Urfa Gülü Halil Demir'in hedefi Tatlıses gibi sanatçı olmak(Video)

Urfa Gülü Şanlıurfa’da bilinen ,sevilen ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçı olmayı kendine hedef seçen Halil Demir geçimi çorap satarak sağlıyor.

Urfa Gülü Halil Demir'in hedefi Tatlıses gibi sanatçı olmak(Video)

Urfa Gülü Şanlıurfa’da bilinen ,sevilen ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçı olmayı kendine hedef seçen Halil Demir geçimi çorap satarak sağlıyor.

Urfa Gülü Halil Demir'in hedefi Tatlıses gibi sanatçı olmak(Video)
10 Ağustos 2022 - 19:04

               Demir, Lütfen sizden tek isteğim, çarşı da gördüğünüz zaman beni, Halil delisin gibi kelimeleri kullanmayalım, Allah göstermesin yarın bir gün hepimizin evladı, benim de dâhil hepimizin evladının başına gelebilecek bir olaydır bu.
               Şanlıurfalı halkım, elinizden geldiği kadar bu garibana birer destek olursanız, çorap manasında olur, destek manasında olur, düğün olur, kına olur, organizasyonlarınız olur, çoluğunuz çocuğunuz evlenir bizi de o muhteşem günde, o duygusal günde arayıp çağırırsanız gerçekten çok mutlu olurum.
            Ben bir garibanın kalbini kırmanızı istemiyorum ben Bakan değilim, Vali değilim, ben Belediye Başkanı değilim ama insanların kalbinde bir Bakan gibiyim. Sayın hemşerilerim, bugün Urfa’mız da İbrahim Tatlıses bizim önderimiz, bizim ağabeyimiz, Fırat’ta çekilen videosu ve onun güzel kulaklar da, tıpkı çiğ köftenin damaklar da kalan güzel tadı gibi halen de dinliyoruz onun güzel sesini.
          Şuanda da özüm Urfa diye bir şarkı yapmayı düşünüyorum ve inşallah gelecek nesillere güzel, ahlaklı, terbiyeli ve güzel izler bırakmayı istiyorum. İnsanların kalbinde taht kurmak istiyorum, ben öldüğüm zaman insanların omzunda cenaze tabutum ağıtlarla değil, feryatlara, figanlarla değil, insanların omzunda el ele güzel bir şekilde, nurlar içinde, aydınlıklar içinde kabrime gitmek istiyorum.

           URFALILARDAN DESTEK BEKLİYORUM

          Urfa Gülü Halil DEMİR Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada : lakabım Urfa gülü, ben 2013 yılında hayatıma babamla birlikte ayakkabı boyacılığıyla başladım. Babamın vefat etmesinden sonra yine su satarak, çorap satarak, insanların kalbinde sevgi kazanarak, temiz kalpliliğimle, ahlakım, edebim, iffetim ve Hz. Yusuf’un hayâsı ile insanların kalbinde güzel bir şekilde yer yapmaya çalışıyorum. Halen de öyleyim ve şunu söylemek de fayda var, bizler Bakan veya Vali değiliz, genç nesiller, gelecek nesilleriz. Bizim adımıza Urfa’ya değer kazandırılmasını, Urfa’nın daha muhteşem daha güzide daha iç açıcı insanların gelip görmesini, burayı teneffüs etmesine, o güzel nefesi almasını istiyoruz. Halil-ür Rahman’a, Ayn Zeliha çay bahçesine gelmelerini istiyoruz ve şundan da bahsetmek istiyorum, ben yolda bazen kulaklık takar şarkı söylerim, beni yolda gören dostlarım alkış çalıp bu delidir diye tempo tutarlar. Ben deli deliyim, bugün Şanlıurfa gazetesi aracılığıyla, Sayın Kamil Güler ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şanlıurfalı halkım, elinizden geldiği kadar bu garibana birer destek olursanız, çorap manasında olur, destek manasında olur, düğün olur, kına olur, organizasyonlarınız olur, çoluğunuz çocuğunuz evlenir bizi de o muhteşem günde, o duygusal günde arayıp çağırırsanız gerçekten çok mutlu olurum. Lütfen sizden tek isteğim, çarşı da gördüğünüz zaman beni, Halil delisin gibi kelimeleri kullanmayalım, Allah göstermesin yarın bir gün hepimizin evladı, benim de dâhil hepimizin evladının başına gelebilecek bir olaydır bu. Lütfen, içtenlikle sesleniyorum 2019 – 2020 Uluslar arası Tuğba Özay’ın geldiği, bir otel de ödül töreni yapıldı ve ben çok ağladım, kalbim çok kırıldı. Çünkü o kadar sesi olmayan insanlar ödül aldı ki, Fatih Bulut gibi dostlarımızın sesi çok güzel onlara saygı duyarım. Ama benim nezih, kültürlü güzel konukevlerine gittiğimi, aile ortamları gördüğüm olmuş ve onların müdürleriyle aram da çok güzel bir dostluk ve kardeşlik bağı kurdum. İnşallah sizler sayesinde, Şanlıurfa gazetesine de teşekkürlerimi arz ediyorum, onlar birer kahraman, Şanlıurfa’mıza ses olan güzide insanlara ben gerçekten önümü ilikliyorum ve şükranlarımı sunuyorum.

         ŞANLIURFA SESLERİNİN EN İYİSİ ÖDÜL DALINDA ÖDÜL ALMAMA HAK KAZANMAK İSTİYORUM.

          Şuan da 2021 – 2020 Uluslar arası ödül töreni Diyarbakır’da, İstanbul’da olacakmış diye duydum inşallah bu vesileyle bizler de insanların kalbinde bir nebze sadece bir ödül, demir, plaket, tahta, taş fark etmiyor. Sadece bu güzel insana sadece bir ödül olarak Şanlıurfa halkı adına alınan, Şanlıurfa seslerinin en iyisi ödül dalında ödül almama hak kazanmak istiyorum. Bende haklıyım, benim de sesim güzel, bende bugün Şanlıurfa’ya güzel değer kazandırdım, Cem Öğretir aracılığıyla röportaj yaptım ve orada da Halil Bey kimsiniz? Hayatınız nedir? Diye soruldu, bende su sattım, çorap sattım, çok konuşmak değil, öz konuşmak güzeldir. Çiğ köftenin tadının damak da kaldığı gibidir, arkadaşlar lütfen sizden şunu istirham ediyorum, Uluslar arası ödül töreninde beni sakın unutmayın, hepinize sağlık dilerim, hayırlı ömürler dilerim, çoluğunuzla çocuğunuzla geçireceğiniz güzel ve rızıklı günler ve güzel nesiller bırakmamızı temenni ederim.

ŞUAN DA GEÇİMİMİ ÇORAP SATMAYLA İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUM

Şuan da geçimimi çorap satmayla idare etmeye çalışıyorum ve inanın ki işim de kırıldı. Biliyorsunuz pandemi dönemi geçirdik, bu zor ve sıkıntılı süreci hepimiz yaşadık ve gördük çok şükür sağlıkla yenmeyi başardık. Çok şükür Sayın Fahrettin Koca Bakan ağabeyimiz bizlere açıklama yaptılar, koronavirüs eski gücünde değil, insanlar bir nebze de olsa rahatlıkla çarşıya inip nefes alabilirler. Lütfen, koronavirüse yakalanmamak için otobüslerimize kalabalık şekilde binmeyelim, insanları sıkmadan adımlı bir şekilde insanları ileriden geriye ahlakla, edeple uyararak adım atmanızı istiyoruz. Ben buradan sesleniyorum, eğer kalbimi kırmak istemiyorsanız şükranlarımı arz ederim, kalbimi kırmak istemiyorsanız teşekkür ederim. Ben bir garibanın kalbini kırmanızı istemiyorum ben Bakan değilim, Vali değilim, ben Belediye Başkanı değilim ama insanların kalbinde bir Bakan gibiyim.

GELECEK NESİLLERE GÜZEL, AHLAKLI, TERBİYELİ VE GÜZEL İZLER BIRAKMAYI İSTİYORUM. İNSANLARIN KALBİNDE TAHT KURMAK İSTİYORUM,

Sayın hemşerilerim, bugün Urfa’mız da İbrahim Tatlıses bizim önderimiz, bizim ağabeyimiz, Fırat’ta çekilen videosu ve onun güzel kulaklar da, tıpkı çiğ köftenin damaklar da kalan güzel tadı gibi halen de dinliyoruz onun güzel sesini. Ve çok şükür Sayın İbrahim Tatlıses ağabeyimizin müzikleriyle çalışıyorum bende ve şuanda da özüm Urfa diye bir şarkı yapmayı düşünüyorum ve inşallah gelecek nesillere güzel, ahlaklı, terbiyeli ve güzel izler bırakmayı istiyorum. İnsanların kalbinde taht kurmak istiyorum, ben öldüğüm zaman insanların omzunda cenaze tabutum ağıtlarla değil, feryatlara, figanlarla değil, insanların omzunda el ele güzel bir şekilde, nurlar içinde, aydınlıklar içinde kabrime gitmek istiyorum. Lütfen hepimiz dua edelim, Rabbim burada ki gazetecilere de yardımcı olsun, Rabbim onlara sağlık, sıhhat ve afiyet versin, inanın ki onların işi kolay değil. Gazeteciler içinde anlayışlı olalım, onları yormayalım, kalplerini kırmayalım, onlar bizim güzide insanlarımız. Lütfen bu şahsı, Urfa gülü Halil Demir lakabını taşıyan kardeşinizi izzetim ve onurum adına Uluslar arası medyalar da görmek istiyorum, ödül almak istiyorum bu benim de hakkım, benim gibi garibanın da hakkıdır. Çünkü ben çok ağladım, Şanlıurfa’da 2019 – 2020 Uluslar arası ödül töreninde en iyi sanatçı ödül dalında benim ismim geçmedi, benim ismim yazılmadı, neden yazılmadığını da şöyle anlatayım. İnsanların gözünde deli diye görünüyorum, kulaklarında deli diye çınlıyorum, Allah’u Teâlâ, Kur’an da şöyle demiş; ‘İnsanlara zulüm etmeyin, zulüm altında kalırsınız’ ‘Her canlı ölümü tadacaktır’ Allah tüm Müslüman âlemine ferah, ihsan ve tüm kardeşlerimize Salih evlat ihsan eylesin. Bizlere de gelecek nesillerimize, şerefle,  onurla adım attıracağımız şerefli sancağı taşıyabilmeyi Rabbim herkese nasip eylesin. Ben bir kez daha Şanlıurfa gazetesi, Kamil Güler ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum