Şanlıurfa için Yeni projelerimiz var

Şanlıurfa’da açılan Evlilik ve Mobilya fuarına 120 firma ve 300 marka katıldı. Fuara çevre illerden ve Türkiye genelinden katılımlar oldu.

Şanlıurfa için Yeni projelerimiz var

Şanlıurfa’da açılan Evlilik ve Mobilya fuarına 120 firma ve 300 marka katıldı. Fuara çevre illerden ve Türkiye genelinden katılımlar oldu.

Şanlıurfa için Yeni projelerimiz var
16 Mart 2020 - 18:34

Star fuarcılık Musa Öztürk Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;, 120 firma iştirak ediyor 300 marka katılmaktadır. Fuarımıza hem çevre illerden hem de tüm ülke genelinde tanıtım yaptık insanları eliyor fuarı geziyor. Fuarımızı katılan firmalarımız Şanlıurfalı ev hanımlarımıza ailelerimize ciddi indirimli satışlar yapıyorlar. Fuarımızın girişi ücretsizdir lütfen gelip gezsinler belki de Türkiye’nin en şık fuarlarından birini göreceklerdir. Firmalarımız özellikle mobilya firmalarımız Şanlıurfalı halkımıza kendilerini yeni ürünlerini tanıtım amacıyla ve çok büyük kampanyalar yaparak halkımızı bekliyorlar. Ciddi indirimler kampanyalar var.  Çok kaliteli ürünleri çok daha ucuza alabilecekleri bir fuar görecekler lütfen gelip gezsinler. Kendilerini bekliyoruz. Bu sene 2020 yılındaki ikinci fuarımız Şanlıurfa’da biliyorsunuz geçen şubat ayında gıda tarım ve hayvancılık fuarımızı açtık. Şimdi mobilya ve evlilik fuarımız var nisan ayında da eğer Allah izin verirse eğer bir yasal engel olmazsa inşaat fuarımızı Şanlıurfalı halkımıza sunacağız.  Tabi yeni projelerimizde var inşallah onları da yılın ikinci altı aylık diliminde devreye sokacağız. Artık sizlerinde gördüğü gibi Şanlıurfa’mız bir fuarlar kenti oluyor. Gerçekten hem fuarların kalitesi hem katılımcılarımızın kalitesi fuarlarımıza çok iyi hazırlanmasıyla artık Şanlıurfa fuarcılık sektöründe bir söz sahibi kent durumuna gelmiş bulunmaktadır.
Ben özellikle büyükşehir belediye başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül bu fuarımıza çok ciddi destek veriyorlar. Özellikle tanıtım anlamında, ulaşım anlamında çok ciddi destekler sundular. Sizlerin kanalıyla şükranlarımı sunuyorum kendilerine. Başta valiliğimiz olmak üzere büyük şehir Belediyemize, ticaret sanayi odamıza, ticaret borsamıza esnaf ve sanatkârlar birliği başkanımıza, mobilyacılar odasına mobilyacılar derneğine bize destek sağlayan TÜMSİAD, MÜSİAD, STK larımıza başkan ve yönetimlerine, yerel basınımıza, ulusal basınımıza ve özelliklede katılımcı firmalarımıza üç yıldır bizimle beraber oldukları için kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Yine son kez şunu söyleyeyim Şanlıurfalı ev hanımlarımızı özellikle bu fuara gezmelerini bekliyoruz. Yeni evlenecek çiftlerimizi özellikle bu fuara bekliyoruz. Çok ciddi ürünler var çok ciddi indirimler var. Türkiye’nin her tarafından bütün üretici firmalardan, mobilyacılardan çok güzel kaliteli ürünler getirmişler. Kendilerine Şanlıurfalı halkımıza çok ucuz fiyatlarla çok güzel kampanyalarla kendilerine sunuyorlar.Biz star fuarcılık olarak 27 yıldı fuarcılık sektöründe veren bir firmayız. Biz zaten İstanbul’da da ülkemizin birçok ilinde de hem ulusal hem uluslar arası boyutta fuarlar düzenliyoruz.  Şirket olarak yeni projelerimiz var. Ülkemizi bir çok kentini fuarlarla tanıştıran bir şirkettir. Birçok ilde fuarlar düzenleyen bir şirketiz zaten. Ulusal boyutta da uluslar arası boyutta da fuarlar düzenliyoruz.
 
Star fuarcılık Genel Müdürü Ozan Öztürk yaptığı konuşmada ;Şanlıurfa da 2012 yılından beri aralıksız sürdürdüğümüz fuarcılık tanıtımımıza dev bir organizasyon daha ekleyerek yolumuza devam ediyoruz stat fuarcılık olarak türlü zorluklarla bu günlere geldik yakın zamana kadar fuarla ilgili hiçbir alt yapısı olmayan Şanlıurfa da fiziksel eksikliklerle mücadele ediyoruz bu gün ise bu mücadelemizi zorlu ekonomik şartlar altında fuarlar açmak için harcıyoruz bir yandan önemli bir ticaret faaliyetimizi artarken öte yandan Şanlıurfa’nın ve ülkemizin kalkınma hamlelerine bizler de omuz veriyoruz stat fuarcılık olarak Şanlıurfa da ki fuarcılık faaliyetlerimizin geldiği noktayı birazdan hep birlikte ve gururla müşahede edeceğiz firmalarımızın üstün gayret ve fedakarla yaptığı  çalışmalara birlikte göz atacağız bu fuar düzenlenen bir çok fuarın bütçesine eş değer olduğunu hep birlikte tasdik edeceğiz Şanlıurfa bu işi başarmıştır ülkemiz fuarcılığın vazgeçilmez ve etkin organizasyonlardan  biri olduğunu başarı ile ifade etmiştir Şanlıurfa 100 yılın katliamların ve acımasız savaşların yaşandığı bir coğrafyanın bunun başında yer almasına rağmen her türlü ekonomik zorlu ve krizlerin ilk duraklarından olmasına rağmen kendisine yakışanı yapmış ve Türkiye’nin en önemli fuar merkezlerinden birisi olama yoluna başarılı dev adımlar atmıştır. Bu çorba da bizim de tuzumuz olduğu için stat fuarcılık olarak gurur duyduğumuz ifade etmek isteriz bu yürüyüşümüz de bizleri yalnız bırakmayan başta sektör temsilerimize iş damalarımıza ve esnafımıza minnet borçluyuz birlikte hareket ederek iş dünyasında önemli bir sinerji oluşturduğumuza inanıyoruz. Zor günlerde yapılan işler çok kıymetlidir birçok zorluğu bizimle birlikte paylaşan ve taşın altına bizimle beraber elini koyan herkese şükranlarımızı sunuyoruz 300 madde ile katılım göstermektedir toplam on bin beş yüz metre kare kapalı alanda ve yüzde yüz dolulukla düzenlediğimiz fuarımızda augpet indirim fırsatlarında Şanlıurfa ayağına  getirmiş bulunuyoruz bir haftadır fuar alanından canla başla çalışan firmalarımız ortaya çok güzel eserler çıkardılar temennimiz olur ki hem fuar firmalarımız güzel satışlar ve bağlantılarla bereketli bir fuar geçirsin hem de ziyaretçilerimiz fuar avantajlarından faydalanarak istediklerine daha ekonomik şartlar da korusunlar bir hususun daha altını çizerek sözlerimi tamamlamak istiyorum şanlı ordumuzun ülkemizde ve sınır ötesinde verdiği mücadele ve bu mücadelede şehit düşen veya yaralanan askerlerimize hürmeten fuar ile eş zamanlama olarak düzenlemeyi tamamladığımız bir çok etkinliği iptal etmiş bulunmaktayız bu vesile ile şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor  gazilerimize Allahtan  şifalar diliyoruz. dedi.
            
            Şanlıurfa’mızın ürünü olan markalaşmayı burada temsil etmemiz lazım
 
Şanlıurfa esnaf ve sanatkârlar birliği başkanı Mehmet Şefik Bakay; Şanlıurfa’mızın kalkınmasında en önemli yeri esnaf ve sanatkârlardır. Esnaf ve sanatkârlar olmadığı zaman tacil olmaz tacil olmadığı zaman sanayici olmaz sanayici olmadığı zaman fabrika olmaz. Bu nedenle esnaf ve sanatkârlarımız temel taşıdır. Bu yüzden buradaki arkadaşların sektörsel bazda mobilyacılar olaraktan ürünlerimizin markalaşması önemlidir. Bu markalaşma olmadığı zaman biz başka ilin markasını satmış bulunmaktayız. Önemli olan Şanlıurfa’mızın ürünü olan markalaşmayı burada temsil etmemiz lazım. Bunu da belediyelerimizin yerel yönetimlerimizin elini taşın altına koyması lazım. Çünkü sanayiyi biz geliştirmemiz lazım istihdamı daha ileriye götürmemiz gerekiyor. İstihdam olmadığı zaman markalaşma olmaz bu vesileyle inşallah belediyelerimiz duyarlı olacaklardır. Dedi
 
           Star fuarcılığı bundan sonra da fuarları yaparken daha başarılı olacağına daha iyi yapacağına inanıyorum
Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya yaptığı açıklamada : musa bey yedi sekiz yıl önceden beri tanıdığım biri gerçekten Şanlıurfa’mızda bir de emeği geçen bu fiziki yapıyı fuar alanına yapan emeği geçen bütün belediye başkanlarımıza valilerimize yetkililerimize başta teşekkür ederim gerçekten stat fuarcılık daha önceki yıllarda Şanlıurfa da biz çadırların için de fuar yapıyoruz yazın sıcaktan yanıyorduk kışın soğuktan çamurun  yazın tozun toprağın içindeydik star fuarcılığı o günden beri takdir ediyorum o zaman da Şanlıurfa daydı bu yıl da Şanlıurfa da bizler de inşallah şahsım adın kurum adına konuşuyorum zor günümüzde yanımızda olan star fuarcılığa bu gün de bize destek olması lazım kendilerine tekrar teşekkür ediyorum ve star fuarcılığı bundan sonra fuarları yaparken daha başarılı olacağına daha iyi yapacağına inanıyorum tabi bizim de herkesin de desteği lazım daha iyi yapacağı bütün fuarlarına da  başarılar diliyorum teşekkür ediyorum dışarıdan gelen katılımcı firmaların tümüne hayırlı olmasını diliyorum işlerin bereketli olmasını diliyorum hepsine de hoş geldiniz diyorum şefik başkanım konuşmasında bankadan bahsetti esas urfa olarak yapmamız gereken o gönlümüz istiyor bizim Şanlıurfa dan mobilya ile ilgili bizler de bankacılıktanım temennimiz o  urfa da başarır isterse başarır inanıyoruz da urfa ilerliyor gelişiyor daha da gelişmesini bekliyoruz buna da inanıyoruz bu fuar da yeni gençlere inşallah hayırlı olur yeni gençlerin alış verişi de evliliğin de  hepsine yeri olacaklarına hayırlı olsun diyorum Allah hayırlı olmasını diliyorum fuar da Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum dedi.  
 
Uluslar arası ölçekler önümüzdeki yıllara taşıyabileceğimiz nitelikte bir fuar olacaktır.
 
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İ.Halil PELTEK yaptığı açıklamada ; Fuarların ilimize Ekonomik ve sosyal olarak katkılarını son derece biliyoruz ve önemsiyoruz. Evet denilir ya tarih her şeyi konuşur tarih iyiyi de konuşur tarih kötüyü de konuşur. Tarih hizmeti de konuşur gelişmişliği de konuşur gelişmemişliği de konuşur. Bizimde Şanlıurfa da fuarcılık anlamında tarihe not düşecek şekilde start fuarcılığın yapmış olduğu ve meşakkatli bir yoldan gelerek. TÜMSİAD başkanı Sadık beyle kol kola girerek patika yollardan yürüdüler çadırlardan böyle bir tabloyu kazandırdılar şehrimize. Hem bu arada büyükşehir belediyemize teşekkür ediyoruz, emeği geçenleri de saygıyla selamlar ve teşekkür ederim.  Bugün üçüncüsü düzenlenen mobilyacılık ve evlilik fuarının tek tek evlenecek çiftlerimiz özellikle mağazaları gezmektense bir araya toplayarak hizmete sunmuşlardır.  Eminim uluslar arası ölçekler önümüzdeki yıllara taşıyabileceğimiz nitelikte bir fuar olacaktır bu gayretleri için tekrar Musa beye teşekkür ediyorum. Bizde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası olarak her anlamda bu önemsediğimiz fuarcılık şehir adına gelişmişliği tesis eden bu hizmetinize katkı sunmaya her anlamda devam edeceğiz.  Onun için fuarların şehirlerin kültürel anlamda ekonomik anlamda geleceğini de yönlendirecek ölçüde önemli olduğunu bir kez daha ifade eder ve bu arada katılımcı firmalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Özellikle dışarıdan gelen misafir olarak firmalarımıza ve şehrimizin o güzide mağazalarını buraya taşımış olan esnaflarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonra sürekliliğini temin etmemiz gerekli olduğunu hep birlikte müşahede edelim. Demin araçları görünce burada Musa beye soruyorum neden araçlar burada mobilya fuarı değil diyor artık Şanlıurfa da bir şeyi aşılamaya çalışıyoruz. Artık altın kolye istemesin genç kızlarımız çeyizlerinde sıfır bir araç istesinler diye söyleyince iyi dedim bizim köye yeni bir adet getirilmiş oldu teşekkür ediyoruz bu toplantının bu fuarcıların şehrimize ülkemize faydalı olmasını diler hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Dedi.
 
İstihdam sağlanmalı
Şanlıurfa Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Karakeçili yaptığı açıklamada; .Biz mobilyacılar odası olarak Şanlıurfa da bir ilki gerçekleştiriyoruz   Şanlıurfa da bu güne kadar mobilyacılar  sitesi olma alanına biz hep söyledik başkanlarımıza sağ olsunlar 2014 yılında kurduğumuz mobilyacılar sitesi urfamıza kazandırır bu mobilyacı sitemizin çalışanı şu anda yüz tane çalışan esnafımız var .Bunun yanı sıra burada katılımcı olarak mobilyacı arkadaşlarımıza alış satıştan ziyade her şeyden önce istiham yaratmalarına diliyor burada Urfamız da güzel imalatlar olur ve satışlarımız olur bizim çukur ovadan ve bu tarafa olan en büyük fuar alanımız bu gün adana Çukurova dediğimiz fuar alanı bizdekinden küçük doğuya gittiğimiz zaman bizimkinden küçük buraları daha güzel şenlendirmemiz için birlik beraberlik sırt sırta vermemiz lazım arkadaşlar burada fuara destek veren arkadaşlarımıza başkanlarımıza sayın valimize ticaret odamıza odalar birliğimize kara köprü belediye başkanımıza hepsine çok teşekkür ediyorum katılımcı olan mobilyacı arkadaşlarımıza  Allahtan hayırlı işler diliyorum dedi.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yaptığı açıklamada ;  Evet, bugün burada öncelikle üçüncüsü yapılan mobilya ve evlilik fuarının Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum, temenni ediyorum.  Şanlıurfa gerçekten çok hızlı bir şekilde büyüyen bir il ve Şanlıurfa ticari anlamda her gün değişen bir il. Özellikle ticarete katkıda bulunacak olan fuarcılık fuarlar o il için o ilin gelişmesi için çok önemli. Şanlıurfa’ya kazandırılan şu fuar alanı ile birlikte öncelikle 21.yüzyılın rekabet içerisinde olan İnsanların öncelikle en iyi malı en ucuza almak için çaba sarf ettiği bu süreçte, buradaki fuarlarla insanlar bütün ürünleri birbiriyle bu konuda karşılaştırarak en iyi malı en ucuza alma anlamında burada bir fırsatı yakalamış oluyor ki bu ticareti geliştirmek için bence çok önemli bir unsur. Yine mobilya ve evlilik fuarının Şanlıurfa için farklı bir önemi var ki Şanlıurfa Türkiye2nin en genç nüfusuna sahip olan ili. yaş ortalaması 19 ,bu ne oluyor yani Şanlıurfa da evlenme potansiyeli çok yüksek noktada olan bir ilki bundan dolayı evlilik fuarının Şanlıurfa için,  gençler için, genç kızlar için çok önemli olduğunun göstergesi.  Tabi burada öncelikle ticaret sanayi odası başkanımız çok güzel bir şey söyledi araba fuarıyla birlikte evet genç kızların burada artık çeyiz anlamında araba istemeleri de buradaki bu alanda farklı bir yöne götürdü. Oda ayrı bir güzellik ben buradan bundan dolayı da öncelikle buraya katılan araba firmalarını tebrik ediyorum başarılar diliyorum.  Bu duygu düşüncelerle öncelikle buradaki evlilik fuarının Şanlıurfa’mıza hayırlar getirmesini ve en güzel şekilde burada yapılacak olan satışların Şanlıurfa’ya katkıda bulunmasını ve buraya öncelikle katılan kıymetli katılımcılara teşekkür eder ben tekrar herkeslere saygılar sunarım burada ki fuarın Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını temenni ederim. Dedi.
Şanlıurfa zaten bir marka şehridir
Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkan vekili Ahmet Kaytan yaptığı açıklamada ; Hepinizi Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanımız Sayın Zeynel Abidin BEYAZGÜL ve kendi adıma saygıyla selamlıyorum. Buraya gelmeden önce Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanımızla görüştüm özellikle selamlarımı ilet demişti. Zaten iletirim demiştim de kendisi onun üzerine ‘’yok ben aradım seni özellikle ilet dedi. Çünkü ben fuarın ne kadar çok önemli olduğunu biliyorum. Orada da olmak isterdim, ancak Ankara da ki programdan dolayı katılamadığımı haziruna ifade etmeni istirham ediyorum demişti’’ bende arz ediyorum.
Efendim son konuşmacılara aslında pek fazla bir şey kalmaz. Ama markadan bahsedildi Şanlıurfa zaten bir marka şehridir.  Esnaf arkadaşlarımız yatırımcı arkadaşlarımız memleketi markalaştırma hususunda üretim marka noktasında zaten bilinçliler. Zaten çalışmalarını bu noktada yürütüyorlar gerek yerel yönetimde yetkili olan şuan arkadaşlar, belediye başkanlarımız gerekse mülkiye amirimiz sayın valimizin bu noktada çok ciddi katkılarının da olduğunu biliyorum. Bu mekândan bahsedildi doğrudur bir önceki dönemden yerel yönetimlerde başkan olan arkadaşlarımız ve milletvekillerimizin çok büyük katkılarının olduğunu biliyorum. Geçen ayın içerisinde Sayın Cevdet YILMAZ buraya gelmişti. Belki beraber katıldığım arkadaşlarımda vardı, Bingöl’e gidilmişti sayın bakandan bu fuar yeri ile ilgili o zaman söz alınmıştı. Büyükşehir belediye başkanlığını ziyarete geldiğinde hepiniz adına o teşekkürü yapmakta bana nasip oldu kendisine katkılarından dolayı teşekkür etiğimi ifade etmiştim.  Benim 7 tane kızım var rabbim hepinize evlatlarınızı bağışlasın dört tanesini evlendirdik daha dört tanesini evlendireceğiz. Benimde yakın alanım dolayısıyla bu fuar öncelikle çocuklarımla birlikte gerek gelin adayı gerek damat adaylarıyla birlikte ebeveynlerine çok rahat gezip karar verme fırsatı sunduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum