Reklam

Ülkeye faydalı gençler yetiştiriliyor

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Karaköprü izcilik ve Gençlik Kulübü Müdürü Mehmet Çiçek ile röportaj yaptı.

Ülkeye faydalı gençler yetiştiriliyor

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Karaköprü izcilik ve Gençlik Kulübü Müdürü Mehmet Çiçek ile röportaj yaptı.

Ülkeye faydalı gençler yetiştiriliyor
20 Aralık 2018 - 18:09

Çiçek, Okul çıkışından sonra çocuklarımızın sokakta kalmamaları için gelip Karaköprü izcilik ve Gençlik Kulübünde hem sosyal aktivitelerini yapıyorlar.Hem dini derslerini görüyorlar . Hem de el becerilerini geliştiriyorlar.

Şanlıurfalıların Karaköprü izcilik ve Gençlik Kulübündeki faaliyetlere tepkileri çok olumlu oluyor, velilerimiz yaptığımız hizmetleri takdir ediyorlar, teşekkür ediyorlar. Öğrencilerimizi burada tutup hem dini hem de diğer faaliyetleri yaptırdığımız için memnunlar.

Çocuklarımız Kuran-ı Kerimi maşallah çabuk öğreniyorlar, Kuran-ı Kerim’e merak saldılar ve daha da iyi şeyler yapacağız çocuklarımıza. Sureleri, namaz dualarını, abdestin alışını, namazın kılınışını, çocuklarımıza öğretiyoruz.

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

Mehmet ÇİÇEK Karaköprü izcilik ve gençlik Kulübü müdürüyüm.

GENÇLERE NE ÖĞRETİYORSUNUZ?

2013’den beri faaliyet göstermekteyiz, öğrencilerimize izcilik ve gençlik kulübü olduğumuz için öncelikle izcilik nedir? Nasıl yapılır? İzciliği öğretiyoruz, erdemli gençler yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Sosyal aktivitelerimiz, ebru dersleri, öğrencilerimize futbol, havuz gibi faaliyetler yapıyoruz. dini ibadet dersleri de dindar nesiL yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Çocuklarımıza Kuran-ı Kerim dersleri, ibadet dersleri, namazın kılınışını, abdestin alınışını çocuklarımıza öğretiyoruz.

ŞANLIURFA HALKININ İLGİSİ NASIL?

İzcilik kulübümüze halkımızın yoğun ilgisi var. ama inşallah daha da iyi yerlere gelmek için, diğer gençlere de ulaşmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

GÜNLÜK KAÇ SAAT ÖĞRENCİLERLE DERS YAPIYORSUNUZ?

Okul çıkışından sonra çocuklarımızın sokakta kalmamaları için gelip burada hem sosyal aktivitelerini yapıyorlar hem dini derslerini görüyorlar hem el becerilerini geliştiriyorlar.

ÖĞRENCİLERİNİZİN YAŞ ARALIĞI NEDİR?

İlk ve orta okul öğrencilerine yönelik faaliyetler yapıyoruz.

ÜCRET ALIYOR MUSUNUZ?

Ücret almıyoruz, bağış geliyor.

ÖĞRENCİLER GÜZEL VAKİT GEÇİRİYORLAR MI?

Evet, burada iyi vakit geçiriyorlar, aramak istedikleri her şeyi burada bulabiliyorlar, dışarıyla ilgi ve alakaları kalmıyor.

ÖĞRENCİLERİN VELİLERİNİN TEPKİLERİ NASIL?

Tepkileri çok olumlu oluyor, velilerimiz yaptığımız hizmetleri takdir ediyorlar, teşekkür ediyorlar öğrencilerimizi burada tutup hem dini hem de diğer faaliyetleri yaptırdığımız için.

KURUMLARDAN DESTEK ALABİLİYOR MUSUNUZ?

Milli Eğitim Bakanlığından hocalarımız gelip… Derslerini veriyorlar, Ebru derslerini veriyorlar, buradan Milli Eğitim Bakanlığımıza da buradan teşekkür ediyorum.

ŞANLIURFA HALKINA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Öncelikle Şanlıurfa Gazetesine bize bu imklanı verdiği için çok teşekkür ederiz, Şanlıurfa halkı bizi onurlandırıp yoğun ilgi alırsak çok iyi olur, daha çok gence ulaşabilirsek güzel olur.

GENÇLER KURAN-I KERİMİ ÖĞRENEBİLİYORLAR MI ?

Kuran-ı Kerim ve dini ibadet derslerine giriyorum, çocuklarımızı cüzden başlatıp Kuran-ı Kerim’de Tecvid kurallarını uygulatarak Kuran-ı Kerim’i güzel okutmayı ve düzgün okutmayı öğretiyoruz. Çocuklarımız Maşallah çabuk öğreniyorlar, Kuran-ı Kerim’e merak saldılar ve daha da iyi şeyler yapacağız çocuklarımıza. Sureleri, namaz dualarını, abdestin alışını, namazın kılınışını, çocuklarımıza öğretiyoruz. Genç yaşta öğrenmenin avantajları da var, çocuk zaman geçse dahi öğrendiklerini unutmuyor, kalıcı oluyor, çocuklara namaz surelerini ezberlettiğimiz zaman çocuklar genç yaşta öğrendikleri için büyüdükleri zaman öğrendiklerini unutmuyorlar.

BİZ ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ben teşekkür ederim bize bu imkanı verdiğiniz için…

 

                Öğrencilerin ilgisi iyi

               Görsel Sanatlar Öğretmeni Sedat Taş ise Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; Dersimizde biz bu sanatı öğrencilerin yoğun ders temposundan uzaklaştırma amacıyla yaptırıyoruz. İki saat de olsa öğrencileri kendileriyle karşı karşıya bu şekilde yoğun ders temposundan uzaklaştırmaya çalışıyoruz. İlk önce figürlerimizi seçiyoruz, seçtiğimiz figürleri daha sonradan ahşap tahta üzerine yaptığımız, gerdiğimiz bezin üzerine çivilerle geçirmeye çalışıyoruz. Düzgün bir şekilde geçtikten sonra bu çivilere ip ya da tellerle renklendirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerinde ilgisi baya iyi, en başta zorlanıyorlar ama sonradan sevmeye başladıklarında, bir şeyler üretmeye başladıklarında daha çok hoşlarına gidiyor ve yeni çalışmalar istemeye başlıyorlar.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Harun risvanli
    1 yıl önce
    Memlekette sizin gibi insanlar olduğu müddetçe geleceğimiz emin ellerde inşallah emeğinize saglik