Şanlıurfa spor hedefini belirledi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Şanlıurfaspor’un Kulüp Başkanı Emin Yetim Şanılurfa Büyükşehir belediyesine ait Cumhuriyet tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Şanlıurfa spor hedefini belirledi

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Şanlıurfaspor’un Kulüp Başkanı Emin Yetim Şanılurfa Büyükşehir belediyesine ait Cumhuriyet tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Şanlıurfa spor hedefini belirledi
12 Eylül 2021 - 15:11

Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı Emin Yetim; Şanlıurfa spor yönetimi Geçen yıla nazaran bu yıl iddialı ilk maçta alınan 3 puan ile moral depolayan takım ve umut verici heyecanlandırıcı yönetici konuşmalarıyla bu sene o sene olabilir diye umutlanmaya başladık. Uzun zamandır Şanlıurfa spor yöneticilerinden takımı bu kadar sahiplendiklerini görmemiştik Tabiki bu bizleri ziyadesiyle heyecanlandırdı. Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı Emin Yetim ; "Geçen yıl bilindiği gibi ligde kalma adına mücadele veriliyordu. Bu yıl için Allah nasip ederse Şampiyonluk mücadelesi vereceğiz ve bundan dolayı da özellikle taraftarlarımızdan, Şanlıurfalı hemşerilerimizden ve tüm siyasilerimizden destek bekliyoruz. Transferlerimiz iyi. Bunun için çok mücadele verdik ve çalıştık. Transfer sezonu döneminde ciddi sıkıntılarla karşılaştık. Bazı kirli oyunlar oynandı üzerimizde. Ama biz hiç birisine aldırış etmeden mücadele ettik. Bu maddi sıkıntılar içerisinde iyi bir takım kurduk. İlk maçımızda da 3 puanı aldık, Takımın yeni olduğunu ve transfer işlemlerinin daha kısa bir süre öncesine kadar devam ettiğinin de altını çizen Başkan Yetim, "Artık farklı bir Şanlıurfa spor sahada olacaktır. Çünkü takım yeni. Kamp eksikliği olanlar, sonradan takıma katılanlar var. Tüm bunlar bay haftasından sonraki haftada farklı bir Şanlıurfa spor sahada olacak. İnanıyoruz ki önümüzdeki iki maçı da kayıpsız atlatacağız. Futbolcularımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz. Taraftarımızın da desteği ile çok güzel sonuçlar alacağız. Tüm bunlar için de maddi ve manevi desteği ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı. 
Eğer Şanlıurfa spor Süper Lig'e çıktığı takdirde sadece şehrimize yıllık geliri 400-600 milyon lira olacaktır. Bundan tüm Şanlıurfa yararlanacaktır. Onun için hep birlikte inanacağız ve başaracağız. Esnafımızın da en azından Şanlıurfa spor bayrağı ile bizlere destek vermelerini istiyoruz.Toplamda 30 futbolcumuzun lisansını çıkardık. Bunların 3'ü alt yapıdan. Geçen yıldan kalan 3 futbolcu ile birlikte bu yıl 24 futbolcunun transferini gerçekleştirdik" dedi.

Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı Emin Yetim; 30 kişilik futbolcu lisansından 3 kişi alt yapıdan 8 futbolcunun bonservisini almışız 19 futbolcu ile sözleşme imzalanmış Bonservisli futbolcu kulüp için avantaj Tabiki ayrıca 24 futbolcunun transferi ile birlikte takımın 10 milyon futbolcu borcu eski borçlar dahil, 3 milyon esnaf ve icra alacakları ile birlikte toplamda 13 milyon borç var. Geçmiş dönem yönetici alacakları da daha önceden hibe olarak kulübe bırakılmıştı. Artık bizim yapacağımız bu takıma sahip çıkmaktır şehir olarak kurum olarak siyasi olarak STK olarak destek vermeliyiz, Şehrin iş adamları önümüzdeki maçlarda futbolculara prim vaadiyle destek olabilirler, esnafımız bayrak asarak destek olabilir, sporseverler kombine ile destek olabilir herkes elini taşın altına koymalı diye düşünüyorum.dedi.
Basın toplantısına Şanlıurfa spor Kulüpü Yönetim Kurulu üyeleri   Mehmet Büyükfırat, Ahmet Kenan Kayral, Adnan Yükselir, Mustafa Kemal Polat ve Mehmet Ali Kurt da katıldı.

özel haber

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum