Reklam

Şanlıurfa'da platese yoğun ilgi

Şanlıurfa’da sağlıklarını düşünenler plase yaparak hem spor yapıyor hemde sağlıklarını koruyorlar.

Şanlıurfa'da platese yoğun ilgi

Şanlıurfa’da sağlıklarını düşünenler plase yaparak hem spor yapıyor hemde sağlıklarını koruyorlar.

Şanlıurfa'da platese yoğun ilgi
15 Eylül 2019 - 11:42

Spor öncelikle sağlık, sağlıklı olmak isteyen herkes için spor gerekli ve şarttır.
Ziraat mühendisi Serda Uçbağlar Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; aslen Malatyalıyım Şanlıurfa’da görev yapmaktayım.İki yıldır plates yapıyorum. Platesin ne kadar gerekli olduğunu bu spor salonuna  geldikten sonra  daha iyi anladım. Spor öncelikle sağlık, sağlıklı olmak isteyen herkes için spor gerekli ve şarttır. Emine hocanın spor merkezine geldiğinden beri  ilk kez spor yaptığımı hissediyorum.  Gerek nefes açısından gerekse  çalıma ortamında ki aktifliğim açısından, ben değil çevremdeki herkes bunun farkın da ,Öncelikle sağlık, sigarayı bıraktıktan sonra  kendimi daha kötü hissettim ve spor yapmayı kendime amaç edindim.Daha önce gittiğim spor merkezlerin de  istediğim verimi alamadığımdan emin olabilirsiniz. Burada hocamız olduğu için söylemiyorum  gerçekten ilk defa zevk alarak bir spor merkezine geliyorum diyebilirim. Hem ortam olarak çok güzel hem de  samimiyet çok fazla artı yapılan egzersizin doğru olduğuna inanarak gelmek çok önemli. Ben de doğruluğuna inanarak geldiğim için buradan çıkınca  bir daha ki spor saatinin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Dedi.
plates sayesinde artık dik duruyorum
, Ben Nazlı anaokulu öğretmeniyim.Yaklaşık iki aydır plates yapıyorum. Sırtım da sorun vardı. Onun için platese başladım.  Bir iki aydır hocam sayesin de  ona da teşekkür ediyorum. Eğik olan sırtım düzelmeye başladı. Doğru nefes almayı öğrendim. Doğru yürümeyi öğrendim.  Normal günlük hayatım da acele davrandığımız için  eğilme, doğrulma nasıl yapılır,doğru hareketi ve dik durmayı öğrendim hocam sayesin de.  Normalde duruşum eğikti plates sayesinde artık dik duruyorum. Plates tamamen kilonuz da azalma olmasa da dış görünüşte fizik olarak güzel görünmenizde son derece etkili oluyor. Bence platese hepiniz gelmelisiniz. Çünkü direk deriyi incelttiği için genel olarak da fizik olarak da  psikolojik olarak da iyi hissediyorsunuz kendinizi. Bence hepiniz çıkın gelin.dedi.
Kendimi daha mutlu hissediyorum.
Nilay Ünal  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Veteriner Hekimim. Platese sağlık problemlerim nedeniyle başlamaya  karar verdim.  Özellikle bel ve sırt kaslarımdaki   sıkıntılarımdan dolayı platese başladım.  Aslın da platesi uzun yıllardır yapıyorum ama  düzenli olarak iki aydır yapıyorum. İlk olarak tutulmalarım geçti. Daha rahat hareket edebiliyorum. Kendimi daha mutlu hissediyorum. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.  Normalde bunun yaşam tarzımız olması lazım. Maalesef Türkiye’de spor yapmak alışkanlıktan çok  bir faaliyetmiş gibi görülmektedir. Herkese öneriyorum.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum