Şanlıurfa halen gecekondulaşma peşinde

Topal, Şanlıurfa ili Çok verimli arazilere sahib olup, bu arazilerin kaldırılıp yerine beton evlerin yapılması bizi gerçekten çok üzmektedir.

Şanlıurfa halen gecekondulaşma peşinde

Topal, Şanlıurfa ili Çok verimli arazilere sahib olup, bu arazilerin kaldırılıp yerine beton evlerin yapılması bizi gerçekten çok üzmektedir.

Şanlıurfa halen gecekondulaşma peşinde
04 Eylül 2019 - 19:33

Eski Tüm Emlakçılar Odası Başkanı ve Emlak müşaviri Fatih Topal  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Şanlıurfa’da yaklaşık yirmi yıldır Emlakçılık sektöründeyim. Bu işi en iyi yapan kurumlardan  biriyiz. Bize babadan kalma bir meslektir.  Vatandaşımıza emlak konusunda elimizden geldiğince yardımcı  olmaya çalışıyoruz.  Benim bu haber programı da  öncelikle anlatmak  istediğim şunlar olacaktır.Şanlıurfa  bugün  Türkiye’nin en büyük yüz ölçümü sırasında ikinci sırada yer almaktadır. Tarım açısından da sulak arazi açısında da önde gelen illerimizdendir. Türkiye’nin fıstık, pamuk  buğday ,mercimek vb. ürünleri çoğunu Şanlıurfa  karşılamaktadır. Çok verimli arazilere sahib. Fakat bu arazilerin kaldırılıp yerine beton evlerin yapılması bizi gerçekten çok üzmektedir. Bizim tarım dışı arazilerimiz duruken gelip tarımın yapıldığı arazilerde evlerin yapılması  şehrimize yapılan bir ihanettir. Bizim bir diğer sorunumuz da tüm Türkiye gece kondulardan kaçarken Şanlıurfa hala  gece kondulaşma peşindedir. Bugün Şanlıurfa’nın en modern en gelişmiş bölgesi olan  karaköprü ilçesinde dahi bir sürü gece kondular var.  Yaklaşık bir fıstık ağacının gelişme süreci on beş yıl sürmektedir  bizde kalkıp bu fıstık ağaçlarını kesip yerine beton binalar yapmaktayız biz bu tür durumlarla karşılaştığımızda gerçekten çok üzülüyoruz . Biz  sizin aracılığınızla  sesimizi duyurmaya çalışıyoruz buna bir dur denilmesini istiyoruz. Şuanda karaköprü gibi güzel bir ilçemizi gezdiğiniz zaman sağında solunda ortasında gece kondularla karşılaşıyorsunuz  ve ben oraları gezdiğimde gerçekten çok korkuyorum çoğu yapılar eski ve yıkılmak üzereler  bir an önce tokiyle mi anlaşıyor Belediyeler  ben her türlü imzayı atmaya hazırım yeter ki bu sorunu ortadan kaldırsınlar ve bir an önce gece kondulaşmadan çıkıp kentsel dönüşüme doğru ilerlesinler. Bu konuda da halkımız destek vereceğinden eminim çünkü  devletin çok büyük destekleri var kira yardımı yapıyor,sıfır faizle krediler veriyor,müteahhitlere alt yapı  bedeli almıyor böyle çok getirisi var.  Halkımızın buna çok çabuk yanaşacağını düşünüyorum. Dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum