Urfa'nın dünya kadar sorunu var

Karakuş, Halfeti’de film çekiliyor Antep diye tanıtılıyor. Ey milletvekillerimiz nerdesiniz sahipsiz Urfa dediğimiz zaman kızıyorsunuz Halfeti nereye bağlı Urfa’ya bağlı değil mi ?

Urfa'nın dünya kadar sorunu var

Karakuş, Halfeti’de film çekiliyor Antep diye tanıtılıyor. Ey milletvekillerimiz nerdesiniz sahipsiz Urfa dediğimiz zaman kızıyorsunuz Halfeti nereye bağlı Urfa’ya bağlı değil mi ?

Urfa'nın dünya kadar sorunu var
11 Ocak 2020 - 15:47

Sayın vekilim kusura bakmayın yani on dört tane milletvekilim var içinden iki üç tanesi çıkar diğerleri benim yanımda boş Urfa’yla kaç kişi ilgileniyor.
 
 Mehmet Karakuş Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Şanlıurfa’da Denetim zaten sıfır. Ne büyükşehir belediyesi ne eyyübiye belediyesi ne haliliye beldiyesi gördüğüm kadarıyla ne karaköprü belediyesi ne denetimi hangi fırın denetlenmiş hangi bakkal denetlenmiş hangi ciğerci denetlenmiş hangi lokanta denetlenmiş siz diyorsunuz ki oteller ful olabilir eyvallah acaba Urfa’ya gelen turistler Urfa’daki otel sayıları birbirini karşılıyor mu ? Urfa’nın otel kapasitesi kaç tane söyleyebilirimsiniz bana ben bir köşe yazısın da okudum Halfeti’de film çekiliyor Antep diye tanıtılıyor. Ey milletvekillerimiz nerdesiniz sahipsiz Urfa dediğimiz zaman kızıyorsunuz Halfeti nereye bağlı Urfa’ya bağlı değil mi sayın vekillerim sayın belediye başkanlarım Halfeti Urfa’ya bağlı Antep’e bağlı değil oteller, otel yok kapasite dolu diyorsunuz göğsünüzü kabartıyorsunuz hiç öyle yapmayın kapasite yok kaç tane fabrika buraya getirdiniz. Kaç tane iş adamı Urfa’ya getirip otel yaptırdınız. Bırakın gidin ya Allah aşkına insanları kandırmaktan başka bir şey değil bu kuzu ciğeri diye tanıtmışsınız hep dana ciğeri satılıyor gidin bakın kaç tane kuzu ciğeri var. Gidin Urfa lokantalarına bakın kaç tanenin mutfağı pırıl pırıl ayıp utanın ya insan utanır ya insanları kandırmaktan başka hiçbir şey yapmıyoruz. Turist buraya geliyor biber alamıyorlar Maraş biberini otuz beş kilodan satıyorlar. Otellerin kapasitesi yetmez. Otellerin hepsi ful turistler geliyor tabii ki gelecek kardeşim bu yıl Allah razı olsun cumhurbaşkanımız göbekli tepe yılı ilan etti oteller yetersiz, yollar yetersiz yani biz hiç ders almıyoruz. Türkiye Fenerbahçe Trabzon maçı vardı insanları evlerimize götürüp yatırdık. Oteller yetersiz kaç tane otel yapıldı yani bugün buraya bir Galatasaray Fenerbahçe maçı gelse yine insanlar dışarıda kalacaklar, arabalarında yatacaklar, Antep’e gidip kalacaklar.
Şanlıurfa’ya turistler günübirlik geliyorlar
Karakuş; Göbekli tepe yılı dedik insanlar diyor Urfa’da kapasite yok Mardin’e, Diyarbakır’a, Gaziantep’e gidiyorlar. Günü birlik geliyorlar göbeklitepe’yi balıklıgölü gezip gidiyorlar urfa bitti gitti Urfa biter mi burayı Antep ve Mardin’le karıştırmayın urfayı bir haftada gezseler bitmez. Urfa’da şehir müzesi, mozaik müzesi, kent müzesi, kurtuluş müzesi, mutfak müzesi, İbrahim Tatlıses müzesi, Müslim Gürses müzesi, Eyüp nebi, Eyüp peygamber makamı, balıklıgöl, kale var Urfa’yı siz bir haftada gezerek bitirtmesiniz. Antep’te ne var bir hayvanat bahçesi var Urfa’ya gelecek misafirlerde Urfa’da kapasitemiz yok diye Antep’e giderler otellerde kalırlar Antep’i gezerler sonra Urfa gelirler balıklıgöl, göbeklitepe bir de ciğer yerler giderler lokantaların eti iyi değildir her şeyi karıştırırlar hadi git tabii ki turistler gelmez yedikleriyle de hasta olurlar. Ben şahsen ciğer yemiyorum tadını alamıyorum ama bunda yirmi beş yıl önce yediğim ciğerin tadı hala damağımdadır. Yazık günah bu memleket bizim memleketimiz biz bu memleketin çocuklarlarıyız ben burada gözümü açtım doğuma büyüme Urfalıyım yapmayın insanları kandırmayın.
biz memleket için istiyoruz
Karakuş; Sayın vekillerim, belediye başkanlarım size sesleniyorum yazık günah acaba kaç tane milletvekilimiz hanginiz Sayın cumhurbaşkanına çıktınızda sayın cumhurbaşkanım Urfa’daki Oteller yetersiz hanginiz söylediniz milletvekilleri buraya geldiğinde derdimizi anlatamıyoruz. Biz zaten Allahın verdiği rızıkla bakıyorum ben senin ellerine mi bakıyorum ben san baksam sen zaten bana bir su vermezsin. Sayın vekilim kusura bakmayın yani on dört tane milletvekilim var içinden iki üç tanesi çıkar diğerleri benim yanımda boş Urfa’yla kaç kişi ilgileniyor. Urfa’nın sorunlarıyla kaç kişi ilgileniyor. Urfa’nın dünya kadar sorunu var biz kendimiz için bir şey istemiyoruz ki biz memleket için istiyoruz. Kendimiz için isteseydik ak partinin il kuruluşunda olurdum. Biz devletimiz için memleketimiz için çalıştık çalışamaya da devam edeceğiz.
Yazık günah memleketi korkuluğa çevirdiniz.
Karakuş; Ama dün adam gelmiş cebin de parası çok diye gelmiş milletvekili olmuş neymiş benim aşiretim varmış senin aşiretin varsa benim de aşiretim var. Yazık günah memleketi korkuluğa çevirdiniz. Nedir bu memleketin sizden çektiği doğru düzgün bir belediye başkanı gelmez, bir milletvekili gelmez bu milletvekillerinizde biz kendimiz seçmiyoruz duyduk eyyübiye belediye başkanı ne yaptı ya Urfa’ya o gün bir işçi geldi dedi ki bana ben aylığımı alamıyorum: Diğer ay düzelteceğim demiş inşallah düzeltir insanların hakkını yemez gördüğüm kadarıyla çalışıyor Allah razı olsun ben hakkımı helal etmiyorum hiç birine haram zehir zıkkım olsun yazık günah bu memlekete taş üstüne taş koyun ki bizde diyelim ki Allah razı olsun biz kimsenin hakkını inkâr etmeyiz. Bu memlekete taş üstüne taş koyan insandan Allah razı olsun bizim hesabımıza gelmedi mi belediye başkanlarımız var şimdiki belediye başkanı gördüğüm kadarıyla urfa için güzel çalışmalar yapıyorlar Allah razı olsun onlardan
Hesaplarına gelmedi mi insanlara lakap takıyorlar
Karakuş;hesaplarına gelmedi mi bir tanesine lakaplar takarlar son zamanlarda dondurmacı celo diye lakap taktılar herkeste ona kurban olsun adam gayet iyi de çalıştı adamın dediğini yapmadılar adamın projelerini iptal etiller allah razı olsun kimin hesabına geme di mi, çıkarına gelmedi mi hadi buna bir lakap takalım gitsin neden çünkü ondan yiyemiyorlar. Yazık günah biz bu memleketin ocuklarıyız sizde öylesiniz buraya bir hizmet yapın ki bizde isimlerinizi yazalım sizi çocuklarımıza anlatalım meclise bakıyorum bütün milletvekilleri konuşuyor bizimkiler kuzu gibi oturuyorlar diğerlerine alkış çalıyorlar. Sadece verilen bir karara el kaldırıp indiriyorlar ben ne diyeyim doluyum.
 
Milletvekilinde bir hakkım varsa  hizmet etmiyorsa Urfa’ya  ben hakkımı helal etmiyorum
Karakuş;  buraya bir milletvekili geldi dedim ki sayın vekil burası tarihi bir han dedimki üstü pislikten geçilmiyor bir temizleyin dedim yazık günah taş, toprak, pislik ağaçlar çıkmış burayı bir temizleyin ya dedim. Tamam dedi kalktı gitti bir temizlikçiyi aradı adam geldi dedi kardeşim ben burayı temizleyemem dedi nereye atacağım dedi. Yav sen buna bir çözüm bulamadın ben sana daha ne diyeyim ben sana daha Urfa’nın ne sorununu söyleyebilirim hiçbir şey demiyorum sen yoluna ben yoluma  yalnız benim hakkım varsa ben helal etmiyorum açık ve net eğer benim milletvekilinde bir hakkım varsa  hizmet etmiyorsa Urfa’ya  ben hakkımı helal etmiyorum.dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum