Şanlıurfa, Geleceğin Hızı 4G’yi, Turkcell İle Deniyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, geleceğin teknolojilerini müşterileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temm

Şanlıurfa, Geleceğin Hızı 4G’yi, Turkcell İle Deniyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, geleceğin teknolojilerini müşterileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temm

Şanlıurfa, Geleceğin Hızı 4G’yi, Turkcell İle Deniyor
25 Ekim 2013 - 14:16

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, geleceğin teknolojilerini müşterileri ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Temmuz ayında Türkiye’nin en hızlı mobil internet hız gösterimini gerçekleştiren Turkcell, bu kez dördüncü nesil mobil iletişim (4G) hizmetlerini Şanlıurfalı müşterilerinin deneyimine açtı.

Şanlıurfa Bölge Yöneticisi Ali Erkan Şahin’in katılımıyla 25 Ekim’de Avşaroğlu Turkcell İletişim Merkezi’nde ilk kez 4G’yi deneme fırsatı bulan Şanlıurfalılar 03 Kasım’a kadar 150 Mbps’e varan Long Term Evolution (LTE) teknolojisini deneyimleyebilecek.

Turkcell Şanlıurfa Bölge Yöneticisi Ali Erkan Şahin,  “Teknoloji elçisi olarak 4G’yi ilk kez deneyimletmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Şahin, 10 günlük 4G maratonunu şöyle değerlendirdi: “4G teknolojisi artık çok yakınımızda. Turkcell olarak biz, Türkiye’nin teknoloji elçisi olmanın sorumluluğuyla bu alanda yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz test ile 4G alanında yeni bir dönemin kapılarını araladık. Laboratuvar ortamında 900Mbps’ye varan hızları görerek Türkiye’nin hız rekorunu kırdık. Şimdi de 4G’yi henüz ülkemize gelmeden müşterilerimizin deneyimine sunuyoruz. 4G hızını merak eden herkesi Avşaroğlu  Turkcell İletişim Merkezi’mize gelerek geleceğin teknolojisini şimdiden görmeye davet ediyoruz.”

25 EKİM’DEN İTİBAREN 10 GÜN

Şanlıurfalı Turkcell müşterileri, 25 Ekim’den itibaren 10 gün süreyle  Avşaroğlu Turkcell İletişim Merkezi’nde film indirme, HD film keyfini 4G hızıyla deneyimleme fırsatı bulacaklar. Teknolojiseverler 150 Mbps’e varan hızları destekleyen cihazlarla da birebir 4G deneyimi yaşayabilecek. Dileyenler, 4G teknolojisiyle ilgili olarak, özel eğitilmiş teknoloji uzmanları tarafından bilgilendirilecek. 4G hızlarını test etmek isteyenler için 25-26-27 Ekim tarihlerinde Avşaroğlu Turkcell İletişim Merkezi’nde düzenlenecek etkinlik çerçevesinde ödüllü bazı yarışmalar da düzenlenecek.

LTE ADVANCED NEDİR?

LTE Advanced,  aynı veya farklı frekans bantlarındaki taşıyıcıları birleştirerek çok yüksek hızlara çıkmamızı sağlayacak olan teknolojiye verilen isimdir. Örneğin, taşıyıcı birleştirme ile Farklı veya aynı frekans bantları kullanılarak  “indirme” yönünde 750Mbps-3Gbps aralığında teorik hızlara çıkılabilir.

LTE ADVANCED’İN AVANTAJLARI

•      Yüksek data hızları ile mobil sağlık, mobil eğitim gibi uygulamalarda daha hızlı veri paylaşımı

•      Düşük gecikme zamanı ile daha da keyifli oyun deneyimi

•      Video indirme ve izleme kalitesinde farklılaşma

•      Daha yüksek kapasite ile daha da kaliteli iletişim

YORUMLAR

  • 0 Yorum