Şanlıurfalılar TOGG marka aracı bekliyor (video)

Şanlıurfalılar Türkiye’nin ürettiği TOGG marka araç hakkında görüşleri Şanlıurfa Gazetesine anlattı.

Şanlıurfalılar TOGG marka aracı bekliyor (video)

Şanlıurfalılar Türkiye’nin ürettiği TOGG marka araç hakkında görüşleri Şanlıurfa Gazetesine anlattı.

Şanlıurfalılar TOGG marka aracı bekliyor (video)
20 Eylül 2022 - 18:05

           Çiftçi; Siz kalkıp bunun fiyatını çok yüksek yaparsanız insanlar buraya yönelmez, belki bunun farklı versiyonları vardır, TOGG aracımızın cip tarzı vardır, taksi dediğimiz normal tarzı vardır ama halkı da düşünerek daha uygun modeller oluşursa en azından insanlar bu noktada ki sıkıntılarını buradan gidermiş olurlar.

          Altunkaya, İndirim olsa, devletimiz indirim yapsa firmalar da, insanlar daha rahat bir şekilde alırlar, hiç değilse uzak yere giden, hastası olan, yakını olan, bir taziyesi olan, insanlık hali yetişmesi gereken yerler olabilir.

          Göçebe, Araç fiyatlarına baktığımız zaman gerçekten hepsi iki katı olmuş ve hatta iki katını da geçmiş, baktığımız zaman araç fiyatlarının üzerine her gün de zam geliyor, fiyatlar her günde artıyor.

           Kılınç, Varsın araç fiyatları zamlansın, yağ zamlanmasın, ekmek zamlanmasın, şeker zamlanmasın ama araç zamlansın. Sigara yine öyle, bende sigara kullanıyorum ama zam gelsin, sigara bin lira olsun çünkü o benim zevkim, ihtiyaç dediğin şey yağ, şeker, tuz ama sigara zevktir.

           İslam ÇİFTÇİ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Öncelikle kendi yerli ve milli üretimimiz olan TOGG markalı aracımız yakın zamanda piyasaya çıkacak inşallah ama biz şu beklenti içerisindeyiz, arabaların fiyatları yüksek baktığımız zaman bu yüzden biz hükümetimizden şunu istiyoruz; çıkacak olan yerli aracımızın fiyatı uygun olsun ki insanlar bu tarafa yönelsinler. Siz kalkıp bunun fiyatını çok yüksek yaparsanız insanlar buraya yönelmez, belki bunun farklı versiyonları vardır, TOGG aracımızın cip tarzı vardır, taksi dediğimiz normal tarzı vardır ama halkı da düşünerek daha uygun modeller oluşursa en azından insanlar bu noktada ki sıkıntılarını buradan gidermiş olurlar. Piyasaya bakacak olursak ben kendim 5 ay önce 85 bin liraya almış olduğum arabayı, aldığım kişi bana diyor ki hocam sana 170 bin lira vereyim bana arabayı geri ver. Ben bundan mutlu değilim çünkü ben 170 bin liraya satsam arabayı, sonra 170 bin liraya geri alamayacağım, her tarafta bir artış var, bu sadece birilerini değil hepimizi etkiliyor. dedi.

           Şeyhmus ALTUNKAYA Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Şuan da araç fiyatları pahalı bu yüzden hükmü olan alıyor, hükmü olmayan da alamıyor. İkinci el araçlar 200 bin liradan, 300 bin liradan başlıyor, en kötü araç 75 bin liradan başlıyor bu yüzden hükmü olan alıyor, parası olan alıyor fakat parası olmayan da kredi çekip almaya çalışıyor. İndirim olsa, devletimiz indirim yapsa firmalar da, insanlar daha rahat bir şekilde alırlar, hiç değilse uzak yere giden, hastası olan, yakını olan, bir taziyesi olan, insanlık hali yetişmesi gereken yerler olabilir bu yüzden araç fiyatları daha uygun olsa insanlar daha rahat şekilde alırlar.dedi.

             Mehmet GÖÇEBE ,Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Araç fiyatlarına baktığımız zaman gerçekten hepsi iki katı olmuş ve hatta iki katını da geçmiş, baktığımız zaman araç fiyatlarının üzerine her gün de zam geliyor, fiyatlar her günde artıyor. Arabalara böyle ne oluyor da bu kadar artışlar oluyor ben anlamıyorum, ben bu yaşıma kadar böyle bir zam görmedim. Daha önce de örneğin Ecevit döneminde, meydana çıkıp protesto ediyorlardı, şuan onu da yapmıyorlar. Bence zam, zulüm demektir, ne zaman zamlar durursa o zaman zulüm de durur.

                Duran KILINÇ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Varsın araç fiyatları zamlansın, yağ zamlanmasın, ekmek zamlanmasın, şeker zamlanmasın ama araç zamlansın. Sigara yine öyle, bende sigara kullanıyorum ama zam gelsin, sigara bin lira olsun çünkü o benim zevkim, ihtiyaç dediğin şey yağ, şeker, tuz ama sigara zevktir. Araba da bir zevktir, mazot bana göre 100 lira olsun, trafiğe bakın yollar da bir tane ucuz araç var mı? Yok, bu adam nasıl biniyor? Çünkü zevki, zevk olan şeyin fiyatı yükselsin. Önceden zengin kesim, orta kesim bir de fakir kesim vardı şimdi orta kesim kalmadığı için, zengin ve fakir kesim var. Sadece bir soru soracağım, milletvekillerinin içerisinde kaç tane köyden gelmiş Yörük var? Kaç tane köyden gelmiş çiftçi var? Köyden gelmiş işçi var? Kaç tane inşaatta çalışmış işçi var? Yok, bu adamlar bizi düşünür mü? Düşünmez, fakiri düşünür mü? Düşünmez, çünkü bilmiyor ki orayı, milletvekili ekmeğin kaç para olduğunu bilmiyor. Nerede bir iş adamı var milletvekili, bu adamdan halka yarar olur mu? Sadece seçim olduğu zaman sokağa çıkarlar, 3 – 5 tane şakşakçısını alırlar, biraz da 1 – 2 milyon lira para harcarlar ondan sonra onları biz bir daha göremeyiz. En önemli şey halktan olan insanların oraya gelmesi, zengin olan adam halkı düşünmez, fakiri düşünmez.dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum