Sevgiliye verilen hediyeyi bir günle sınırlandırmamak gerek

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sevgililer Günü ile ilgili Mehmet Şeker ile roportaj yaptı.

Sevgiliye verilen hediyeyi bir günle sınırlandırmamak gerek

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sevgililer Günü ile ilgili Mehmet Şeker ile roportaj yaptı.

Sevgiliye verilen hediyeyi bir günle sınırlandırmamak gerek
13 Şubat 2019 - 18:15

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Mehmet ŞEKER Karaköprü’de Papatya çiçekçilik ve Pet – Shop olarak işletmecilik yapıyorum

SEVGİLİLER GÜNÜ YOĞUNLUĞU BAŞLADI BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

14 Şubat sevgililer gününe yalnızca 1 gün olarak bakmamalıyız, dinimizin kadınlara verdiği önemi  14 Şubat diyerek adlandırıyorlar bu aslında yanlış bir şey. Her gün sevgililer günüdür, vatandaşlarımız gelip gül, çiçek alıyorlar, buket yapıyorlar. 14 Şubat sevgililer günü yalnızca bir güne özel değildir, her gün sevgililer günüdür diye düşünüyorum. Bu konuda bizde de yoğunluk başladı, kesme çiçek üzerine gül, papatya ve karanfil ağırlıklı olarak ilgi görüyor. Bunları buket olarak veriyoruz, vatandaşlarımız annelerine, eşlerine, sevgililerine, sevdiklerine çiçek yapıyorlar. Bunların yanında canlı çiçeklere de ilgi var.

ÇİFTLERİN İLGİSİ NASIL?

Genelde erkekler annelerine, sevgililerine, eşlerine, arkadaşlarına götürüyorlar. Kadınlar bu konuda biraz daha geri de duruyor, aslında onların da rağbet etmesi gerekiyor, çünkü sevgi sadece erkek tarafı değil, kadın tarafından da olduğu için onlarında hediye yaptırması lazım. Sadece çiçek değil tabi, bir kalem olabilir, kravat olabilir, takım elbise olabilir. Sevgililer günü yoğunluğu sadece çiçekçilerde de yaşanmıyor, kuyumcular da yoğun yüzük alan var, tektaş alan var ama onları da alan yine de gelip bizden bir gül alıyor bizim özelliğimiz budur. Erkek, kız arkadaşına araba da alsa, yanında bir gül vermesi her zaman için kadın gözünde o çok farklıdır. İnternette Papatya Çiçekçilik yazıp vatandaşlarımız orada yaptığımız çeşitlerin görsellerine bakabilirler ve oradan bize ulaşabilirler.

SEVGİLİLER GÜNÜN DE YAKLAŞIK KAÇ ADET ÇİÇEK SATIŞI YAPIYORSUNUZ VE DAHA ÇOK ERKEK Mİ YOKSA BAYAN TARAFIMI ALIYOR?

En fazla erkek tarafı rağbet gösteriyor sevgililerine, eşlerine ve annelerine alıp götürüyorlar. Örneğin Şanlıurfa halkı 14 Şubat sevgililer gününe bağlı kalmayıp en güzelini yapıyorlar, onlar ne zaman içlerinden gelse geliyorlar buraya güzel bir şekilde çiçeklerini yaptırıp sevgililerine götürüyorlar. Batı gibi sadece bir güne özel yapmıyorlar. Sevgiliye verilen hediyeyi bir günle sınırlandırılmaması lazım, bunu 365 güne yaymak lazım.

14 ŞUBAT HAZIRLIĞINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Tabi 14 Şubat öncesinde hazırlığımız genelde çiçek üzerine fakat bizim yelpazemiz biraz daha geniş ve Şanlıurfa halkı tarafından da rağbet gören geniş bir ağa sahibiz. Biz de akvaryum, fanus, balık çeşitleri ile hediye paketleri yapıyoruz. Küçük bir kafes ve yanına 2 tane muhabbet kuşu alıp sevgilisine götürenler oluyor artı olarak hayvan sevgisine de işaret etmiş oluyorlar bu da hediyenin anlamının güzelliğini arttırıyor. Ama tabi en fazla hediye olarak istenilen kırmızı güldür, kırmızı renkte ki bir gülün anlamı da ‘Seni Seviyorum’ demektir.

14 ŞUBAT İÇİN HEDİYE ALACAK OLAN ÇİFTLERE TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

Genelde gül almalarını tavsiye ederim, 14 Şubat sevgililer gününün anlam ve önemini en iyi şekilde yansıtacak olan kırmızı gül almaları bir kadının gözünde çok güzel bir inceliktir. Hediye olarak fazla abartı, gösterili ve abartıya kaçınmamak lazım, hediye sade, anlamlı ve zarif şekilde olmalıdır.

ÇİÇEK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Özellikle saksı çiçeği alırken, çiçeğin solmamış olmasına bakmak gerekir ve bakabilecekleri türden çiçekleri almalarını tavsiye ederim. Kesme çiçek alınacağı zaman vazo da alınırsa o çiçeğin ömrü biraz daha uzar suyun içinde olmasından dolayı, özellikle de gül, papatya, karanfil bunlar vazo da olduğu zaman daha uzun ömürlü olabiliyor. Bu yüzden tavsiyem ya vazo da alsınlar ya da saksı da alsınlar. Saksı çiçeklerinde de normal çiçeklerin yaprakları zamanla dökülür fakat yeşil yapraklı çiçeklerin ömürleri daha uzundur ve yaprakları diğerlerine oranla daha geç dökülür fakat şöyle bir durum var, yeşil yapraklı çiçekler de sevgililer günü için pek uygun değil çünkü yeşil yapraklı çiçekler sevgiliye fazla hitap etmez. Bir daha tekrar ediyorum, en güzeli güldür ve gül alırken de vazo da alınırsa gülün ömrü daha uzun olur fakat şöyle bir gerçek var, o şekilde bile 10 gün sonra solacaktır sonuçta dalından koparılan bir güldür.

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTERSİNİZ?

Biz Papatya Çiçekçilik ailesi olarak tüm vatandaşlarımızın 14 Şubat sevgililer gününü kutlarız, sadece 14 Şubat’ın değil, her günün sevgililer günü olması dileğiyle.

Şanlıurfalılar;  Papatya Çiçekçiliğe ‘’Karaköprü 35. Metre yol üzeri yeşiloğlu bulvarı işbankası karşısı’’ adresinden ve ‘’0544 349 15 76’’ nolu telefondan ulaşabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum