Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz mezarı başında anıldı
  • Reklam

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz mezarı başında anıldı

Görev yeri Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, vefatının 2. yılında kabri başında anıldı.

16 Temmuz 2019 - 16:05

İlçeye bağlı Demirkapı köyünde Torul Kaymakamı Onur Aykaç, Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, şehit öğretmenin babası Hamit, annesi Gülay, kardeşi Yahya ve abisi Ahmet Yılmaz ile meslektaşlarının katıldığı etkinlikte ilk olarak şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kabrinde Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.
Mezarının dibine gül fidanı dikilen etkinliğin ardından köy kahvehanesinde şehit öğretmenin babasına Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafının yer aldığı posta pulu, kardeşine ise Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz adına oluşturulan bahçede fidan dikiminin de gerçekleştirildiği etkinlikte konuşan Torul Kaymakamı Onur Aykaç, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ı sadece burada toplananlar değil bütün Türkiye ve bütün İslam coğrafyasının hayırla ve minnetle yad ettiğini belirterek, “Defnedilişinin 2.yılında mezarı başında şehit öğretmenimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehidimiz inşallah Allah katında şehitler zümresine dahil olmuştur. Geride kalanlara sabır diliyoruz. Şehidimizin ailesi bundan sonra bizim ailemizdir. Onların her isteği bizim başımızın üzerindedir. Allah onlardan razı olsun ki Necmettin öğretmen gibi bir evlat yetiştirdiler. Ne yaparsak yapalım bizler Necmettin öğretmenin ulaştığı makama ulaşamayacağız. Allah inşallah ona nasip ettiği şehadet mertebesini birgün bizlere de nasip eder. O batıla o teröre o haksızlığa karşı dimdik durmuştur, o haksızlığa taviz vermemiştir. Bunun da bedelini şehadete yürüyerek ödemiştir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir meclisi ağustos ayı toplantısını tamamladı
Büyükşehir meclisi ağustos ayı toplantısını tamamladı
Haliliye belediyespor’dan transfer atağı
Haliliye belediyespor’dan transfer atağı