Şanlıurfa'da 851 bin öğrenci karne aldı

Şanlıurfa'da okulların tatile girmesi nedeni ile aralarında 75 binin Suriyeli öğrencilerin bulunduğu 851 bin 903 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Şanlıurfa'da 851 bin öğrenci karne aldı

Şanlıurfa'da okulların tatile girmesi nedeni ile aralarında 75 binin Suriyeli öğrencilerin bulunduğu 851 bin 903 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Şanlıurfa'da 851 bin öğrenci karne aldı
14 Haziran 2019 - 17:58

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bu yıl tamamlanan Sultantepe köyü İlkokulunda düzenlenen törende, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, öğrencilere karnelerini dağıttılar. Düzenlenen programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’le birlikte Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, resmi kurum ve kuruluşlarının yetkileri ile köylüler  katıldı. 

Karne dağıtım programında konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “2019-2019 eğitim öğretim dönemi boyunca Şanlıurfa’mızın il merkezinden ilçelerine kadar, geleceğimizin şekillenmesinde büyük özveri ve fedakârlık göstererek çalışan öğretmenlerimize şükranlarımı iletmek istiyorum. Bugün karnelerini alacak olan çocuklarımıza da yıl boyunca göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyor ve önümüzdeki yıllarda da başarılı bir tablo ortaya koymak suretiyle memleketlerine, milletlerine, devletlerine ve ailelerine faydalı birer birey olarak yetişmelerini de Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Erin, Şanlıurfa’da 20 bin derslik sayısına 393 yeni okulla ulaşıldığını kaydetti. Tamamlanan bu okullarda okuyan çocukların kaliteli ve çağı yakalayan bir eğitimle yetiştirilmelerinin temel hedefleri olduğunu belirterek Çocuklarımızın daha konforlu, daha donanımlı mekanlarda geleceğe hazırlanmalarını temin etmeye çalışacağız. Devletimizin de bu alanda ilimize yaptığı yatırım bir milyar liranın üzerindedir. 81 il içerisinde Şanlıurfa eğitim ödeneğini en fazla alan illerin başında geliyor. Bunun elbette bu şekilde gerçekleşmesine vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızdır, Milli Eğitim Bakanlarımızdır, devlet büyüklerimizdir, hükümetimizdir. Bunun için de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Şanlıurfa’ya ilgi ve ihtimamı hiçbir zaman esirgemeyen ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Karne durumu ne olursa olsun onları yargılamayalım. Oradaki notların önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde düzeltilebileceğine inanarak çocuklarını hiçbir şekilde sorgulamadan onları teşvik ederek suçlayıcı bir tavır içerisine girmeden onlara yaklaşmalarını istiyorum. Önemli olan başarabileceklerine inandırmaktır. Şevk ve cesaretlerinin kırılmamasıdır. Bu konuda velilerimizin daha duyarlı olmalarını, tatil döneminin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Sultantepe köyü ilkokulu ve imam hatip rota okulunun resmi açılışı yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum