Şanlıurfa esnafı zor durumda

Polat; Bu gün çarşıyı ve pasaj esnafını gezdim esnaf durma noktasına gelmiş herkes figan ediyor.

Şanlıurfa esnafı zor durumda

Polat; Bu gün çarşıyı ve pasaj esnafını gezdim esnaf durma noktasına gelmiş herkes figan ediyor.

Şanlıurfa esnafı zor durumda
04 Eylül 2019 - 19:42

Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat sosyal medyada yaptığı paylaşımda esnafın zor durumda olduğunu belirtti.
Polat açıklamasında ;    Tek başına iş başına bizi mutfağa sokun helvayı biz yaparız" diyen AKP iktidarı altın tepsi içinde sunulan bu milletin 17 senesini heba etti. Millet hem helvadan , hem de malzemeden oldu.
hiç bir cumhuriyet hükümeti döneminde yaşanmayan bir ekonomik krizi de millete yaşattılar.
öyle bir ekonomik kiriz ki etkilenmediği hiç bir alan yok. Bu gün çarşıyı ve pasaj esnafını gezdim esnaf durma noktasına gelmiş herkes figan ediyor "1994 krizini ve 2001 krizini gördük ufak bir sancı gibi geçti iş de yapıyorduk, parada kazanıyorduk. şimdi alış veriş durmuş piyasada para yok , alacaklarımızı alamıyoruz.feryat ediyoruz hiç bir yetkili sesimizi duymuyor gündemlerinde esnaf yok üstelik her gün yeni vergiler ve yeni zamlarla belimizi daha da büküyorlar. diğer tarafta bir bakıyorsun inşaat sektörü daha dertli inşaat sektörü durma noktasına gelmiş her gün demire , çimentoya, boyaya ve her türlü malzemeye yüksek fiyatlarla zamlar yapılıyor. çiftçi ve besici daha dertli.işsizlik rekor üstüne rekor kırıyor gençler ve aileler cinnet geçiriyor .enflasyon çarşı pazarda yüzde 50' nın üstünde birde bunun üstüne memurlara , işçilere ve emeklilere yüzde 4 , 3 gibi komik zamlar yapılıyor. bir ayda sadece doğal gaza 2 defa zam yapıldı.yandaş medyada hiç bahs edilmiyor hep saklanıyor yada gülünç anlamlar yükleyerek milleti kandırmaya çalışıyorlar.
bir şeye zam geldiğinde zam dememek için " ayarlama , güncelleme, değişiklik" gibi kelimeler kullanıyorlar.utanmadan her gün komik duruma düşüyorlar bu sefer benzine, mazota , doğalgaza , sigaraya ,çaya , şekere, elektrik' e gelen büyük zamlarla " değişim" işmini taktılar .
2 kuruşluk indirim olunca " indirim " diyorsunuz peki zam olunca neden " zam " demiyorsunuz.
bu hareketler sizi hem gülünç hem de komik duruma sokuyor .dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum