Tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor

Gültoprak; Turizmin gelişmesi için bir defa tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor. Profesyonel anlamda bir tanıtımın olması gerekiyor. Bu tanıtım sadece yurt içinde değil yurt dışında da olması gerekiyor.

Tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor

Gültoprak; Turizmin gelişmesi için bir defa tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor. Profesyonel anlamda bir tanıtımın olması gerekiyor. Bu tanıtım sadece yurt içinde değil yurt dışında da olması gerekiyor.

Tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor
28 Ocak 2020 - 17:48

Ömer Faruk Gültoprak Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; hat sanatı ve paleografi sanatı ile uğraşıyorum Balıklıgöl Rızvaniye çarşısında. Şanlıurfa da uçak seferleri yetersiz, yetersiz olmasının nedeni de bugün biliyorsunuz 2019 Göbeklitepe yılı ilan edildi. En azından Urfa turizmi canlandırmak açısından olsun, çarşımızı canlandırmak, esnafımızın refah seviyesini biraz yükseltmek açısından olsun uçak seferleri biraz daha çoğalırsa yani bizim faydamıza olur. Mesela bugün İstanbul’dan zaten var da Bursa’dan, Trabzon’dan olabilir buradan bizim Urfa’mızı kültürümüzü merak eden çok insan var. Göbeklitepe’yi görmek isteyen çok insan var. Urfa Kalesini, Harran evlerini görmek isteyen çok insan var. Balıklıgöl’ü ziyaret etmek isteyen mesela Konya’dan gelmek isteyen çok insan var.
Turistler,  Urfa’nın kültürünü yansıtan kıyafetlerle karşılansın.
Gültoprak; Turizmin gelişmesi için bir defa tanıtımın çok iyi yapılması gerekiyor. Profesyonel anlamda bir tanıtımın olması gerekiyor. Bu tanıtım sadece yurt içinde değil yurt dışında da olması gerekiyor. Bu anlamda fuarların düzenlenmesi gerekir ki daha yeni  belediyemiz fuarlar yapmaya başladı. Ama biraz daha ileriye gitmesi gerekiyor. Bu başlangıç noktası çok yetersizdir. Çünkü Urfa’yı tanıtan bir fuar yapmanızın bir anlamı yok. Bu fuarın İstanbul da, Ankara da ya da yurt dışında büyük bir şehirde Berlin de olabilir ne bileyim bu tarz büyük bir şehirde yapılırsa daha bir faydalı olur. İnsanların bu kültürü daha yakından tanıma imkanı olur. Fuarlarımıza takım elbiseli kravatlı beyefendiler olmasa Urfa’nın kültürünü yansıtan kıyafetlerle insanları karşılasalar. Fıstığımız olsun, yemeklerimizden ikramlar edilse daha farklı olur.
Urfa’nın trafik sorunu son üç dört yıldır var
Gültoprak;  Urfa’nın trafik sorunu son üç dört yıldır var.  Geçmişe baktığımız zaman aslında çok fazla iyi yollarımız da yoktu ama trafik sorunumuz da olmuyordu ama şuan da yollarımız geliştiği halde trafik sorunumuz var. Bunun nedeni de insanlarımızın toplu taşıma araçlarını tercih etmemeleridir. Etmemesinin nedeni de toplu taşıma araçlarının çok sıkı olması, kalabalık olmasıdır. Ben şahsen rahat bir yolculuk yapmak isterim. Normalde mevcudu elli atmış kişilik olan bir otobüse sen yüz, yüz yirmi, yüz otuz kişi binmek zorunda kaldığın zaman ben kendi özel aracımı tercih etmek zorunda kalıyorum. Herkes böyle düşününce bu sefer de trafikte aksama ve sıkıntılar meydana geliyor. Yani olay belediyede bitiyor diye düşünüyorum.
Şanlıurfa’nın alt yapısı yetersiz
Gültoprak; Şanlıurfa’nın elektrik sorunu var. Olmasının nedeni yeni gelişen bir şehir olduğu için artı alt yapının eski alt yapının da ben çok eski olduğunu düşünüyorum ben ki öyledir de büyük bir ihtimal. Elektrik problemleri bundan kaynaklanıyor. Daha farklı bir sistem düşünüle bilir daha bir yenilik düşünüle bilir. İcabında bir doğalgaz borusunun içinde mesela yollarımız kazılıyor. Bize hizmet geliyor çok mutlu oluyoruz ama mesela bir doğalgaz kazısı yapıldığı zaman bir doğalgaz şirketinin belediye ile DEDAŞ’LA organize bir şekilde çalışmalarını yürütüp herkes kendi alanındaki eksikliklerini tamamlarsa yani sadece elektrik değil daha farklı eksikliklerde giderilmiş olur.  Tren bağlantısı aslında bildiğim kadarıyla Akçakale de bir tane var. Ama yük treni olarak kullanılıyor. Şimdi bu kar zarar şeylerine bağlı bir şey bu konuda çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim çok fazla bir bilgimde yok. Hani tercih edilir mi edilmez mi yani bu konuda bir bilgim yok.
Milletvekillerini halkla iç içe  görmek istiyoruz.
Gültoprak; Milletvekillerimiz Urfa için neler yapabilir, biz aslında başımızda daha fazla halkla iç içe insanlar görmek istiyoruz. Ben bugün bir milletvekilimiz olsun veya herhangi bir siyasetçi olsun onlarla oturduğum zaman derdimi anlatabileceğim beni dinleyebilecek insanlar görmek istiyorum. Ben hani karşımdaki insanın bana ilk sorulan soru sen kimsin, kimlerdensin, hangi aşirettensin, sorusunu duymak istemiyorum. Zaten ben maddi veya arkamda iyi bir gücüm olsa ben o kapıyı çalmam zaten. Beni daha iyi anlayabilecek, halkın içinden, halkın derdini anlaya bilecek, halkla vakit geçirebilecek, benim soframa oturabilecek, halka daha fazla ilgi gösterebilecek insanların olması lazım. O tarz insanlar görmek istiyorum.    Dedi.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum