Şanlıurfa’da “Yerel Basın”ve ”Spor” konuşuldu.

Şanlıurfa’da “ yerel medya “ve “Şanlıurfa da spor “ sorunlarının istişare edildiği sohbet toplantısında medya, spor, bürokratlar ile Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’de katıldı.

Şanlıurfa’da “Yerel Basın”ve ”Spor” konuşuldu.

Şanlıurfa’da “ yerel medya “ve “Şanlıurfa da spor “ sorunlarının istişare edildiği sohbet toplantısında medya, spor, bürokratlar ile Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’de katıldı.

Şanlıurfa’da “Yerel Basın”ve ”Spor” konuşuldu.
11 Mart 2022 - 14:38

 Şanlıurfa'nın sorunlarının istişare edildiği sohbet toplantısına, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı ve Şanlıurfa Gazetesi yetkilisi Kamil Güler, Anadolu Spor Yazarları Derneği Başkanı ve Baraj Gazetesi yetkilisi Mehmet Ağaslan, GAP Gündemi Gazetesi yetkilisi Veysel Polat, Urfa Değişim Gazetesi yetkilisi Mahmut Kakız, Yeni Urfa Gazetesi yetkilisi Mehmet Canbeyli, DHA Şanlıurfa Temsilcisi Ali Leylak, Baraj Gazetesi köşe yazarı Yusuf Aktaşoğlu, Şanlıurfaspor eski yöneticisi Duru TV eski sahibi iş adamı Kemal Süt, Yazar ve Gazeteci Abdullah Aslan, Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şube Müdürü Rıza Kara, Basın İlan Kurumu Şanlıurfa Şubesi çalışanları Kenan Beyazbal, Tuncay Oğuz, Cemal Furkan Özdemir, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sait Akdağ ve önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi katıldı.
Doğrudan temin mevzuatta belirtilen şartların dışına çıkılmamalı.
Milat,Yenişafak ,Diriliş Postası temsilcisi ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı  Kamil Güler ise yaptığı açıklamada ; kamu kurum ve kuruluşlarının ihalelerinde şeffaflığın önemli olduğunu ve bu nedenle doğrudan temin yoluyla yapılan alımların mevzuatta belirlen şartların dışına çıkılmaması gerektiğini belirtti. Güler, Şanlıurfa spor’da tüzük değişikliği yapılarak üye sisteminin değiştirilmesi gerektiğini ve daha sonra ise Şanlıurfaspor’un şirketleşmesi gerekir. Çünkü, böyle olması durumunda Borçlar kimin döneminde ise borçları onların ödemesi sözkonusu olacağından Şanlıurfaspor’da ekonomik sıkıntıların azalacağını ve harcamaların kontrol altına alınacağını belirtti.
 
ŞANLIURFASPOR’DE ÜYE SİSTEMİ DEĞİŞMELİDİR.     
Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfaspor şehrimizin en önemli markasıdır, bu markaya sahip çıkmak her Şanlıurfalının asli görevi olmalıdır. Belediye Başkanlığı dönemimde Şanlıurfaspor ile ilgili fikirlerimi beyan etmiştim, Şanlıurfaspor’un mevcut delege yapısından kurtulmalıdır.delege olarak Tüm avukatlar, Tüm gazeteciler, Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı firmalar, ASKF’ya bağlı kuluplerin başkan ve yöneticileri, Esnaf ve Sanatkar Odalarına bağlı Odaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri,Siyasiler, belediye Meclisi üyeleri,Diğer Sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri olmak üzere 20 bin kişilik üye yapılmalı.Şanlıurfaspor’da görev yapmış eski futbolculardan oluşan bir transfer komitesi oluşturulmalıdır.20 bin üyeden sezon maçları için biletleri almaları istenecek. yaklaşık 500 lira alınması durumunda 10 milyon lira eder.üyeler maça gelmeseler bile bir yakınına bilet verirse bile maçlarda 20 bin kişilik seyirci potansiyeli oluşmuş olur.Bu transfer komitesi en genç futbolcuları alıp genç bir takım kurulmalı. Bu delege yapısını oluşturduktan sonra Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ilimizde neden futbolcu yetişmediği iyice irdelenmeli ve bununla ilgili yapılan araştırmaların ardından atılacak olan somut adımlarla kendi öz kaynaklarımızdan faydalanmalıyız. Bu iki olayı başarırsak inanıyorum ki Şehrimizin markası Türkiye’nin markası haline gelir.” Dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum