Urfa’nın Göbeğinde İnternet Hizmeti Yok

Şanlıurfa Muradiye Mahallesi Osmanlı Caddesi üzerinde bulunan Aile Sağlık Merkezi ve  eczanelere internet hizmeti verilmiyor. Tüm girişimlerde bulunan, dilekçe veren, yet

Urfa’nın Göbeğinde İnternet Hizmeti Yok

Şanlıurfa Muradiye Mahallesi Osmanlı Caddesi üzerinde bulunan Aile Sağlık Merkezi ve  eczanelere internet hizmeti verilmiyor. Tüm girişimlerde bulunan, dilekçe veren, yet

Urfa’nın Göbeğinde İnternet Hizmeti Yok
08 Kasım 2013 - 11:25

Şanlıurfa Muradiye Mahallesi Osmanlı Caddesi üzerinde bulunan Aile Sağlık Merkezi ve  eczanelere internet hizmeti verilmiyor. Tüm girişimlerde bulunan, dilekçe veren, yetkililere ulaşan sağlık çalışanları sonuç alamayınca çareyi kablosuz internet hizmetinde buldu. Ancak kablosuz intertnet hizmetinin zaman zaman kesintiye uğraması ve sistem yükü nedeniyle ağır çalışması sonucu ilaç bekleyen hasta ve yakınları mağdur oluyor. 

“TELEKOM BİR AN ÖNCE BURAYA İNTERNET HİZMETİ VERSİN”

Saatlerce hastanede sıra bekledikten sonra eczaneye gelerek burada da beklemenin can sıkıntısı yarattığını belirten vatandaşlar, “Burası şehrin göbeği buraya da internet hizmeti verilsin. Sabahın erken saatinde uyanıp hastaneye gidiyoruz. Ardından buraya gelip internetin ağır çalışması nedeniyle yine uzun süre bekliyoruz. Türk Telekom yetkilileri buraya da internet hizmeti sağlamalı” diye konuştu.  

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İNTENET HİZMETİ İSTİYOR

Muradiye Aile Sağlık Merkezi’nde görevli tek doktor 657’ye tabi olduğu için açıklama yapmaktan kaçınırken hekimin masasında da vın cihazı olduğu görüldü. ASM’nin karşısında bulunan iki adet eczanede de benzeri durum yaşanıyor. Eczacılar, “Burası Eyüp Peygamber Makamı’na 100 metre uzaklıkta. Kentin göbeği sayılan bir yer. Biraz ileride iddia bayisinde internet var ancak bizlere bu hizmet sağlanmıyor. Defalarca dilekçe yazdık, yetkililere durumu anlattık ancak bir sonuç alamadık. Şimdi vın ile internete bağlanıyoruz ancak o da zaman zaman kesintiye uğruyor, ağır çalışıyor. İlaç bekleyen vatandaşlarımız mağdur oluyor” diye konuştu. Yetkililere seslenen eczacılar bir an önce Muradiye Mahallesi Osmanlı Caddesi üzerindeki işyerlerine internet hizmet sağlanmasını istedi. 

TÜRK TELEKOM: KASIM AYI BİTMEDEN İNTERNET HİZMET VERECEĞİZ

Öte yandan, iddialarla ilgili telefonla görüşlerine başvurduğumuz Türk Telekom yetkilileri ödenek sıkıntısı nedeniyle çalışmaların bir süreliğine durduğunu, bölgede Aile Sağlık Merkezi bulunması nedeniyle önceliğin bu bölgeye verileceği ve imkanlar dahilinde Kasım ayı içerisinde hizmet vermeye çalışacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum