ŞURKAV Eski Müdürü Cemal Akbaş vefat etti.

Halk oyunlarının gelecek nesillere öğretilmesinde büyük katkıları olan ve ŞURKAV’ın Müdürlüğünü da yapan Cemal Akbaş vefat etti.Akbaş ailesi taziyeleri Dehvari taziye evinde kabul ediyor.

ŞURKAV Eski Müdürü Cemal Akbaş vefat etti.

Halk oyunlarının gelecek nesillere öğretilmesinde büyük katkıları olan ve ŞURKAV’ın Müdürlüğünü da yapan Cemal Akbaş vefat etti.Akbaş ailesi taziyeleri Dehvari taziye evinde kabul ediyor.

ŞURKAV Eski Müdürü Cemal Akbaş vefat etti.
20 Ocak 2022 - 19:21

       Merhum Hacı Ahmet Akbaş'ın oğlu,merhum Aziz,Müslüm,Osman, Sabri,Ömer,Mehmet Emin ve Mehmet Ali Akbaş'ın kardeşleri,Muhsin ve Burcu Akbaş'ın babaları,eski şurkav müdürü Halk oyunları hakemi Mustafa Cemal Akbaş hakkın Rahmetine kavuştu. Akbaş ailesi taziyeleri Dehvari taziye evinde kabul ediyor.
Merhume Allahtan rahmet yakınlarına ise Şanlıurfa Gazetesi olarak başsağlığı diliyoruz.
 
Hasan rıza Başak, Değerli arkadaşım Can yoldaşım ,, Cemal Akbaş'ın hakka yürüdüğünü büyük bir üzüntü ile öğrendim.. Ne kadar güzel nezaketli ve saygın bir insandı.. Çok üzüldüm,, beni arkadan o güven veren elleriyle ayrılmayacak gibi ne güzel de tutmuş, ,,Allah mekanını cennet eylesin, ailesine sabırlar diliyorum.
Nazif Küçük, 42 yıllık dostum mesai arkadaşım Cemal Akbaş ebediyete intikal etmiştir. 1 ay önce beraber güzel zaman geçirmiş idik.. güzel bir anı olarak kalacaktır bu resimimiz.. Allah rahmetiyle muamele etsin inşallah mekanı cennet olsun.
Halil Balıkçıoğlu, Can dostumuz, güzel insan;Halk oyunlarının usta oyuncusu, Halk oyunlarının Canlı kaynak kişisi, Halk oyunlarına büyük hizmetler vermiş, beyefendi kibar insan, Türkiye Halk oyunları federasyonu Hakemi kardeşimiz ve Urfa Halk oyunları il temsilcimiz Cemal Akbaş Hak'a yürütmüştür. Türk halk ve Urfa Halk oyunlarının, ailesinin ve sevenlerinin, hepimizin başı sağolsun....
Feridun Akbaş, Şurkav eski müdürü folklor eğitmeni akrabam. Cemal Akbaş hakın rahmetine kavuşmuştur alah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Nur içinde yat seni asla unutmayacağız.
             Ömer Ağ, Cemal Akbaş ağabeyimin yoğun bakımda olduğunu bildiğim için dua etmiştim.Akşam olmadan vefat haberini alacağımı nerden bilebilirdim.
Abuzer Akbıyık, Kadim Dostum, arkadaşım Cemal Akbaş'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. 40 yıldan beri, ŞURHOY Halkoyunları Derneğinde, ŞURKAV Vakfında, Televizyon programlarında, Festivallerde, Derleme çalışmalarında, Halk oyunları kurslarında gece-gündüz pek çok ortamda birlikte çalıştık, birlikte oynadık, birlikte güldük, birlikte ağladık. 1986 yılındaki düğünümde, arkadaşları ile oynadığı değnek oyunu bir efsane idi. Yıllar geçmiş olmasına rağmen hala gözlerimin önündedir. Cemal Akbaş Değerli bir dost, değerli bir arkadaşımdı. İyi bir aile babası idi. Dürüsttü, fedakârdı, misafirperverdi, İyi bir yönetici idi. Halk oyunlarına gönül vermişti. Urfa'da en iyi oynayan birkaç kişiden biri idi. Oyunu kendine yakıştıran, özel figürleri olan ve pek çok kişinin örnek aldığı usta bir oyuncu idi. Oyunculuk, eğitmenlik, derlemecilik ve hakemlik başta olmak üzere Halk Oyunlarımızın tespiti, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılası konusunda çok hizmet etti. Urfa için, halk oyunları camiası için önemli bir kayıp. Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun, ailesi, arkadaşları ve sevenlerinin başı sağ olsun. dedi.
Mahmut Erdem, Yüreği çok güzel, çok yardımsever, çok iyi niyetle bakan bir insandın seni tanıyan bütün insanlar senden razıydı Allah da senden razı olsun inşaallah. Ne yazsak yetmiyor anlam bulmuyor bu gidişe...Mekânın cennet olsun. Başımız sağolsun.
Faruk Akbaş, Kıymetli amcamoğlu Cemal Akbaş güzel insan;Halk oyunlarının usta oyuncusu, Halk oyunlarının Canlı kaynak kişisi, Halk oyunlarına büyük hizmetler vermiş, beyefendi kibar insan, Türkiye Halk oyunları federasyonu Hakemi abimiz ve Urfa Halk oyunları il temsilcimiz Hak'a yürütmüştür. Türk halk ve Urfa Halk oyunlarının, ailesinin ve sevenlerinin, hepimizin başı sağolsun...
Ayhan kılınç, Şanlıurfa Kültürüne uzun yıllar emek vermiş çok sevdiğimiz dostumuz, kardeşimiz Cemal AKBAŞ hakka yürümüştür. Başta ailesi olmak üzere tüm sevdiklerine sabırlar diliyorum. Halk Oyunları camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet olsun .
Nihat yıldırım, Çok değerli dostum, Arkadaşım güzel insan Cemal Akbaş'ı kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım, üzüntüm tarif edecek kelimeleri bulamıyorum, merhuma Allah'tan rahmet değerli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum, Nur içinde yatsın inşallah

 özel haber
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum