Urfalılar Büyükşehirin otobüs alımından memnun(Video)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının 75 adet otobüs alması ile görüşlerini Şanlıurfa Gazetesine açıkladılar.

Urfalılar Büyükşehirin otobüs alımından memnun(Video)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığının 75 adet otobüs alması ile görüşlerini Şanlıurfa Gazetesine açıkladılar.

Urfalılar Büyükşehirin otobüs alımından memnun(Video)
14 Ekim 2020 - 17:18
Reklam

Mehmet Yaşar Türkmenoğlu Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Ulaşım bir şehir için son derece önemli bir olay tabi gönül isterdi ki metro vs. olsun raylı sistemler olsun otobüslerden kurtulalım ama demek ki şartlar buna el vermiyor. Tabiî ki 75 adet otobüs alınması Şanlıurfa için bir kazançtır, ulaşımın rahatlayacağını ve insanların potansiyel olarak duraklar da yığılmalarını önleyecektir, insanlar otobüse bindiği zaman daha seyirli halde binmiş olacaktır kalabalık ve yoğunluğu da düşürecektir. Burada ulaşım son derece ihtiyaç olan bir medeniyettir diyebilirim aslında belediyenin de hizmetlerinden bir tanesidir çünkü belediyecilik nedir bir belde de oturan insanların ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Belediye de bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor ben belediyemizi tebrik ediyorum, daha da ileride örneğin Harran kampusuna bir hafif raylı sistem düşünülebilir, şehir merkezinden kara köprü ve daha uzak yerlere raylı sistemler düşünülebilir. Kendimizi daha da geliştirmemiz lazım, biraz da otobüslerden kurtulmamız lazım ama bu kısa mesafede olumlu olduğunu söyleyebilirim, buradan belediye başkanımıza teşekkür ederim. Dedi.
Kemik tarak ustası Tarakçızade Mahmut Çaycı;  Şanlıurfa otobüs filomuza 75 adet yeni otobüs eklenmesini Şanlıurfa’mıza ve Şanlıurfa halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum, bu çok güzel bir şey insanlarımızın daha rahat otobüse binmelerini ve mağdur kalmamaları için bir hizmettir aslında ve bu hizmete bizlerinde sahip çıkması lazım. Ben her gün belediye otobüslerini kullanan bir vatandaş olarak gözlemimi söyleyeyim, otobüslere binerken lütfen herkes birbirinin hakkına saygı duysun, kart basmayanlar var lütfen kart basalım keşke başkanımız bu soruna da bir çare bulsa, belediyenin verdiği hizmetleri biz kullanıyoruz, vergisini verelim, ücretini verelim ki bu yine bize geri dönüyor. Başkanımızın bu soruna da bir çare bulacağına eminim tekrar 75 adet otobüs Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun. Dedi.
Hüseyin Korkmaz Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  Şanlıurfa yıllardır toplu taşımada çok büyük rağbet gördü, eski bizim şehir içi otobüslerimiz aklıma geliyor ve şuan ki haline bakıyorum, kartlı sistem, otobüslerimizin hepsi son model, şoförlerimizin hepsi nizami bir şekilde giyiniyor kravat vs. otobüslerimizin hepsi kamera sistemli. Özellikle engelliler için yapılan sistem hepsi göz dolduruyor belediye başkanımıza çok teşekkür ederim bu atılımlarından dolayı. Eskiden bazı semtler de yarım saat, 40 dakika beklenirdi şuan en geç 10 dakika içerisinde otobüs geliyor ve istediğimiz yere ulaşıyoruz, inşallah daha da güzel olur. Dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum