Urfa Lahmacunu ve çiğköftesi Tatlies'de yenir

Bostancı ; Buraya gelen turistler zaten öncelikle Urfa’nın kültürüne ait yemekleri yemeyi tercih ediyorlar bunların başında da çiğköfte, lahmacun ve ciğer kebabını yemeyi tercih ediyorlar.

Urfa Lahmacunu ve çiğköftesi Tatlies'de yenir

Bostancı ; Buraya gelen turistler zaten öncelikle Urfa’nın kültürüne ait yemekleri yemeyi tercih ediyorlar bunların başında da çiğköfte, lahmacun ve ciğer kebabını yemeyi tercih ediyorlar.

Urfa Lahmacunu ve çiğköftesi Tatlies'de yenir
26 Eylül 2019 - 17:18

Tatlıes Lahmacun Salonu işletmecisi Ben Mehmet Bostancı Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;Yaklaşık on sekiz yıldır bu işi yapıyorum. Burada Balıklı göl çevresinde bu eksikliği fark ettim. Lahmacun ve çiğköftenin Urfa’ya özgü olduğunu biliyoruz ve bende burada bu iş yerini açtım.
Biz çiğköftemizi halkın gözü önünde yapıyoruz
Bostancı ; Gelen müşterilerimizden de gayet memnunuz. Biz çiğköftemizi halkın gözü önünde yapıyoruz ve elle yoğuruyoruz makineyle yapmıyoruz yani orijinalini bozmadan yapıyoruz. Biz köftemize patates koymuyoruz et koyuyoruz.  Bu durumdan bizde müşterilerimizde memnun lahmacun çeşitlerimiz, pidelerimiz var. Buraya gelen turistlerimiz burada göz önün de yaptığımız için ve yedikleri zaman çok beğeniyorlar.  Buraya gelen turistler zaten öncelikle Urfa’nın kültürüne ait yemekleri yemeyi tercih ediyorlar bunların başında da çiğköfte, lahmacun ve ciğer kebabını yemeyi tercih ediyorlar. Biz burada ciğer yapmıyoruz ama bu bölgede ciğer yapan arkadaşlarımıza gelen müşterileri gönderiyoruz. Herkesi kesinlikle Tatlıes ciğer salonumuza bekliyoruz.
Urfa’ya has lahmacun yapıyoruz
Bostancı , Ben şuanda ortalama günde altı yüz tane lahmacun yapıyorum. Lahmacundan ziyade pidelerimiz de var. Biz Urfa’ya has lahmacun yapıyoruz isot, kaburga eti, soğanı zırhla çekilecek şekilde malzemesini hazırladığın zaman her yerde Urfa lahmacunu yersiniz.Tabi telefon numaramızla ulaşabilirler hemen numarayı size söyleyeyim 0539 202 83 60-0544 652 96 19 bu numaradan bize ulaşabilirle.
kendi evimde yediğim lahmacun bile bu kadar lezzetli olmuyor
Müşterilerden Yusuf Atlı ise buranın her zamanki müşterisiyim burayı herkese tavsiye ederim gerçekten de kendine has bir tat veriyor lahmacunundan olsun çiğköftesinden olsun, kuşbaşılı pidesinden olsun hepsinin tadına baktım benim şahsi kendi evimde yediğim lahmacun bile bu kadar lezzetli olmuyor. Herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim biz müşteri olarak buraya geldiğimiz zamana bir samimiyet, sıcak bir ortam bulabiliyoruz gerçekten bir Aile, akraba ortamı var. Ben Tatlıes lahmacun salonun çok iyi yerlere başarılı olacaklarına inanıyorum ve kendilerine çok teşekkür ediyorum.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Belkıs atakan
    9 ay önce
    Evet herkes biliyor ki lahmacun ve çiğköfte Urfa'ya has lezletlerdir bu lezletleri biz Urfa halkina ve Urfa'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunan bu lezzeti onlarla buluşturan tek adres TATLİES LAHMACUN.tatliesde yediğim lahamcun ve çiğköftenin lezzetini hiçbir yerde alamadım herkese tavsiye ediyorum Şanlıurfa da lahmacun ve çiğköfte bin tek adresi bence muhteşem bir lezzet muhteşem bir ortam bence herkesin bu lezzeti tatmaya hakkı var