bir topluluğu biz ekarde etmiş oluyoruz, aslında başlangıcını bizler yapmış oluyoruz.

DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ HER YIL KUTLANIYOR SİZİN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?
Bizler sürekli çocukların içinde olduğumuz için bu duyguyu en iyi biz anlıyoruz, ben de bir anneyim ve anne olduktan sonra fikirler çok değişiyor. Bizim topluma yararlı, vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmemiz lazım, hiç istemesek de haberler de görüyoruz bunu hiç istemiyoruz ama maalesef ki bu duyguları çok fazla yaşıyoruz ve yaşatılıyor artık. Benim de çocuğum olduğu için daha ahlaklı bireyler yetiştirmek, onlara pozitif bakış açısı, adımlarını daha sağlam atabilecek bireylerin olmasını istiyorum. Biz çocuklarımıza kattığımız şeylerle birlikte yarın onları öncelikle bir anne bir baba yapacağız, bizim şimdi ki doktorlarımız, avukatlarımız bizim çocuklarımızın büyüyüp talip olacakları meslekler olacaklar inşallah. Bu yüzden onları en güzel şekilde ahlakını, terbiyesini verirsek ne mutlu bize inşallah bunu başarırız yoksa etrafımız hırsızlarla, kötü insanlarla ki o insan dediğimiz bizim yetiştirdiğimiz çocuklar aslında onlarla dolup taşmasını asla istemeyiz.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Ben teşekkür ederim.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum