Şanlıurfa Medyası birlik dedi

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan ve Uydudan yayın yapan 4 televizyon ile vasıflı günlük 8 gazete sahip ve temsilcileri ile kamu kurumları basın danışmanları bir araya geldi.

Şanlıurfa Medyası birlik dedi

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan ve Uydudan yayın yapan 4 televizyon ile vasıflı günlük 8 gazete sahip ve temsilcileri ile kamu kurumları basın danışmanları bir araya geldi.

Şanlıurfa Medyası birlik dedi
12 Temmuz 2018 - 17:17

Şanılurfa Kent Konseyi Basın  Yayın ve Sosyal Medya Çalışma Grubu Başkanı Kanal urfa Televizyonu Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Toru’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen, Kanal urfa Televizyonu Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Toru, Duru TV Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Süt, Güneydoğu Televizyonu Sahibi Faruk Bayuk, Edessa Tv Genel Yayın yönetmeni Ferhat Özer, Kanal Urfa Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Toru, Şanlıurfa Gazetesi Sahibi Mehmet Kamil Güler, GAP Gündemi Gazetesi Sahibi Veysel Polat, Yeni Urfa Gazetesi sahibi Mehmet Canbek, Değişim Gazetesi sahibi Mahmut Kakız, Damga Gazetesi sahibi Mehmet Ağaslan, Urfanatik Gazetesi adına Mustafa Bayar ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Harran Üniversitesi, Kent Konseyi yetkilileri  ve ilgili kurum ve kuruluşların basın birimleri sorumluları katıldı.

 

            Kent Konseyi Basın  Yayın ve Sosyal Medya Çalışma Grubu tarafından organize edilen  Şanlıurfa’da faaliyette bulunan televizyon ve Yerel gazetelerin sahipleri ve temsilcileri ile ikinci toplantı gerçekleştirilmiş oldu. Bu toplantıda belirlenen sorunların belirlenmesi ile oluşturulacak rapor sonrası  Kent konseyince yapılacak çalıştay gerçekleştirilecek. Çalıştay sonra oluşturulacak raporlar Kent Konseyince ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecek ve kamuoyu ile paylaşılacak.

            Toplantıda; Televizyon sahipleri ve yerel gazete sahipleri görüşlerini dile getirdiler. Şanlıurfa medyasında birlik ve beraberliğin önemine vurgular yapıldı. Şanlıurfa’da yerel gazete ve televizyonların tek bir dernek çatışı altına toplanması yönünde mutabakata varıldı. Ayrıca, Şanlıurfa Basın Konseyi kurulması için de çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

            Ayrıca, Kamu Kurum ve kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi ve  5187 Sayılı Kanununda Basın kuruluşlarının tanımının yapıldığını, yine 212 Sayılı Kanuna göre basın çalışanlarının yani muhabir, kameraman ve fikir işçilerinin tanımlarının yapıldığını belirterek kurum ve kuruluşların kanun, tüzük ve yönetmeliklerin dışına çıkmamaları gerektiğini belirttiler.

            Şanlıurfa’nın tanıtımı ve Şanlıurfa’nın ekonomisine  fayda sağlayacak her türlü faaliyet ve çalışmalara destek verilmesi ve sorunların çözümünde medyanın üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam edileceği belirtildi.           

            Şanlıurfa’da medyanın birlik ve beraberliği ile yapılacak çalışmalar Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat çiftçi, ilçe Belediye Başkanları, Siyasiler, Kamu Kurumları ve sivil toplum örgütleri ile de bir araya gelinerek paylaşılacak.

           

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler Şanlıurfa’da faaliyette bulunan 4 televizyon, 8 yerel gazetenin Şanlıurfa Kent Konseyince bir araya getirilmesi ile sorunların çözümünde önemli bir güç birliği oluşturacaktır. Bu güç birliği Şanlıurfa’nın tanıtımına, sorunlarının çözümüne büyük katkı sağlayacaktır. Dedi.

           

YORUMLAR

  • 0 Yorum