Su zammı makul seviye alınsın

Polat; suyun menbaasında bulunan Şanlıurfa’da böyle yüksek bir zammın yapılmasını adil bulmuyoruz. Derhal bu kararın tekrar gözden geçirilmesi ve makul ve vicdani bir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz

Su zammı makul seviye alınsın

Polat; suyun menbaasında bulunan Şanlıurfa’da böyle yüksek bir zammın yapılmasını adil bulmuyoruz. Derhal bu kararın tekrar gözden geçirilmesi ve makul ve vicdani bir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz

Su zammı makul seviye alınsın
03 Ekim 2019 - 19:22

Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat sosyal medyada yaptığı paylaşımda,Bu ay neden tüm vatandaşların su faturaları neden çok yüksek yüzde yüze yakın zam yapılmış. Örnek benim en yüksek su faturam 27 tl geliyor idi bu ay 46 tl gelmiş. yüzlerce tepki aldık millet bu ayda içme suyu ücretlerinin yüzde yüze yakın zam yapılmasının izahını istiyor.sizin belediye başkanları milletten aldığı paraları gelişi güzel harcadı hortumladı ve ona buna peşkeş çekti bütçeyi ya sıfırla ve borçla teslim etti bunun ceremesini millet mı çeksin? Milletin seçtiği belediye meclis üyeleri hiç bir itiraz yapmadan nasıl böyle bir karara imza attılar.suyun menbaasında bulunan böyle yüksek bir zammın yapılmasını adil bulmuyoruz. Derhal bu kararın tekrar gözden geçirilmesi ve makul ve vicdani bir seviyeye çekilmesini talep ediyoruz.
Millet artık çileden çıktı her gün zamların ardı arkası kesilmiyor. Elektrik zammı yetmedi şimdi yüksek şu zammı geldi. Çağdaş medeniyetin iki büyük ve temel nimeti vardır biri elektrik , diğeri sudur bu iki temel nimeti külfet haline getirdiniz. Bu iki büyük nimeti de demokrat parti, adalet ve doğru yol partisi bu millete tattırdı siz her şeyde hazıra kondunuz ve her gün yaptığınız yüksek zamlarla hayatı millete zehir ettiniz. Hayat " su" dan yaratıldı.
Bilindiği evrendeki tüm varlıklar. zenginliklerin ve güzelliklerini suya borçludurlar. kur' an- ı kerim’in enbiya süresi 30 ayetinde " hayatı olan her şeyi su' dan yaratık diye buyruluyor. su rahmet ve nimet bereketidir. suyu ikram edene " su gibi aziz ol " diye iltifatta bulunur. Su aynı zamanda gönüldeki ateşi söndürmek için gözlerden dökülen yaştır.1991 ' de DYP iktidara gelmeden önce GAP projesi bitmemişti millet Ağvıran köyündeki bir kaç kuyudan sağlanan suyla geçiniyor idi oda yetersiz ve nüfus büyüdüğü için yetmiyor ve musluklarda çamur akıyor idi.
Acilen tünelden su akıttık ve Şanlıurfa acil içme suyu için Dsi tarafından projesi hazırlandı ve cumhurbaşkanı Demirel talimatı ile 20. 05 1998 tarihinde temeli atıldı. 300 000 bin metre küp gün kapasiteli su arıtma tesisi yapıldı projesi ve inşaat resimleri yukarıdadır. İşte en büyük nimet olan suyu hem insana hem toprağa ve hem de hayvanlara içirmek için GAP projesinin temelini atarken Şanlıurfa' da sayın Demirel Urfalılara şunları söylüyor idi" GAP projesi tanrı katında kabul edilmiş , bir yağmur duasıdır. GAP'ın kökünde yatan insan ızdırabıdır bu projeye insan ızdırabını ortadan kaldırmak için girdim. Bu fevkalade büyük bir mutluluk bir ömre değer. Başka bir ömrüm olsa gene buraya verirdim .50 senedir ben bu projeyle meşgulüm "diyordu. Tekrar belediye başkanına sesleniyorum bu nimeti külfet haline getirmekten vazgeçin su zammını makul bir seviyeye çekin" dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum