Şanlıurfaspor başkanına istifa çağrısı

Şanlıurfa sporlu futbolcuları Şanlıurfa spor kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz’ı istifaya davet ettiler.

Şanlıurfaspor başkanına istifa çağrısı

Şanlıurfa sporlu futbolcuları Şanlıurfa spor kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz’ı istifaya davet ettiler.

Şanlıurfaspor başkanına istifa çağrısı
01 Ağustos 2019 - 19:36

Futbolcuların kaleme aldığı ve sosyal medyada paylaştıkları açıklamaya göre;

Bilindiği üzere 25.07.2019 tarihinde takım sporcuları olarak bir kamuoyu açıklaması yapmıştık. Söz konusu kamuoyu açıklamamızda Şanlıurfaspor Kulübü’nün yaşaması için gerek ücretlerimize yüzde 30’lara varan indirimleri kabul etmemize gerekse indirim yapılan alacaklarımızın 3 veya 4 takside bölünüp vadelendirilmesini kabul etmemize rağmen henüz ilk vadesi gelen çeklerin bankada karşılıkların sorulduğunda banka tarafından bizlere “Alınan çeklerdeki imzanın sahte olduğu ve Mehmet Yılmaz’a ait olmadığının bankaya yine Mehmet Yılmaz tarafından ihbar edildiği dolayısı ile ödeme ile bir işlemin yapılamayacağının bilgisini” verildiği değerli kamuoyuyla paylaşılmıştır. Anılan kamuoyu açıklamamız sonrası Sayın Mehmet Yılmaz’ın yönetiminden birçok isim birer birer istifa etmişlerdir.

Gelinen bu noktada Sayın Mehmet Yılmaz bizlerden süre talep etmiş ve 30.07.2019 tarihinde vadesi gelen çeklerin tamamını ödeyeceği sözünü vermiştir. Ancak ne var ki bugün 18.30 itibariyle söz konusu çekler halen ödenmemiştir.

Yukarda yapmış olduğumuz açıklamalarımız dikkate alınmak suretiyle,

Sayın Mehmet Yılmaz’ın vermiş olduğu sözü yerine getirmemesi sebebiyle,2.etap ve 3.etap kamplarına katılmayacağımızı bildirir yine büyük Şanlıurfaspor Kulübünün yaşaması için elzem gördüğümüzden Sayın Mehmet Yılmaz’ın istifa etmesinin kulüp adına yararlı olacağı için tüm kamuoyu önünde Sayın Mehmet Yılmaz’ı istifaya davet ettiğimizi kamuoyuna bildiririz.” İfadelerini kullandılar.

            Şanlurfaspor kulubü Başkanı Mehmet Yılmaz’a Şanlurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de istifa ederek kulube teslim etmesini istediği ancak istifa etmemede direnmesi dikkat çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum