Şair-yazar Misbah HİCRİ vefat etti

Eski Şanlıurfa Vakfı başkanı, Yerel Gazetelerde köşe yazısı yazan ve bir çok kitabı bulunan Müsbah Hicri’nin korona virüs hastalığına yakalandı ve tedavi gördü. Korona virüs nedeni ile 68 yaşında hayatını kaybetti.

Şair-yazar Misbah HİCRİ vefat etti

Eski Şanlıurfa Vakfı başkanı, Yerel Gazetelerde köşe yazısı yazan ve bir çok kitabı bulunan Müsbah Hicri’nin korona virüs hastalığına yakalandı ve tedavi gördü. Korona virüs nedeni ile 68 yaşında hayatını kaybetti.

Şair-yazar Misbah HİCRİ vefat etti
27 Kasım 2020 - 15:32

Hacı Emin’in oğlu,Fevzi,Berces ve Süleyman’ın abisi,Mehmet Emin ve Mesut’un babası gazeteci yazar Misbah Hicri vefat etti..
eski Şanlıurfa Vakfı başkanı, Yerel Gazetelerde köşe yazısı yazan ve bir çok kitabı bulunan Müsbah Hicri’nin korona virüs hastalığına yakalandı ve tedavi gördü. Korona virüs nedeni ile 68 yaşında hayatını kaybetti.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül , Vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendiğimiz usta kalem, kıymetli gazeteci ve yazar Misbah Hicri'ye Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah.
Eyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş; Baba dostu, amcam Gazeteci-Araştırmacı Yazar Misbah Hicri'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim.Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cıdır; Şanlıurfa bir değerini kaybetti cesur kalemin mürekkebi kurudu Mizbah HİCRİYİ Kayb ettik Merhume allah'tan rahmet ailesine sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
Yazar Abdulkadir İkbal, Hem dostum, hem arkadaşım yazar Misbah Hicri ile yıllarca birlikte bulunduk. Zaman zaman takdir, bazende tenkit, bazen sohbet ,bazen seyahat, bazende birlikte bir çok yazar arkadaşlarla toplantılar yaptık. Siyasilere görüşlerimizi bildirdik.
Misbah Hicri büyük bir değerdi. Bir gün yanlış bir yazısını kendisine gösterdim. Defalarca tövbe ettiğine şahit oldum.Bu güzel kardeşimiz yakalandığı Covit belasını atlatamadı. Rabbimin takdiri buraya kadarmış. derin bir üzüntü ile kardeşi Süleyman Hicri bana vefat haberini verirken adeta yıkıldım.
Rabbim taksiratını affetsin, kalanlara sağlık ve selamet versin, mekanı cenneti ala olsun. Her kes ve her canlı için Olacak Olmuş Gibidir.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız; Gazeteci, araştırmacı-yazar, şair, her şeyden önce öğretmen ve memleket derdi olan camiamızın güzel insanı Misbah Hicri agabeyimizi kaybettik, Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun, sevenlerine ve aileye sabr-ı cemil niyaz ederiz dedi.
Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler Şanlıurfa’da uzun yıllardır gazetelerde güncel yazılar yazan ve bir çok kitabı yayınlanan  araştırmacı –yazar Müsbah Hicri’nin vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Merhume Allahtan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.dedi.

öZEL
s.g
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum