Tek Ses İki Hareket Projesi

ŞURKAV Yönetim Kurulunun almış olduğu karar ile,Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek Sloganıyla "Tek Ses İki Hareket" Projesi Komisyon Toplantısı yapıldı.

Tek Ses İki Hareket Projesi

ŞURKAV Yönetim Kurulunun almış olduğu karar ile,Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek Sloganıyla "Tek Ses İki Hareket" Projesi Komisyon Toplantısı yapıldı.

Tek Ses İki Hareket Projesi
17 Eylül 2019 - 17:56

ŞURKAV Yönetim Kurulunun almış olduğu karar ile,Kültürlü Gençlik Huzurlu Gelecek Sloganıyla "Tek Ses İki Hareket" Projesi Komisyon Toplantısı Şanlıurfa  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arif KIRKIÇI ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Konservatuar Şube Müdürü Ahmet DAĞLAR’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
PROJENİN AMACI; Geleneksel kültürümüzün yaşatılması ve sonraki nesile aktarılması için Müzik ve Halk oyunlarımızın ilkokul, ortaokul ve Lise kademesindeki öğrencilerimize tanıtılması, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması, öğrencilerimizin gençlerimizin halk oyunları ve müzik ile ilgilenmesine teşvik edilmesi, dostluk, arkadaşlık, sorumluluk, kendini tanıma, kendine güven ve estetik değer gibi karakter özelliklerinin kazanılması, kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak kendi öz değerlerine sahip çıkmaları ve en önemlisi Şanlıurfa'nın UNESCO MÜZİK ŞEHRİ adaylığı yolunda bir alt yapı oluşturulması amaçlanmaktadır.Ayrıca kritik düşünme, problem çözümü ve bu amaçlara yönelik iş birlikçi çalışılması gerektiğini öğrenme gibi akademik ve kişisel becerilerinin geliştirilmesine imkân sağlanması hedeflenmektedir.
 
PROJEYİ ; Şanlıurfa Valiliği, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa BŞB Konservatuar Şube Müdürlüğü, ŞURKAV yürütüyor. Projenin kapsamı ise ;Proje Şanlıurfa’daki ilkokul, ortaokul ve Lise kademelerindeki tüm okullarda uygulanacak.
Proje Faaliyetleri ise  Müzik, ve Halk Oyunları ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme amacıyla öğrencilere yönelik panel ve bilgilendirme seminerleri ŞURKAV ve BŞB Konservatuar şube müdürlüğünce verilecek olup, gerek duyulması halinde konuyla ilgili diğer kurumlardan eğitimci görevlendirilebilecektir. Okullarda uygulamalı eğitim İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecektir. Müzik ve Halk Oyunlarını kapsayacak şekilde dönem sonu veya Nisan ayında “ VALİLİK KUPASI” okullar arası müzik ve halk oyunları yarışması düzenlenecek ve uygulama süresi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemi olacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum