Sosyal Medya'da kim ne dedi :

Şanlıurfa'da sosyal medyada sağlk, silah sklmaması, haşere gibi konularda tanınan kişiler görüşlerini paylaştı.

Sosyal Medya'da kim ne dedi :

Şanlıurfa'da sosyal medyada sağlk, silah sklmaması, haşere gibi konularda tanınan kişiler görüşlerini paylaştı.

Sosyal Medya'da kim ne dedi :
10 Haziran 2019 - 19:37

Haşere sorunu

Mehmet Palaloğlu; Bizler ne emeklerle URFA’mızın temizlik,haşere,hijyen yani olumsuz tüm çevre sorunlarını çözüp ödüller aldık. Şuanki olumsuzluklar üzüyor,yaralıyor bizi.

 

sadece sahnede bir fiğürandık.

Faruk Akbaş, ohum ürettiler verimi yüksekti. Biz yüksek rekolteyi görünce eski tohumlarımızı çöpe attık.Rekolte yüksekti görüntüsü kibardı aynen bir naylon manken gibi,ancak sebzelerde ne bir aroma, ne eski tat,nede eski koku vardı. Her şey yapmacık olmuştu. Bilinçli insanlar pazarlarda yerli diye adlandırdığımız eski ürünlerimizi arar oldu çok zordu, gerçek yerli mallarımızı bulmak neredeyse imkansız oldu.
Tohumun içine hastalık yerleştirip,tedavi için bize ilaç sattlar. Her verdiğimiz ilaç beraberinde yeni hastalık her yeni hastalık,yeni bir ilaç almak zorunda bıraktı bizi.Sonra eski tohumlarımızı aradık, ama nafile soyunu kurutmuş,kaybetmiştik...
Yüksek zirai (kimyasal)ilaçlar ürünle birlikte insanların vücuduna geçiyordu. Bu seferde insanlarda yeni hastalıklar yeni tedavi metodları,yeni ilaçlar...oyunun büyüklügü,tahmin ettiğimizden çok daha büyük.Ve tüm bu oyunlar oynanırken biz sadece sahnede bir fiğürandık.

 

Dektekleme var diye çiftçi rehavete getirdi

Ali Yeşilnacar; bir zamanlar destekleme yoktu. çiftçinin ürününü devlet değerinin üstünde bir fiyatla alır. sübvansiyon uygulayarak vatandaşa daha düşük fiyatla satardı. çiftçi üretmek zorunda kalırdı. sünvansiyondan tüm vatandaşlar faydalanırdı. yanılmıyorsam 1980 den sonraki siyasiler sübvansiyon kaldırdı. büyük bir oy potansiyeline sahip olan çiftçilere ulufe olarak destekleme adı altında ödeme yapmaya başladılar. tabi çiftçi nasıl olsa destekleme var diye rehavete girdi. üretim düştü. ürün daha da pahalılandı. dışa muhtaç duruma düştük. eski uygulamaya geri dönülse, bence üretim artacak ürünler de ucuzlayacak tır. siz ne dersiniz?

Silah Sıkmayalım

Mustafa Tepe; düğünlerimiz. vazgeçemediğimiz alışkanlığımız olan silah sıkmayalım yeter sezonu geldi onlarca can kaybediyoruz ama uslanmıyoruz. başta muhtarlarımız aile büyüklerimiz lütfen duyarlı olalım yeter artık silah sıkma ile neyin tatmini oluyor.

Urfanın Sorunları Bitti Sıra İstanbulda..
              Ahmet Arıkan ;:Şanlıurfa AKP ilbaşkanı bahattin yıldız binali yıldırıma destek olmaları için istanbuldaki urfalılara ricaya gitmiş.Şuan urfanın başta karaköprü olmak üzere bir çok bölgesinde saatlerdir elektrik yok,Hastanelerimizde toplam 170 branş doktoru açığı var,bir çok hasta ilgisizlikten ve doktor yokluğundan hastanelerde ölüyor,3 ay evvel ilbaşkanı aşırı yağmur nedeniyle çalışma yapılamıyor dedigi Çevik kuvvet kavşağı tamamıyla durmuş ve o günden beridir tek bir çivi çakılmamış.seçim geçeli 3 ay oldu belediyelerimiz hala yerinde sayıyor ve Daha binlerce sorun varken ilbaşkanı ve yetkililer urfayı bırakmış istanbulu kurtarmaya gitmiş.

Türk olmak

İmam Göktaş Türkiye'de komünizm: Türk ırkı diye bir ırk yoktur. Kahrolsun faşizm. 
Türkiye'de sosyalizm: Türk ırkı diye bir ırk yoktur. Yaşasın hakların kardeşliği.
Türkiye'de hümanizm: Türk ırkı diye bir ırk yoktur. Tüm dünya insanları kardeştir. 
Türkiye'de İslam: Türk ırkı diye bir ırk yoktur. Yaşasın ümmet kardeşliği
Türkiye'de milliyetçilik: Lazı, kürdü, çerkezi hepimiz kardeşiz. Türk demek bir kültürün adıdır.
TÜRKİYE'DE TÜRK OLMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

 

Şanlurfa’nın Sağlığı

Abdulkadir Yabir; Ne yazık ki urfa sağlığının geldiği nokta hiç iç açıcı gözükmemekte. Mevcut durumu yakından ve hayretle izliyoruz.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum