Şanlıurfa halkımızı Anavatan Partisine bekliyoruz (Videolu Haber)

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan ile röportaj yaptı.

Şanlıurfa halkımızı Anavatan Partisine bekliyoruz (Videolu Haber)

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Anavatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Aslan ile röportaj yaptı.

Şanlıurfa halkımızı Anavatan Partisine bekliyoruz (Videolu Haber)
10 Mart 2020 - 19:07

Aslan; 1983 merhum Turgut ÖZAL’IN yaptığı çalışmalar belli göz önünde. Hiç ayrımcılık yapmadan ne yaparsa yapsın ayrımcılık yapmadan herkesin elini tuttuk. Herkesle birlik beraberlik olduk . Allahın izniyle gelişimiz  bomba gibi olacak
Sizi tanıyabilir miyiz? 
Şanlıurfa anavatan il başkanı Halil ASLAN şuan yaklaşık bir yıldır Anavatan il başkanlığı görevini yapmaktayım.
Anavatan partisi Turgut Özal kurduğu ve ülkeyi yıllarca yönetmiş bir parti şuan mecliste temsil edilmiyor partinizin teşkilatlanması ve çalışmaları hakkında bilgi verebilirimsiniz?
Merhum Turgut Özal vefatından dolayı 1983 yıllarından dolayı bazı sıkıntılar oldu. Arkasından Uğur MUMCU geldikten sonra baya biraz gerileme oldu. Gerileme olduktan sonra genel başkanımız İbrahim çelebi genel başkanımız tarafından şuanda yürütmektedir. Şuan da Türkiye’nin 77 ilinde anavatan il başkanı ve teşkilat hepsi şuan da mevcuttur. İnşallah bir iki aya kadar tüm seksen bir ilimiz hazır olacak faaliyete geçecektir.  Bugünde genel başkanımız İzmir’de güzel bir açılışa katıldı yani Anavatan partisi güzel bir geleceği parlak yani yarın seçim olduğu takdirde ilk ikiye girecek partilerden biridir.
Merkez sağda boşluk oldu iddiasıyla yeni partiler kuruluyor sizce merkez sağda boşluk var mı?
Şuan tabi partilerde bir boşluk olacak tabi yani Türkiye böyle yeni bir parti, partilere ihtiyacı var.  Bizim Anavatan partisi tanınmış bir parti eski bir parti geçmişi sıkıntı olmayan bir partimizdir. En azından yarın öbür gün bir seçim olduğu takdirde ilk Anavatan Partisi’ne verilecek oylardan biz eminiz şuanda.
Türkiye ANAP Dönemi ile çağ atlamaya başladı. ANAP sonrasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Şuanda ANAP güçlü bir şekilde yönetimiyle genel başkanımızı İbrahim çelebi ile genel başkanlarımızla güçlü bir şekilde güçlü kadrosuyla hızlı bir şekilde devam ediyor.
Şanlıurfa’ da partinizin durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şuanda Şanlıurfa da bizim Anavatan il başkanı olarak yönetimimiz olarak yönetimimiz hepsi kurulmuş yönetimimiz hazır ilçelerimiz 8 tane ilçemiz kurulmuştur. Faaliyetimiz güzel bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz inşallah seçime güzel bir şekilde hazırlık yapıyoruz.
Şanlıurfa’nın sorunlarının çözülelemediğini görüyoruz elektrik sağlık eğitim sorunları yıllardır devam ediyor neler söyleyeceksiniz?
Zaten olmazların olmazı elektrik, su ondan sonra yollarımız yani sürekli şahsım olarak canlı yayın yaptığımızda paylaşımlarımıza Şanlıurfa’nın kaderi budur. Sürekli mesela 12-13-14 tane milletvekilimiz var ama maalesef sürekli elektrik, su, yollarımız sıkıntılarımız baya var yani 12-13 tane milletvekilimiz bu şekilde bir Şanlıurfa’ya yakışacak aslında o kadar milletvekilimiz var ki aslında daha güzel şeyle yapılırdı. Ama maalesef dediğimiz gibi kaderine terk edilmiş. Örneğin bir o kadar milletvekilimiz var şuanda normalde Şanlıurfa’mız bir Paris olacak durumda ama maalesef sıkıntılardan dolayı sürekli aynı gündem aynı sıkıntılar.
 
 
Sizce Şanlıurfa’nın mevcut sorunları nelerdir?
Mevcut sorunları nelerdir birincisi zaten olmazsa olmazı dediğimiz gibi elektrik sonra ikincisi yollarımız,  yollarımızda zaten sıkıntı üzerine sıkıntı özellikle abide parktan aşağı itibaren balıklıgöle yetişmen en azından arabayla gidiyorsun 10 dakikalık bir yolu bir en azından bir saat saatte yol alıyor.  En önemlisi çözülecek sorunlardan bir tanesi yollarımız.  Tabi elektriğimiz zaten Şanlıurfa’nın en büyük sıkıntı elektriğimizdir. Onda artık nasıl bir çare bulunacaksa yıllardır köylerimiz şehir merkezinde olan sürekli sıkıntılar bir sürü şikâyetler dilekçeler verildi araya milletvekilleri girdi araya bakanlarımız girdi ama maalesef aynı sıkıntılar. Örneğin ben geçenlerde karaköprü’de semt pazarında sabah yedide kalktım yürüyüşü katıldığımda  sabah yedide gördüm akşam saat yediye kadar elektrikler açıktı semt pazarında sürekli. Bunun faturası kimden çıkacak vatandaşlarımızdan çıkacak onun bunun cebinden çıkacak. Yani buna sürekli çözüm bulmaya çalışıyoruz ama maalesef aynı sıkıntılar aynı durumlar içinde bu sıkıntıları yaşıyoruz. İnşallah bir gün çözülür diyoruz.
Şanlıurfa da 500 binin üzerinde Suriyeli var büyük sıkıntılar var sizin Suriyelilerle ilgili görüşleriniz nelerdir l?
Suriyeliler bizim zaten bellidir zaten savaş orada oldu o kadar şehitlerimiz oldu Allah Rahmet eylesin mekânları cennet olsun.  Yaralılarımızda acil şifalar diliyoruz buradan. Suriyeliler orada savaş var buraya gelmişler misafirimiz olmuşlar adam o kadar sıkıntıların içinde gelirken bir tane çocukla geliyor. Bir bakıyorsun ki iki yıl üç yıl içerisinde bu sıkıntılar bu durum içinde bir evde üç dört tane çocuk olmuş. Bir bekleyin acelesi ne bu sıkıntılar içerisinde. Bir de her gelen misafir misafirimizdir baş tacıdır ama kalanda misafirimizde mültecilerde baş tacıdır ama düzgün bir şekilde misafirse misafirliğini bilmeli. Geçenlerde örneğin balıklıgölde  Haşimiye çay bahçesinde Suriyeliler bizim vatandaşlarımıza sadırmışlar üç tane yaralımız var. Hayırdır savaşa mı gelmişsiniz. İnşallah ona da güzel bir çözüm bulunur inşallah yarın öbür gün barış olur tekrar Suriyeli olan misafirlerimiz tekrar Suriye ye geri dönerler inşallah.
Dünya kadınlar günü ile ilgili neler söylemek istersiniz?
Dünya kadınlar günü kutlu olsun kadınlarımız bir çiçektir kadınlarımızın kıymetini bilelim yani kadınlarımızın kıymetini bildikten sonra daha fazlasıyla bizim kıymetimizi bilirler. Kadına uzanan eller kırılsın. Ama her bir kadın böyle bir gül gibidir o gülü de güzel bir şekilde tutmak gerekir. Onun kıymetini bilememiz gerekir. Yani şiddete kavgaya gürültüye hayır karşıyız. Kadınlar günü kutlu olsun  diyorum.
Şanlıurfa spor ile ilgili neler söyleyeceksiniz?
Bir de özellikle şunu söyleyeyim ben biraz önce bahsettiğimiz gibi 12-13 tane milletvekilimiz var. O kadar iş adamlarımız var ama maalesef bizim en sorunlardan benim sürekli gündeme getirdiği konulardan birisi Şanlıurfa spor Şanlıurfa sporun maalesef yani büyük şehre o kadar milletvekili ver o kadar iş adamlarımız var. Bu şekilde Şanlıurfa spor Şanlıurfa’ya yakışmıyor.  Birlik beraberlik olsaydı Şanlıurfa spora sahip çıkılsaydı iş adamlarımız belediye başkanlarımız diğer tanıdıklar olsaydı Şanlıurfa spor bu duruma olmazdı. Şanlıurfa sporun kaldığı tesisler yattığı yorganlar yattığı yastıklar altında icra yoluyla gitmezdi. Şanlıurfa’nın en büyük ayıbını yani o kadar çalışmalar olduğu zaman o kadar Şanlıurfa spora para toplandı o kadar Şanlıurfa spora geliri vardı Şanlıurfa spora yapılan yerlere pay verilecekti. Peki, o kadar pay veriliyorsa, o kadar gelir varsa, Şanlıurfa spor neden bu durumda.  Şanlıurfa spor kalsaydı birinci ligde kalsaydı inan ki Şanlıurfa spor gibi iki tane bir il olurdu.  Şanlıurfa’mız iki il yani otellerimiz fazlasıyla olurdu.  İşyerlerimiz fazlasıyla, kazancımız dört dörtlük olurdu. Örneğin Trabzon Fenerbahçe maçı burada oldu öyle dışarıdan gelen misafirlerimiz var ama maalesef otellerimiz eksik olduğu için yer bulunamadı millet Şanlıurfa halkı kendilerini misafir ettiler. Gelen misafirler otelde yer bulamadılar diye Gaziantep’e gittiler, Mardin’e gittiler, Diyarbakır’a gittiler yani burada güzel otellerimiz olsaydı, Şanlıurfa sporumuz güzel bir durumda olsaydı Şanlıurfa’mız daha şahlanırdı. Ama maalesef aynı sıkıntılar ne kadar biz söylesek de inşallah bunun takipçisi olacağız. İnşallah Şanlıurfa sporun ve bu sıkıntıların takipçisi olacağız.
Sanayileşme ile ilgili neler söyleyeceksiniz?
Örneğin bir ara Ülker fabrika yapılacaktı Şanlıurfa’ya verildi temeli atılacaktı ne oldu son hamlede birileri araya girdiler. Buradan o fabrikayı aldılar Kahramanmaraş’a götürdüler. Peki, bizim milletvekillerimiz sahip çıksalardı o fabrikaya. Ülker fabrikası yüzlerce  insan çalışacaktı ama maalesef sahip çıkmadılar. Birileri geldi burada olmuyor buradan aldılar direk Kahramanmaraş götürdüler.  Ama milletvekillerimiz karşı çıksaydı belediye başkanlarımız karşı çıksalardı o fabrika burada olurdu en azından bin kişi bin beş yüz kişinin işi olurdu ama katktılar Kahramanmaraş kurdular orada şimdi hem payını hem de oradaki halk orada çalışmakta. Ama Şanlıurfa’mızın kaderi budur ama biz Allahın izniyle Anavatan partisi olarak il başkanı olarak genel başkanımız İbrahim ÇELEBİ olarak Anavatan güçlü bir şekilde gelecek 1983 yılları nasılsa güçlü bir şekilde gelmişse nasıl güzel hizmetler yapmışsa Türkiye’ye bizde gereken hizmeti inşallah o hizmeti dört dörtlük bir şekilde yapacağız. Bütün Şanlıurfa halkımızı Anavatan partisi il Başkanlığına bekliyoruz.
Son olarak Şanlıurfalılara neler söylemek istersiniz?
Şanlıurfa Anavatan il başkanı Halil ASLAN olarak Anavatan partisi güzel bir şekilde güçlü bir şekilde iktidara gelecek güçlü şekilde güzel çalışmalar var şuanda.  Türkiye’nin 77 ilinde Anavatan kurulmuş. Bütün Şanlıurfa halkımızı anavatan partisine bekliyoruz gelsinler bir çayımızı içsinler. Misafirimiz olsunlar birlik beraberlik olalım zaten 1983 merhum Turgut ÖZAL’IN yaptığı çalışmalar belli göz önünde. Hiç ayrımcılık yapmadan ne yaparsa yapsın ayrımcılık yapmadan herkesin elini tuttuk. Herkesle birlik beraberlik olduk herkesin ki Allahın izniyle gelişimiz bomba gibi olacak. Genel başkanımız İbrahim ÇELEBİ ile önderliği ile Anavatan çok güzel bir şekilde güçlü bir şekilde geliyor. Kadrosuyla, yönetimiyle inşallah seçimde zaten girilecek bir parti seçim kurulunda anavatan partisi ikincisi sıradadır.  İnşallah güçlü bir şekilde meclise girilecek bir çalışmamız var şuanda.
Bize Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum