Sporun sadece vücut ve fiziki anlam da değil birçok faydası var

Polat, bayanların, ev hanımlarının, çalışanların hepsinin ne kadar değerli olduklarını onlara hissettirmek için sadece bayanlara özel bir spor kompleksi yaptık, Haftanın 5 günü bayanlara özel derslerimiz fıtness salonu, havuz, hamam, sauna, şok odası, buhar odası, Plates ve zumbamız tüm her şeylerimiz sadece bayanlara özeldir.

Sporun sadece vücut ve fiziki anlam da değil birçok faydası var

Polat, bayanların, ev hanımlarının, çalışanların hepsinin ne kadar değerli olduklarını onlara hissettirmek için sadece bayanlara özel bir spor kompleksi yaptık, Haftanın 5 günü bayanlara özel derslerimiz fıtness salonu, havuz, hamam, sauna, şok odası, buhar odası, Plates ve zumbamız tüm her şeylerimiz sadece bayanlara özeldir.

Sporun sadece vücut ve fiziki anlam da değil birçok faydası var
29 Temmuz 2022 - 18:10

Polat,Gerçek anlam da ilgileri çok güzel, şuan da gayet iyi durumdayız ve daha da iyi olacağıma inanıyoruz, dediğim gibi maalesef bayanlar geri plan da kaldıklarını düşünüyorlar ama asla öyle bir şey yok, biz onlar için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, daha da ileriye taşımak için yapıyoruz.
            Bayanları öncelikle bir programa alıyoruz, 1 aylık, 2 aylık artık kendisi kaç aylık üyelik yapıyorsa onun ölçülerini alıyoruz, kilosunu alıyoruz ve her hangi bir hedefi varsa o hedefe doğru çalışıyoruz, o hedefe yönelik bir plan oluyor, antreman planı oluyor. Zaten hedefimiz, kişinin hedefine ulaşmak daha sonra hedefinin üstüne çıkıp daha iyisini yapmak, biz bayanlar da beden sıkılaşmasına önem veriyoruz, erkek olmadıkları için güç, kuvvet değil tamamıyla sıkılaşma ve kilo kaybına yönelik çalışıyoruz. Yağ yakımı olsun istiyoruz, selüloitsiz hiçbir çatlak olmadan bu şekilde ilerlemeleri için çalışıp gayret gösteriyoruz.
              Herkes kendine değer versin, kendilerine zaman ayırsınlar, kendilerinin özel olduklarını ve farkındalık yaratmak için kendilerine zaman ayırmaları gerekiyor, kendilerine farkındalık yarattıkları zaman spora başlayabilirler, yüzebilirler, saunaya gelebilirler, hamamı kullanabilirler, masaj yapabilirler. Bir insanın kendini iyi hissedeceği ne varsa yapsınlar, evde oturarak, televizyon izleyerek bunlar olmayacak, 4 duvar içerisinde kalarak bunlar olmayacak, bu şekilde hayat ilerlemez.
                   Gülşah POLAT Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamasında ;  BESYO mezunuyum ve şuan CAN Sağlıklı Yaşam Merkezinde yüzme antrenörlüğü ve fıtness antrenörlüğü yapıyorum, bayanlara özel günlerimiz de ve özel saatlerimiz de dersler vermekteyiz. Plates, zumba ve su içi egzersizlerimiz devam ediyor bu şekilde antrenörlük yapıyorum şuan burada. İlkokul 5. Sınıfta iken beden eğitimi öğretmenim benim yeteneğimi keşfetti, spor hayatıma basketbol takımın da başladım ilk olarak daha sonra spor benim hayatımın her anlamın da oldu. Spor lisesinden mezun oldum daha sonra yine üniversitemi de tekrarın da devam ettirdim. Bu sektörü seviyorum, yaşam biçimi olarak görüyorum, insanların değişimini, kendilerine değer verişlerini gördüğüm sürece daha mutlu oluyorum. Can spor okullarını 14 yıldır tanıyorum, zaten Şanlıurfa’da birçok dal da kendisini ilerletmiş bir okul olduğunu hepimiz biliyoruz, daha sonra mesleğimi de elime aldıktan sonra burada yapabileceğimi ve burayı elimden geldikçe faydalı olabileceğime inandım. Ve şuanda da buradayım, tanıştığıma da çok memnunum, iyi ki de buradayım çünkü burada şöyle bir şey var, insanlar kendilerini bir merdiven gibi düşünün sürekli kendilerini geliştiriyorlar, insanlar sürekli kendilerine bir şeyler katıyorlar. Gelip burada fark ediyorlar ki ben bunu da mı biliyordum? Bak bunu da yapabiliyorum diye sorularının cevaplarını alıyorlar. Burada kendi yeteneklerini bilen insanlar da çıkıyor, önceden alt yapısı olup da daha fazla ilerletmek isteyenler de var, biz güzel bir ekibiz, güzel ilerliyoruz, bayanlara yönelik daha çok planlarımız var, daha çok güncel konularımız var. Bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz çünkü bayanların her şeyi yapabileceklerine inanıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz bayanların, ev hanımlarının, çalışanların hepsinin ne kadar değerli olduklarını onlara hissettirmek için sadece bayanlara özel bir spor kompleksi yaptık, burada çalışan personeller de bayan, antrenörler de bayan, müşterilerimiz de bayan. Haftanın 5 günü bayanlara özel derslerimiz fıtness salonu, havuz, hamam, sauna, şok odası, buhar odası, Plates ve zumbamız tüm her şeylerimiz sadece bayanlara özeldir. Çünkü bayanlar kendilerini kısıtlayıp sürekli arka plan da olduklarını düşünmesinler diye, her şey de bayanlarımız da var ve böyle bireylerimizin de olduğu için biz böyle düşünüyoruz ve bu şekilde ilerliyoruz.
                 BAYANLARA YÖNELİK DERSLER DE VERİLİYOR
POLAT,Gerçek anlam da ilgileri çok güzel, şuan da gayet iyi durumdayız ve daha da iyi olacağıma inanıyoruz, dediğim gibi maalesef bayanlar geri plan da kaldıklarını düşünüyorlar ama asla öyle bir şey yok, biz onlar için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, daha da ileriye taşımak için yapıyoruz. Şuan da bizim bayan üyelerimizin sayıları gayet iyi ve daha da ilerliyoruz, onlar da rağbet gösteriyor çünkü çalışmalarımız, günlerimiz ve saatlerimiz her şeyimiz bayanlara göre ayarlanmış ve dizayn edilmiş bir şekilde. Biz bayanlar için her şeyi düşündük yeter ki bayanlar hem rahatlıkla gelebilsinler hem geldikten sonra da burada rahatlıkla vakit geçirebilsinler diye bu şekilde kompleksimiz ilerliyor, tesisimiz hala aktif bir durumda bayanlara yönelik dersler veriyor. İnstagram sayfamızdan ulaşabilirler, internet sayfamızdan ulaşabilirler direk olarak tesisimize gelip bizimle tanışabilirler ve ortamı görebilirler ve telefon numaralarımızdan da ulaşabilirler. Bayanları öncelikle bir programa alıyoruz, 1 aylık, 2 aylık artık kendisi kaç aylık üyelik yapıyorsa onun ölçülerini alıyoruz, kilosunu alıyoruz ve her hangi bir hedefi varsa o hedefe doğru çalışıyoruz, o hedefe yönelik bir plan oluyor, antreman planı oluyor. Zaten hedefimiz, kişinin hedefine ulaşmak daha sonra hedefinin üstüne çıkıp daha iyisini yapmak, biz bayanlar da beden sıkılaşmasına önem veriyoruz, erkek olmadıkları için güç, kuvvet değil tamamıyla sıkılaşma ve kilo kaybına yönelik çalışıyoruz. Yağ yakımı olsun istiyoruz, selüloitsiz hiçbir çatlak olmadan bu şekilde ilerlemeleri için çalışıp gayret gösteriyoruz. Sporun sadece vücut ve fiziki anlam da değil birçok anlam da faydası var örnek verecek olursak psikolojik anlamda da sporun çok etkisi var, stres azaltmak için bire bir diyorum ben. Düşünün spor yaparken havuzu izliyorsunuz, ne kadar güzel bir şey bu insanın hep hayalidir, bir evim olsun, havuzu olsun ve önünde cam olsun bende oturup havuzu izleyeyim. Bu stres azaltmak içindir sadece uzanıp havuzu izlemek değil burada spor yaparken havuzu izliyorsunuz, yüksek seste müzik dinliyorsunuz ve en önemlisi sizinle birebir ilgilenen bir hocanız oluyor. Bu gerçekten çok ama çok iyi bir şey ben şuan da Şanlıurfa’da yok denilecek kadar az bir tesis burası. Bazı yerler de hocalar çok fazla ilgilenemeyebiliyorlar ama burada bire bir ilgi görüyorsun, hocalar bire bir ilgileniyor sizinle, tesisimizden içeri girdiğiniz andan ta ki çıkana kadar, salonumuzdan ayrılana kadar her şeyinizle biz ilgileniyoruz.
            KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN
            POLAT,Herkes kendine değer versin, kendilerine zaman ayırsınlar, kendilerinin özel olduklarını ve farkındalık yaratmak için kendilerine zaman ayırmaları gerekiyor, kendilerine farkındalık yarattıkları zaman spora başlayabilirler, yüzebilirler, saunaya gelebilirler, hamamı kullanabilirler, masaj yapabilirler. Bir insanın kendini iyi hissedeceği ne varsa yapsınlar, evde oturarak, televizyon izleyerek bunlar olmayacak, 4 duvar içerisinde kalarak bunlar olmayacak, bu şekilde hayat ilerlemez. Kendinize zaman ayırın ve gelin, 1 saat, 2 saat burada stresini azalt, her şey spor yapmak değil, buraya gel ve kafanı dağıt bu çok iyi bir şey, insanın kendini değerli hissettiği kadar özel bir şey olamaz. Çünkü buraya geldiğin zaman bir değer göreceksin, hiç kimsenin vermediği bir değer göreceksin, böyle şeyler de varmış diyeceksin, bu çok iyi bir şeydir, insanı rahatlatacağız. Buraya geldiğin zaman spor yapacaksın, havuza gireceksin, hamamı kullanacaksın, buhar odasını kullanacaksın, kendine 3 saatlik bir zaman ayırdığın da oh be bende yaşıyormuşum diyeceksin. Son olarak Can sağlıklı yaşam merkeziyle kendi yaşamına ve kendine hareket kat biz burada sizleri bekliyoruz.dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum