Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Görevine başladı

Sivas Valisi iken Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Şanlıurfa’ya atanan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Valiliği görevine başladı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Görevine başladı

Sivas Valisi iken Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Şanlıurfa’ya atanan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Valiliği görevine başladı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Görevine başladı
20 Mayıs 2022 - 18:03

11 Mayıs 2022 tarihinde yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Vali Ayhan’ı Şanlıurfa Valiliği binası önündeki karşılamaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz , Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve Şanlıurfa  il protokolü karşılandı.
            Şanlıurfa Valisi Salih  Ayhan, göreve başlaması ile basın mensuplarına yaptığı açıklamada ; "Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya tarihiyle, ekonomisiyle, turizmiyle büyük bir potansiyele sahip bu güzel şehre hizmet edeceğim için çok büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum.  Milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla, tüm siyasi aktörlerle, mülki idare amirleriyle, sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak akılla istişareye önem vererek kente hizmet etmeye çalışacaklarını belirten Vali Ayhan;  Terleyen, terleten, koşan ve koşturan bir vali olacağız. Yani boş durmayacağız. Her dakikamızı, her saatimizi, her günümüzü bu şehrin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için harcayacağız. Boş vaktimiz yok, çok çalışacağız. Biz halkın içinde olan halktan aldığımız güçle inşallah yolumuza emin adımlarla gideceğiz. Rabbimden niyazım şudur; doğrulukla, dürüstlükle, izzetimizle, onurumuzla, haysiyetimizle bu mübarek şehre geldik, aynı anlayışla ve aynı duygularla bu şehirden ayrılmak. Biz burada keyif sürmek haz almaktan ziyade terleyeceğiz, yorulacağız, vatandaşlarımızın yüzünün gülmesini sağlayacağız. Rabbim bizi mahcup etmesin. Spora düşkün birisi olduğunu ve sporu seven sporcu biri olduğunu, futbola ise özel bir ilgisinin bulunduğunu aktaran Ayhan, "Futbol bir şehrin duygularını hesapsız birleştiren bir enstrümandır. İnşallah Şanlıurfa spor’a çok güçlü destek vereceğimi ve Şanlıurfa spor’un yanında olacağımı ifade etmek istiyorum." dedi.
Şanlıurfa'da yaşayan Suriyelilerle ilgili soruya da cevap veren Ayhan, bunun bir devlet politikası olduğunu belirterek, "Devlet politikasını da en güzel şekilde yansıtacağız. Biz Ensar bir milletiz, sadece bu dönem değil kadim medeniyetimizde hep böyle Anadolu'ya doğru güvenli olduğu için ve gönlü geniş bir millet olduğumuz için bu şekilde mülteciler gelmiştir. Bizim devlet politikamız gereği, devletimiz nasıl takdir ederse buna uygun adım atacağız. Ama izlenimim ve gözlemim; belki de gönlü geniş bu işi biraz daha uhuletle ve suhuletle yürüten illerin başında Şanlıurfa var. dedi.
Vali Ayhan, Eğitimin olmazsa olmazlarından olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü yaptım. Dolayısıyla Şanlıurfa'ya bu minvalde birkaç defa geldim. Bundan dolayı kentin eğitimine biraz vakıfım. İnşallah çok çalışacağız. Eğitim toplumsal bir sorumluluktur. Sadece valinin veya sadece eğitimci paydaşların değil bütün kurumların bütün siyasetin destek olması gereken bir yerdir. Bu konuda özel çalışmalarımız olacak.dedi.
Daha önce görev yapmış valilere de teşekkür eden Vali Ayhan: "Kadim şehir Şanlıurfa’ya hizmet eden başta benden önceki meslek büyüğüm Abdullah Erin ve diğer görev almış mülki amirlere teşekkür ederim. İnşallah Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerimiz ile birlikte ortak akıl ve istişare ile kentin kalkınabilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum